Био Гая - отзиви?

  • 39 880
  • 53
Здравейте,
от известно време бебка има разстройство - 2 - 3 пъти дневно. От това, което виждам в изпражненията - слуз няма или поне аз не виждам такава. Обриви няма. В момента й растат зъби. Адаптиранотo мляко, което давам е Celia Develop 2 - пробиотик.
Бебето е на 1 годинка  и е захранена на 6 месеца. До момента от млечните продукти са въведени: сирене, кисело мляко, краве масло, кашкавал, прясно мляко се помъчих да въведа чрез крем, но хапна само 1-2 лъжички. От глутеновите продукти са въведени: овесени ядки, ечемик, ръж, пшеница - в тази последователност.
Въпросите ми са няколко:
 1. Възможно ли е да е алергична реакция, която се проявява по-късно?
 2. Възможно ли е   разстройството да е предизвикано от никнене на зъби?
 3. Педиатърката препоръча капки Био Гая - имате ли мнение за тях?
 4. Какво друго бихте ми препоръчали?
Виж целия пост
# 1
От колко е това "известно време"?
2-3 пъти на ден ака по-рядка консистенция или разтройство? Има разлика..
Това АМ добавка ли е или .. ако не по-добре питай в другия подфорум Simple Smile
Иначе пробвай със запичащи храни - печени ябълки, ориз, чай от шипка, дюли..
Може да са зъби, Тони ми се "подрискваше" тъй около зъбоникнене.. Ако е само това - не мисля, че е алергия..
Туй Био Гая не съм го чувала, не бих го дала на бебе, не ползвам лекарства..
Виж целия пост
# 2
От около 2 седмици ака с доста рядка консистенция и характерна миризма като от разстройство. От запичащите храни съм давала ориз, но не видях да има особен ефект.
Виж целия пост
# 3
Ползвахме Биогая за Боги по съвет на гастроентеролог.Предписаха ни го,тъй като той наддаваше по-бавно-около 70-80 гр. средно на седмица. Диагнозата на специалиста беше увреда чревна флора, в резултат от предходно изписан антибиотик (Аугментин-заради вирусна инфекция във втория месец след раждането).Давах по 5 капки за около седмица,когато беше на около 4 месеца. При Боги се получиха по-редки (като консистенция) изпражнения,които имаха и слуз. Преди да му дам Биогая,той акаше на около 3-4 дни,а след това започна всеки ден.Съветът на педиатърката ни беше да спра Биогаята.Според нея той не храносмилал кърмата,а чрез Биогая директно я изхвърлял и не я усвоявал.Аз спрях да давам препарата.Акото се нормализира-тогава беше като паста за зъби и си акаше всеки ден.Това беше при нас.
Виж целия пост
# 4
Ако е разстройство, пробвай с лечебно мляко на Хумана. Това на Милупа май го спряха. Но все пак е добре да се консултираш и с друг лекар.
Виж целия пост
# 5
Био Гайа-та е пробиотик, който давах на Али като изкара гадния вирус с повръщането и разстройство. Лично аз съм много доволна. Давах го в продължение на месец горе- долу.
Виж целия пост
# 6
И аз съм давала Биогая но в комбинация със запичащи храни и не знам кое точно помогна. Давах диетичната каша на Хумана, кашата на Нестле ориз и моркови, банан от пюрета или суров пасиран. Понякога Калина й се случва да ака по-кашаво от обикновено и минавам на тези храни за 1-2 дни. Но обикновено вместо Биогая давам ентерол по половин пакетче сутрин и вечер. Биогаята я давам като се налага по-продължително лечение, например като се раздриска от антибиотик, давах около 2-3 седмици биогая всеки ден.

Едва ли е алергия ако няма пъпчици, повръщане или друг признак освен акането. Пробвай да минете изцяло на запичащи храни известно време в комбинация с ентерол или смекта или биогая.
Виж целия пост
# 7
И аз съм давала Био Гая + специална диета и се оправи разстройството за 2 дни.
Виж целия пост
# 8
 
Био гайя-та е пробиотик,а не лекарство и е предназначена точно за деца Peace Аз давам вече 2-ри месец,т.к малкия е с алергия(хранителна) Няколко педиатри дадоха добри отзиви за него + 1 гастроентеролог, така че дори да не помогне не мисля,че може да навреди по някакъв начин.
Виж целия пост
# 9
Давам Биогая вече месец. Това е пробиотик - хранителна добавка. Пробиотиците са живи микроорганизми, които имат благоприятен ефект върху здравето, погълнати в определени количества. Какво представлява BioGaia®? - Пробиотик от нова генерация с клинично доказан ефект, високо качество и безопасност - Естествен произход – активната съставка Lactobacillus reuteri Protectis се съдържа в майчината кърма. Ето повече информация http://www.ewopharma.bg/index.php?page=itemid&id=30

Моята бебка направи проблем с разграждането на лактозата в кърмата и имаше разтройство от 6 ден след раждането. Тези капки много ни помогнаха. С тях и коликите чувствително намаляха. Предписа ни ги доц. Недкова, която е пидиатър и гастроентеролог. Peace
Виж целия пост
# 10
аз давам био-гайа от втората седмица. до 3 месец го давах всеки ден, сега 1 път седмично. не разбрах какво са колики. препарата е чудесен, всъщност това е пробиотик. лактобацили.
Виж целия пост
# 11
Здравейте.
Видях , че някой е писал, че Биогая пречи за усвояването на кърмата, а дъщеря ми е на 6 месеца и е още само на кърма. Посъветваха ме да прекратя захранването и да я оставя само на кърма, но вече не съм сигурна , че това е било правилно.
Имате ли наблюдения дали мога да давам Биогая , против разтройството което получи от АБ в болницата , ако е само на кърма?
Виж целия пост
# 12
Педиатрите при разтройство изписват БиоГайа. И на нас за разтройство ни я изписаха, но при нас няма кой знае какъв ефект. Чувала съм доста майки и педиатри я хвалят, ама....
Виж целия пост
# 13
Здравейте.
Видях , че някой е писал, че Биогая пречи за усвояването на кърмата, а дъщеря ми е на 6 месеца и е още само на кърма. Посъветваха ме да прекратя захранването и да я оставя само на кърма, но вече не съм сигурна , че това е било правилно.
Имате ли наблюдения дали мога да давам Биогая , против разтройството което получи от АБ в болницата , ако е само на кърма?

Не мисля че ще навреди, но се съветвай с лекар всеки път щом става въпрос за лекарства. Все пак това е форум, не е болница
Виж целия пост
# 14
Био Гайя се дава при чревни неразположения - разстройство, колики ,запек - за да регулира работата да храносмилателната система. Съдържа лактобацили, които са естествени за чревцата. Дава се на бебета и възрастни.
Аз давам на моето бебе от седмица заради запек.
Но това наистина е форум, а за всяко нещо питай лекаря на детето.
Потърси в интернет повече инфо за Био Гая-та.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия