Флуориден препарат за деца

  • 1 388
  • 5
Здравейте!Бих искала да се посъветвам с Вас.Става въпрос за 4 годишно дете,което има вече кариес и стоматологът е предложил след пломбирането на зъбчето,останалите зъбки да бъдат мазани с някаква флуоридна паста,която изглаждала повърхността и предпазвала зъбките от събиране на храна или нещо от тоя сорт.Вие бихте ли направили такова нещо на Вашето дете,леко ме притеснява факта за флуора,въпреки,че пастите за зъби съдържат флуор...?
Благодаря!
Виж целия пост
# 1
Най верочтно предлагат да се лакират с флуорен лак зъбките! Няма нищо притеснително! На някои дечица им го правят профилактично! Тъй като емайла на  млечните зъбки е по-крехък и често лесно се уврежда!
Какво точно те притеснява? Съдържанието на флуор в този лак няма да се отрази на постоянните зъбки!
Освен това щом детенцето е с по слаби зъбки  (както е малката ми дъщеря) можеш съвсем спокойно да даваш и флуор на таблетки по 1-2 дневно.
Виж целия пост
# 2
На мен не са ми предлагали такава процедура, въпреки, че зъбите на детето ми са с много слаб емайл. На зъболекар ходим през 2-3 месеца и винаги има какво да се поправя. Единствената препоръка на зъболекарката е да си мие зъбите с флуорна паста, ползваме продуктите на Елгидиум. За този лак бих разпитала зъболекаря подробно и тогава бих преценила, е така като нямам информация не мога да кажа дали бих или не бих подложила детето на това.
Виж целия пост
# 3
Флуоридния лак, забелязвам, все повече майки  слагат на децата си.  От това , което съм чела мога да кажа само, че външното приложение (както е в случая)е за предпочитане пред поглъщане на флуор.
Не че аз бих сложила на децата си.
Виж целия пост
# 4
Предполагам, че става въпрос за фотосиланти с които се запечатват фисурите на зъбчетата на децата. Принципно се запечатват само 6-тите зъби, а не абсолютно всички. Моя съвет е да послушаш зъболекаря си-явно чете човека и е в крак с новостите с бранша. Съпруга ми е зъболекар и винаги прилага този метод особено на поникнали постоянни зъби. Процедурата не е скъпа, а е ефективна. Намазва се зъбчето с фотосиланта и после се светва за секунди с фотолампата и готово. Не еболезнено и в никакъв случай не е във вреда на детето, а точно обратното.
Виж целия пост
# 5
Благодаря на всички за отговорите,особено на уважаемия модератор за изчерпателния отговор!Поздрави!!!  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия