Облечи дете

  • 3 134
  • 23
На 06.12.2008г. от 10 до 18ч. пред Народния тетър в София ще се събират дрехи и обувки за дечица на възраст от 3 до 18 години от 67 социални домове  в страната . Става въпрос за запазени дрехи и обувки, не за нови.
Кампанията е "Облечи дете"  Peace Вярвам, че с общи усилия можем да зарадваме децата с топли дрешки и обувки  Hug
Виж целия пост
# 1
Благодаря за съобщението Hug Няма ли такава инициатива и за други градове?
Виж целия пост
# 2
Само в София ще бъде, но ако искаш да изпратиш дрешки, може да се уговорим да ти пратя адрес на лични и ще ги занеса  Peace Heart Eyes  bouquet
Виж целия пост
# 3
Много от домовете са заявили, че имат нужда от обувки, на някои места и от пантофи Simple Smile
Виж целия пост
# 4
Идеята е страхотна,

Но според мен много от Вас трябва да са наясно, че много от тези неща реално не достигат до децата, това е отчасти тъжната истина....

Иначе съм съгласна,че такива кампании трябва да се случват....
Виж целия пост
# 5
Честно казано мислих си го това, изпрала съм, сега суша, якета, дрешки, ботушки, пантофки... Нещата на Яни са много запазени, някои почти нови, хубавки... Снощи ми хрумна коя ли баба ще ги хареса за внучето си, наистина изглеждат добре  Confused, ама после реших че мисля погрешно, нека мислим позитивно, дори и не всичко да стигне до дечицата по домовете все нещо ще иде и при тях,  а дай Боже да е всичко. Не правилно да се търси все лошото у хората...Инициативата е хубава, жалко че само пред Коледно се правят подобни неща, би било добре да е целогодишно.
Виж целия пост
# 6
Чудесна кампания Peace.Сигурна съм,че всеки има какво да  занесе  Heart Eyes.Не бъдете черногледи........нека мислим позитивно Blush
Виж целия пост
# 7
Идеята е страхотна,
Но според мен много от Вас трябва да са наясно, че много от тези неща реално не достигат до децата, това е отчасти тъжната истина....

Я ми го обяснете това newsm78
Виж целия пост
# 8
Занасят се в съответния дом чували с дрешки и обувчици.Персонала се събира преглежда, взима за свои познати, и каквото не им хареса за лично ползване - отива при децата от дома.Знам го, виждала съм го  Sad
Виж целия пост
# 9
Аха, благодаря, и аз така си го представих  Sad
Виж целия пост
# 10
Дрехите, които се занасят в съответния Дом първо минават през персонала и след това се "дават" на децата...но по скоро  това, което остане.....Много от нещата се и пазят "за гости", т.е. като дойдат гости децата се обличат и след това им се вземат пак нещата....
Това е действителността, не съм черногледа или нещо такова...но това е истината....

Иначе съм за тази инициатива...знае ли човек, може и да се появи отчасти и ДОБРА СЪВЕСТ у Някои ХОРА  baby_neutral
Виж целия пост
# 11
Има ли значение кой ще облече дрешките?
Важно е да не залежават в къщи а да влязат в употреба.
А и нали не се е чуло че лелите ги продават и печелят от тях.
Вярно е че са за сираците, но щом лелите си взимат значи и те имат нужда. Сигурна съм че не са забогатели от работата си там. А и все нещо ще остане за сираците.
Дрехите повечето ги дадох на съседката, но имам доста обувки и пантофки. Ще гледам да ги дойда да ги донеса.
Виж целия пост
# 12
Аз също ще занеса дрехи.

Сериозно ли правят това с даренията? Ужасни са Tired Няма ли начин да се контролира тоя процес?
Виж целия пост
# 13
Аз също ще занеса основно обувки и пантофи. Пантофите ги изпрах и се сушат. А се замислих обувките как да ги дезинфекцирам - да ги избърша със спирт от вътре ли, има ли някакви препоръки?
Виж целия пост
# 14
Аз също ще занеса основно обувки и пантофи. Пантофите ги изпрах и се сушат. А се замислих обувките как да ги дезинфекцирам - да ги избърша със спирт от вътре ли, има ли някакви препоръки?
По-добре с гъба с вода и сапун, ако са кожа от вътре спирта може да я напука. Аз ботушките ги прах на ръка, въпреки че са кожени, като изсъхнаха хубаво намазах с боя да се омекоти кожата.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия