авто агресия

  • 1 172
  • 2
Здравейте, незнам дали тук е мястото за тази тема , но се надявам, че ще можете да ми помогнете...
Дъщеричката ми, която е на 1.7м. от около два месеца започна да да се чопли на всевъзможни места.Първо започна с пъпчето, после с ушите, ранички, пъпчици  и всичко до кръв.Това постоянно чоплене вече се е превърнало в нещо като тик.До сега успявах някак да й отвлека вниманието, но вече е неудържима.Започна да си хапе бузите отвътре до толкова, че й  тече кръв на струйки.Сутринта възглавницата й беше цялата в кръв.А с това вече не мога да се правя,мазах й разни мехлемчета но без успех.
Молбата ми е, ако има някоя мама с опит нека да сподели. Също така, ако знаете координати  на добър детски психолог в София ще ви бъда благодарна!
Виж целия пост
# 1
Човек ако си причинава такива неща, обикновено изпитва болка. Това, че детето се наранява до кръв, говори за ниска сетивност.
Прочети в темите за сензорно-интегративна дисфункция и сензорна интеграция.
Това може да е свързано с потребност от усещане, която ти може да й дадеш чрез някава стимулация - да пипа различни материи, да правиш масажи, и подобни, а може и да е чисто психологическо и детето да иска да заяви нужда от внимание, а може и двете едновременно.

Описаното от теб не е баш автоагресия, поне доколкото аз разбирам. Защото някои деца като се ядосат, си удрят главата в стената, удрят си плесница сами и тн. - това със сигурност е автоагресия, защото има гняв, който те не могат да изкажат и го насочват към себе си, не знаейки какво друго да направят.
Виж целия пост
# 2
о тя усеща болката и плаче когато го прави, но това не й пречи да продължава....а и обстановката в къщи е много спокойна, аз не ходя на работа и съм по цял ден с нея...искам да кажа, че няма липса на внимание детето....обаче проблема е на лице....точно като тик е във всеки един момент когато са и свободни ръцете и устата го прави.аз не й се карам, винаги като я видя й махам ръчичката, но тя започна да се нервира вече.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия