Неправдата при детските добавки

  • 10 632
  • 97
Отдавна ми се въртят едни мисли в главата и искам да ги споделя с вас,да видя дали и други мислят като мен.Става въпрос за детските .Всички знаем при какви условия се отпускат те.Та гневът ми е свързан с двойките , които живеят без брак на семейни начала.При тях се получава така,че винаги майката взима детски,защото човекът ,с който живее не влиза в сметката.Имам доста колежки,които нямат брак,вземат детски,а в същото време партньорите им получават доста прилични доходи.Същото важи да речем и за адвокатите.Дори и да имат брак,те се осигуряват на минимума определен от закона,а в същото време разполагат с 4 цифрени доходи месечно.Иначе правим закон за несемейното съжителство.
  Моля споделете какво мислите по въпроса.
Само да допълня,че според мен детски трябва да се полагат за всички деца.
Виж целия пост
# 1
Ние също няма да получаваме детски.Дори да не бях омъжена,пак нямаше моето дете да получава детски.

Не се ядосвам на двойките,които нямат брак или на тези,които се осигуряват на минимума.Моят избор е такъв и смятам,че те ще са ощетени по други параграфи.


Виж целия пост
# 2
По принцип и аз не съм съгласна с тези неща да се лъже, Но такъв е закона. Но наскоро имаше поправка. За самотните майки, т.е. тези без брак таксата за градина беше 20 лв. Сега го измениха, че таксата ще е наполовина, при положение, че детето не е припознато от бащата. Другото нещо е, че който не взима детски надбавки, на единия от родителите се приспада от данъчната основа 420лв. Добре де, те качиха тази ставка, обаче тя важеше само 1 година, демек за 2007г. За 2008год. вече няма да се приспадат от данъци, та ние няма да получим нищо. Не че съм толкова за тези пари, но ми се струва тъпо, една сума да се гласува и разисква толкова време и да важи само една година и после да бъде отменено. Това вече е пълен абсурд.  #Cussing out
Виж целия пост
# 3
По конституцията на Република България всички деца са равни. На практика не е така. Децата на хората, които се осигуряват на реалните си доходи не получават детски надбавки. Предлагам да започнем кампания "ДЕТСКИ НАДБАВКИ ЗА ВСИЧКИ ДЕЦА"! #2gunfire #2gunfire #2gunfire
Виж целия пост
# 4
По конституцията на Република България всички деца са равни. На практика не е така. Децата на хората, които се осигуряват на реалните си доходи не получават детски надбавки. Предлагам да започнем кампания "ДЕТСКИ НАДБАВКИ ЗА ВСИЧКИ ДЕЦА"! #2gunfire #2gunfire #2gunfire
Ако тръгнем да гледаме Конституцията какво ли още няма да намерим, което не отговаря на действителността.
Значи с това за детските надбавки ОК. това е един вид социална помощ за "по-бедните". Сложих го в кавички, защото имаме познати, които си взимат детските надбавки, а всъщност изкарват повече пари от нас, но защото се осигуряват на минималните прагове. Но точно нали затова имаше закон, да се връщат пари от данъците за останалите, които се осигуряват на реалните си заплати. Е да де, но това увеличение и гласуване важеше само една година, ето затова аз се ядосвам. Значи губят си времето за нещо, което важи само една година, наместо изобщо да се занимават трябваше да вземат да измислят нещо друго, което да подпомага майките.
Виж целия пост
# 5
Това е болната ми тема.
Родих детето си, докато бях студентка и не работех, съответно не работех и не бях осигурено, освен здравно от университета.
Така, аз получих 150 лв. за неосигурена бременна и 200 лв. за първо живо родено дете.
От тук насетне вече 4 години и нещо детето ми не е получило лев от тази държава.
За да получавам социално майчинство, което тогава беше 110 лв. /сега не знам колко е/ трябваше доходът ни да не надвишава 200 лв. на член от семейството, същото беше и за получаването на детски /тогава 18 лв./ А нашият доход беше със 74 стотинки повече.
Но няма изключение дори и за дребни стотинки.
И всичко това, защото съм женена и трябва да се отчете и доходът на съпруга ми.
После седнали да ме убеждават политиците, че бракът ще спре да съществува като институция.
Ами ще спре, те неженените имат видимо повече права от сключилите брак.
Нали сме богати /според държавата/ детето ми няма нужда да получава надбавки. #Cussing out
А в същото време не една и две мой познати, които обаче не са сключили брак с бащата на детето си, независимо от доходите получаваха детски и майчинство.
Исках да пиша и до Комисията за защита от дискриминацията, но реших че, само на мен внимание няма да обърнат.
Виж целия пост
# 6
Здравейте, аз съм нова тук. Съгласна съм със това, че всички деца трябва да получават детски. Но имам и една друга идея и не знам с кой да я споделя или къде да я предложа - става въпрос за това, че всички сега ще получават коледни надбавки - пенсионери, работещи ...Само ние - майките - които си гледаме децата и получаваме мизерните детски - ако въобще ги получаваме - няма да имаме никакви надбавки. Не знам за вас, но на мен са ми крайно недостатъчни 220 лв майчинство, за да покрия нуждите на детето си за месеца, а и да му купя нормален подарък! Освен това и аз съм от тези , на които семейният доход е по-висок с малко и не получаваме детски. Имам две деца и не знам с какво са по-различни от другите хора или от децата в неравностойно положение. До кога мисли нашата държава по всякакъв начин да ни кара да не раждаме деца  или ако раждаме, да ги оставяме много малки на детски ясли-ако въобще стигнем до това - или при баби и т.н. и да се лишаваме от удоволствието децата ни да растат пред нас?!! А и не знам защо никой не мисли за тези деца - госпожата Масларова прати пенсионерите на море, а нашите деца къде да отидат? зАЩО И ЗА ТЯХ ДА НЯМА ПО ЕДНО ТРИНАЙСТО МАЙЧИНСТВО ИЛИ ТРИНАЙСТИ МИЗЕРНИ ДЕТСКИ НАДБАВКИ?!!!, Моля, пишете ми-какво мислите и вие по въпроса и какво можем да направим заедно?!!
Виж целия пост
# 7
Абсолютно на същото мнение съм. Всички деца трябва да получават детски добавки. Така е в повечето страни от Европа. В Германия детските са 150 евро и се получават от всяко дете до навършване на 18 г. Мисля, че ако се обединят повече майки можем да постигнем нещо в тази насока. Въпросът е да го направим...
Виж целия пост
# 8
Hris_4,аз не мисля,че държавата трябва да покрива всички нужди на детето ми.Колкото майчинство дават,толкова.Детето е отговорност на мен и съпруга ми.Когато ни е удобно,децата са на държавата,друг път децата са наши и държавата да не се меси.Не бива така.

Мисля,че пенсионерите имат по-голяма нужда от коледни надбавки.Ние сме млади и ще работим,а те са в задънена улица.
Виж целия пост
# 9
dobre de-taka da e! nie 6te si rabotim,6te zatuvame v krediti za da si otgledame decata i 6te gi vru6tame prez sledva6tite 30 godini-tukmo do togava i nie 6te sme pensioneri i nie 6te sme v zadunena ulica! samo da e jiva i zdrava Maslarova, ta i nas da prati na po4ivka! ili da stanem deputati-puk dano ni dadat 1000-1500 lv pencia! pone vnucite 6te sa dobre!
Виж целия пост
# 10
az iskam i da podkrepia vsi4ki , koito sa za detski za vsiako dete. i za6to niakoi tam, v ministerstvoto, ne pomisli, 4e moge semeiniat ni dohod da e okolo 1500 lv mese4no (bez detskite), no 1000 lv otivat za krediti i pokrivane na osnovnite ni nugdi. izob6to v tova 4islo ne vkl drehi i tn-za tova ne sme si i pomisliali otdavna v ku6ti! molia,kagete mi kolko ot vas jiveiat v gili6te, zakupeno ot samite vas i niamat kredit?! za6toto rabotia v bankovia sektor i znam, 4e 90 procenta ot bulgarite giveiat na kredit!
Виж целия пост
# 11
Съгласна съм, че детските трябва да са за всяко дете, а да не говорим, че в изчисленията влиза сумата на дохода БРУТО,  а не чисто. Но също така съм съгласна и с мнението, че държавата не е длъжна да ни издържа. То сега майчинството не е точно 220 лева - това е минималното. Първите 9 месеца получаваш в зависимост от дохода, който си получавал преди това./или поне върху който са те осигурявали/, така че не сме много ощетени, при положение че искаме да не работим 2 години. Да не говорим, че в съвременния свят вече са малко държавите/ и то напредналите/ в които платеното майчинство е толкова дълго. Все пак имаш вариант 2 години да не работиш и да си гледаш детето. Не може и вълка да е  сит и агнето да е цяло. Хем искаме да си стоим в къщи и да не работим, хем да не живеем мизерно. Май в напредналия свят тази формула вече не съществува.
Виж целия пост
# 12
didi_dik , нещо не си разбрала правилно.
Темата е за това, че майките, които не са сключили брак имат право на детски без да се налага да представят дохода на бащата, за разлика от семейните.

Иначе и аз съм съгласна, че държавата не ни е длъжна.
Виж целия пост
# 13
СНБМ също настоява детските да са за всички деца.
Мами, подкрепете петицията ни!
Виж целия пост
# 14
СНБМ също настоява детските да са за всички деца.
Мами, подкрепете петицията ни!

Или детски за всички деца, без оглед дохода на родителите, или детски с таван + реално семейно подоходно облагане.  Peace
Така ощетени няма да има.
В настоящата ситуация, на практика децата на реално осигуряващите се мъже и жени са в неравностойно положение спрямо останалите.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия