Пак за това пусто "падане" на корема"

  • 4 095
  • 39
Терминът мие на 17. 12.,има 22 - 23 дни дотогава, но главата на бебето още не се е наместила в малкия таз или там където трябва да влезе. Т.е., коремът ми не е паднал. Все си мислех,че може би не е фатално и има още време. Днес обаче, единият от двамата лекари, които ми следят бременността, каза - "оооо, дай да те режем на 2 - 3ти декември, щом досега не е паднал, значи няма за кога да чакаме, едва ли ще падне вече". Ще ми се да родя по естествен път и ми е малко трудно толкова време преди термин да се съглася със скалпелния ентусиазъм на доктора. Мола ви, споделете вашия опит, за да си сверя часовника: кога "падна" вашият корем и бебето ви се намести както трябва?

Сигурна съм, че някой вече е пускал такава тема, но не успях да я открия. Ако дублирам теми, просто дайте линк и приемете извиненията ми!   bouquet
Виж целия пост
# 1
От поста ти оставам с впетчатление, че ще раждаш с избор на екип. Нали?

Моят опит е, че на лекарите не им се работи по празниците.
Искат да "опаткат" пациентките си преди това,
че не дай си Боже някой може да наруши спокойствието им по празниците.

 
Виж целия пост
# 2
Моето бебе до последно беше високо. Намести се в таза по време на раждането. Затова и дълго време стоях с пълно разкритие, преди да се роди бебето.  Обаче щом лекар казва, че може при теб да се появи проблем, аз лично не бих посмяла да споря. Ако трябва потърси друго лекарско мнение.
Виж целия пост
# 3
Руска, как се сети веднага  Laughing - екипът е избран! И аз ги подозирам отдавна, че адски ми извиват ръцете за секцио, понеже е по-удобно.  Twisted Evil Празниците идват, то е ясно, че на никого не му се виси над главата на родилка, докато се лее вино и се коли прасето.

Реме, днес казах на лекаря - "Абе, човек, дай да пробваме нормално, ако не стане, тогава ме режете".
А той ми отговори - "Е да, ама ако се наложи спешно секцио през деня, имаме планови операции, а операционната ни е само еднаи ще трябва да чакаме, какво ще стане с бебето? Ако пък трябва скалпел през нощта, ще трябва да вдигаме анестезиолозите от леглата, щото нямаме анестезиолози 24 часа и пак ще трябва да чакаме. Дай да постъпим разумно и да се застраховаме." И това било реномирана софийска болница!

И сега аз, какво - да лягам да ме режат просто, щото операционната е една, а на анестезиолозите им се спи?  Shocked
Виж целия пост
# 4
Коя е тази болница, ако не е тайна? Аз раждх през нощта в Шейново с епидурална упойка , което си е глезотия, но имаше анестезиолог, който беше на линия и точно три пъти (1,3,4.30часа) ми слагаше дози упойка, освен това малко след мен приеха жена, на която бебето беше разположено напречно и веднага я срязаха.
Виж целия пост
# 5
Моето мнение е да си изчакаш термина другите правилно ти казват че не им се работи по празниците те гледат по лесното за тяx.Значи бебето може да се намести и в последния момент така че ти решаваш ! Имаш време ,леко раждане и ако трябва потърси второ мнение. Peace
Виж целия пост
# 6
Руска, как се сети веднага  Laughing ...
Руска- проницателната ми редЪт... bowuu Приятно ми е Hug
...и кристална топка имам някъде,
ама забравих къде съм я потуляла... Crazy
...тва е, щото май пак не си изпих гинкото... ooooh!

....И сега аз, какво - да лягам да ме режат просто, щото операционната е една, а на анестезиолозите им се спи?  Shocked
Според мен- не. Това, обаче е лично мое мнение.
След като така и така ще им пълниш гушите,
то тогава не би трябвало да се оставиш
да те манипулират, че и по- лошо-
да злоупотребяват с теб и твоето бебе.
Това, че коремът ти не е паднал, изобщо не бива да те притеснява.
Моят, и двата пъти "падаше" в последните дни.
Ако искаш, за лично успокоение, потърси и друго мнение. Успех Peace
Виж целия пост
# 7
Моето мнение е да си изчакаш термина другите правилно ти казват че не им се работи по празниците те гледат по лесното за тяx.Значи бебето може да се намести и в последния момент така че ти решаваш ! Имаш време ,леко раждане и ако трябва потърси второ мнение. Peace
Абсолютно съм съгласна! Това за операционните и как ще вместят секцио са пълни глупости. Освен това, така както има дежурни екипи, така има и дежурни анестезиолози в тях! Мога само да те поздравя, че предпочиташ нормалното раждане и да ти пожелая леко и безпроблемно такова!
Виж целия пост
# 8
Корема ми падна около 15-20 дни преди да родя,но според мен ако наистина няма уважителни причини не се подлагай на операция,абе всъщност ти си прецени и за двата вида раждане може да намериш хиляди доводи и обратното.Но може и да не тти падне ваобще корема,много такива случай има,пък са родили момичетата. Успех и леко раждане  Hug Peace
Виж целия пост
# 9
На мене коремът ми падна 2 седмици преди да родя.  Simple Smile
Леко раждане! Peace
Виж целия пост
# 10
Бебето слезе в таза по време на раждането, бих казала половин час преди да се роди, имах пълно разкритие дълго време. Контракциите ми започнаха на 12ти сутринта, на 13 сутринта влязох в болницата с 2 см. разкрите, към 10часа вече имах пълно, бебето се роди, защото не беше слязло надолу и нямах напъни в 17.25 часа.

Не се тревожи, докторите си знаят работата, но изчакай раждането само да започне!


Hug

Виж целия пост
# 11
Изчакай бебето само да реши кога да се роди!  Hug
Виж целия пост
# 12
Коя е тази болница, ако не е тайна?

Не е тайна! Казвам да се знае- Токуда. Вече се ориентирах към по-нискобюджетна държавна болница, където "глезотии"  Grinning като упойки са на разположение 24 часа в денонощието. Не казвам, че ще откажа секцио, ако наистина няма накъде и се наложи, но поне да имам шанс да опитам нормално. А и не ща на съвестта ми да тежи съня на анестезиолозите. Не дай, Боже, пък да ги секна в някакъв по-специален сюблимен момент  hahaha   
Виж целия пост
# 13
Коремът ми така и не "падна" до раждането.Пет дни преди термина започна раждането ,опитахме нормално въпреки че се очакваше много едро бебе.В крайна сметка се наложи секцио по спешност,екипа и анестезиолога се събраха веднага ,нищо че ги вдигнаха от сън.
Така че-моят съвет е -изчакай раждането само да започне.Ако евентуално се наложи секцио в хода на раждането-ще го направят.Не мисля ,че само "непадането" на корема е причина да ти правят секцио.
Успех   Hug
Виж целия пост
# 14
Коремът така и не "падна".
Носех си все така високо бебето.
Родих в деня на термина.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия