много често кърмене нощем и неспокоен сън на кърмаче!

  • 1 574
  • 3
здравейте момичета,
моето момиченце е на 4 месеца и половина, беше малко настинала и имаше хрема, ( баткото ни доведе вирус от детската), слава богу се разминахме без лекарств и вече само сутрин ни е запушен носа, може би и от парното. Та докато беше болна и кашляше нощем от секретите аз често и давах да суче, и тя вече може би свикна, и сега ми се буди почти през два часа нощем и всички опити да я успокоя с биберон са неуспешни.Успокоява се само на гърдата, и аз не знам вече какво да я правя, не искам да и се натоварва стомахчето нощем, но пък иначе много плаче. Преди спеше повече, заспиваше към 9 ставаше да яде към 2 и после към 6. А освен това на мен ми намля кърмата и личната ни лекарка ми каза да я дохранвам по малко с АМ, два дни хапваше по малко, но сега отказва тотално, само като и подам шишето и реве, аз се опитвам с разни чайове, айрян, жито   да си засиля кърмата , но не става. Какво бихте ме посъветвали? Да продължавам ли да й давам толкова често, това от др. страна може би ще стимулира повече кърма.

Виж целия пост
# 1
Здравей!
Със сигурност по-честото слагане на гърдата ще стимулира лактацията!
Даваш ли и нещо друго освен кърма?
След като отказва АМ,смятам,че спокойно можеш да спреш да го предлагаш,а да даваш само гърда...
Успокой се,приемай повече течности и се вслушвай в детето си-след като иска-давай смело!
(Стомахът не се претоварва,защото млякото прекарва там много кратко време Wink ,след това отива в тънките черва,доколкото си спомням Simple Smile
Детето  ни до скоро спеше по цяла нощ,но от десетина дни се събужда по 1-2 пъти нощем и си хапва усърдно!Не знам дали е глад,или има нужда от успокоение(никне ни зъбче),но си давам когато и колкото поиска!Все пак бебето знае най-добре от какво,кога и колко има нужда!
Успокой се и успех!
Виж целия пост
# 2
Момичета, така като гледам, децата са някъде около 19-та седмица - поредната криза на растежа плюс евентуално зъбки. Съвсем нормално ми се вижда да се по-неспокойни децата и да се будят по-често нощем.
При нас кризата на 12 седмици направо ме накара да се питам "кой ми подмени детето?!" hahaha От два пъти на нощ започна да се буди по 5-6 пъти  Crazy После обаче постепенно се оправиха нещата и сега е 3 пъти, но последното е вече около 6 ч. Е, не стана за седмица, както пише по книжките, а за две-три седмици, но явно си беше период...
За кърмата и моят опит е същият - колкото и де е трудно (заради недоспиването) давай й колто иска нощем - няма да свърши  Wink
Виж целия пост
# 3
много В благодаря ммомичета,
и на нас май ни расте зъбче, подути са ни отдолу венците.
Ами важно е да са ни живи и здрави.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия