какво става с новите детски градини в София и условията в старите

  • 484
  • 2
Уважаеми майки, въпросът с предимствата и начинът на класиране ни отклони от най-важната тема- липсата на места, признанието доколкото си спомням на главния архитект на София, че имало Наредба, според която на определен брой жилищни сгради трябва да се построят определен брой детски заведения, която не се спазвала и обещанието на общината да започне да работи по въпроса за изграждане на нови такива. Иначе въпросът с предимствата не мисля че ще доведе до "справедливо" решение. Още повече като се говори за жребии между деца с равен брой точки... т.е от 2деца с равни предимства едното може да остане без място. Да не говорим че всеки който кандидатства явно има нужда да бъде приет, а за 2008 доколкото си спомням неприетите бяха повече от 8000!!!

Вторият въпрос за който трябва да се направи нещо е увеличение възнаграждението на персонала в детските заведения и контрол на отношението му към приетите. Не може да те убеждават, да си гледаш детето повечето време в къщи, а и когато го даваш да си го прибираш възможно по-рано.  И това го чувам от майки в различни детски заведения.
Споделете своя опит и идей какво можем да направим по тези въпроси
Виж целия пост
# 1
Ми какво става- нищо. Текат някакви процедури по избор на фирми, конкурси и подобни...
на практика дори и мизерната програмка не се изпълнява, а тя е толкова недостатъчна че...
Но преди твоята тема имаше няколко за протести и искове в тази връзка...резултата е едно голямо НИЩО....явно недостиг на места няма...
По другия въпрос- има градини и ясли със страхотен персонал, макар и със същите заплати...просто това е доста комплексен въпрос- зависи от прекия ръководител , заплащането, характерите на хората, изискванията и претенциите на родителите....
Виж целия пост
# 2
                  Едно малко уточнение към мнението на Феята.ОТНОШЕНИЕТО към приетите НЕ зависи от заплащането , а от личностните качества на персонала.И ако мислите,че контрол не се упражнява също не сте прави,но не забравяйте поговорката :"Насила хубост не става!" Мисля,че съм ясна. Laughing За другото съм съгласна с Фейчката. Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия