въпрос относно белега от секцио

  • 3 427
  • 59
Към мамчетата раждали със секцио: при мен са минали над 2 години от операцията, но белегът още си личи (тъмно червен е) и коремът ми е като прехапан. Не съм имала никакви проблеми, нито болки, но визуално е грозен. Гледах белезите на мои приятелки - всичките изглеждат много по-добре, на някои даже не им личат. Та исках да разбера при вас как е, в тази връзка къде сте раждали, при кого и с какви конци са ви шили (предполага се че в частните болници са с резорбиращи конци)?
Виж целия пост
# 1
Нямам опит с раждане секцио,но съм виждала белезите на приятелки и съм говорила с тях.Накрая излиза,че няма значение с какви конци шият или дали е държавна или частна болница.От значение е лекаря,който шие.Умее ли да зашие добре и не на последно място-иска ли да го направи?
Виж целия пост
# 2
Чак да не личи - не, личи си, но в никакъв случай коремът ми не е като прехапан, нито пък тъмно червен, но все пак мисля, че това е индивидуално и зависи от кожата и въобще от организма на всеки човек. С всеки изминал ден, като че ли все повече избледнява. Представлява една тънка линийка. Шита съм с резорбиращи конци, белегът ми е много ниско и честно казано не е неприятен. След раждането се мазах няколко месеца с крем против белези, ама му забравих името. Раждах в Пловдив, АГ Торакс, д-р Даскалов.
Виж целия пост
# 3
Аз съм раждала в частна болница, но конеца не ми е резорбиращ. Иначе и моя белег е червен, но само към средата. В краищата взе да поизбелява. Корема ми обаче още е като прещипан, но това вероятно е защото все още е голям Embarassed Надявам се като се прибере корема нещата да се пооправят. В никакъв случай не го намирам грозен, просто това прищипнатото много ме дразни Tired Ама и при мен много скоро е била операцията, все пак са минали само 4 месеца.
На една приятелка, на която съм го виждала е накриво и доста грозно съшито. На друга пък, от шева и стана страхотна инфекция ooooh!, така, че за сега моя си го харесвам най-много.
Виж целия пост
# 4
Белегът ми не си личи. Изобщо. Но аз не съм шита, а лепена. Не съм го мазала с нищо.
Зависи най-вече от лекаря, който оперира и от типа кожа.
Мен ме оперира д-р Красимира Жекова, завеждащ родилно отделение на Окръжна болница-София.
Виж целия пост
# 5
Моят белег си личи, но не мисля, че е толкова грозен. В момента е розов, като на места е избледнял съвсем и не си личи. Раждах в държавна болница в София.
Виж целия пост
# 6
Белегът ми е като конче. Идеален е. Няма прищипване и никога не е имало.Секциото прави д-р Корновски в Мйчин дом - Варна.
 Живот и здраве ,един ден реша ли да имам второ дете ще отида пак при него  Peace
Виж целия пост
# 7
Моят е още червен , една тънка линия.Шева е козметичен и след време почти няма да си личи.А и е доста долу , така че като вляза във форма ще мога отново да си нося плитки дрешки LaughingКоремът ми все още не се е прибрал напълно , но аз качих дооооста кг SadСекциото прави д-р Гамишев в бургаската болница.
Виж целия пост
# 8
След първото секцио за 1 година белегът съвсем избеля и се смали, остана като нишка. Тогава ме шиха с два конеца - вътрешен, който се резорбира и външен - него го махат. При втората операция срезът беше върху първия, а ме зашиха с един конец. Белегът е по-видим, но вече е избелял, имах и следи от дупчици, където е минавал конеца, но те не се виждат вече. И двете операции ги прави един и същ лекар, според мен се справи блестящо. И в двата  случая не съм мазала с нищо.
Виж целия пост
# 9
Да, зависи колко качествено са те зашили. И моят доста си личи. В единия край почти го няма - явно там доктора се е старал повече, но като цяло е дебел, крив и грозен. Мажа понякога (когато се присетя) с Контратубекс.
Виж целия пост
# 10
Раждала съм в Плевен/държ. болница/,секцио,белега ми не си личи,шита съм с един единствен конец.Не зависи къде си раждала,а при кого Peace
Виж целия пост
# 11
Раждах в държавна болница. Белегът ми не се усеща на пипане, и не се вижда даже. Прилича на конец. Но този от първото ми секцио беше като корабно въже.
Всъщност второто ми секцио външно не беше с конци, а с телбод.
Като отидох за трето при същия лекар, го попитах дали още шие с телбод, той ми отговори, че вече не произвеждат такъв телбод, но ръцете му са си същите. Та, смятам, че това е отговорът! Flutter
Виж целия пост
# 12
раждах в аг-варна при Георгиев,белега ми все още на места е розов,конеца беше като месина и се скъса не можаха да го извадят,живот и здраве при второто ще го махнат Peace
Виж целия пост
# 13
Белегът ми е грозен, червен, но не ме притеснява - не се вижда като съм с дрехи изобщо, ако ще и с панталон с ниска талия да съм, защото разреза е много ниско. Зависи от организма преди всичко - с една мама бяхме при един и същи д-р по едно и също време - при нея не е така, не си личи.
Виж целия пост
# 14
Ами и аз раждах преди близо 2 години. Белегът ми е също като твоя грозен, дебел, загрубял и мнооого червен. Мазах се с какво ли не, но ефект никакъв.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия