Каква такса плащате за входа в блока ви?

  • 3 386
  • 30
Споделете каква ви е таксата за входа (блока) - за човек от семейството ли е, колко за дете, какво включва (чистачка, портиер, асансьора - един или два и т.н.). На нас ни искат 20 лв. на семейство - при положение, че сме с един асансьора и без портиер. На мен ми се струва много и затова искам и други мнения. Имате ли дом съвет - от колко души е? Плащате ли заплати на дом съвета, касиерката и домоуправителя? Колко плащате на чистачката по колко пъти на седмица чисти, за абонамент за асансьорна поддръжка? Дават ли ви ежемесечен отчет за изразходваните пари? Интересуват ме основно мнения на живущите в София, тъй като знам, че в страната таксата е много малка.
Виж целия пост
# 1
15 лв. на човек - за всичко + чистачка.
Виж целия пост
# 2
18 лева на човек за асансьор, чистачка и портиер. Чистачката чисти всяка сутрин, портиерите са 4 и се редуват така, че по всяко време на денонощието да има долу човек. Не мога да ти кажа, дали са включени заплатите на домоуправителката и касиерката на блока, предполагам, че има някъв процент и за тях.
Виж целия пост
# 3
По 1.50 лв.на възрастен.Нямаме портиер,чистачката мете и мие 1 път месечно.Асансьор също нямаме.Ефтинийка.... Wink
Виж целия пост
# 4
За двама възрастни, неизползващи асансьор(живеем на първи жилищен етаж) плащаме 5 лв. на месец.
Виж целия пост
# 5
По 3 лева на член от семейството. Входът си има чистачка, а домоуправителят е постоянен. Той изпълнява и длъжността касиер. Плаща му се заплата затова.
Виж целия пост
# 6
20 лв на чистачката. Унизително малко според мен, за такъв голям вход.
50 лв на домоуправителя и касиера ( това е годишно ).
Членовете на ревизионната комисия незнам дали вземат пари.
Всичко се плаща от общи пари, не от наши. По колко се пада на член от семейството не съм смятала.
Виж целия пост
# 7
към 10лв. месечно за двама възрастни, входът е без чистачка, защото никой не се наема
Виж целия пост
# 8
Общо 2.50лв.( май доста евтино минаваме). Не ползваме асансьор , на втория етаж сме и не спира, има чистачка, нямам представа колко и се плаща. Има отделно домоуправител и касиер, най-вероятно не им се плаща заплата, не съм се интересувала. Нямаме портиер.
Виж целия пост
# 9
Плащаме по 5 лв на семейство, за ток, чистачка, ел.крушки.
Виж целия пост
# 10
По 2.50 лв на човек, ама това покрива само асансьора и чистачката, която чисти от време на време. Иначе във входа нищо друго не се прави. Ако трябва нещо аварийно, се събират пари допълнително.
Виж целия пост
# 11
Плащаме по десетина лева на апартамент. Това включва такса за асансьор /30/ и чистене /20/ и ток за асансьор и стълбище. Последните две са променлива сума, според разхода, естествено. Осем апартамента сме плюс наематели в едната таванска стая. Два или три апартамента, не знам точно, не плащат за асансьор, защото не използват такъв.
Нека вметна, че входът /4 етажа/ се почиства от фирма.
Както бях писала и в една друга тема на три месеца си предаваме касовата книга. Тоест всяко семейство е дежурно за събиране на парите и плащане на сметките по три месеца.
Виж целия пост
# 12
2 лв. на човек. Децата до 7 г. не се таксуват. Долу има магазин, от който се взима наем.
40 лв. за чистачка и 60 лв. за касиер (месечно)
Портиер нямаме.
И на мен ми е проблем кога и пред кого се отчитат парите, особено тези от наема, но не ми се разправя. Мисля, че е редно поне 2 пъти в годината да се прави отчет, но ...
Блокът ни е 8 етажа х 3 ап. на етаж.
Виж целия пост
# 13
20 лв на апартамент, с асансьор, чистачка и домоуправител!
Виж целия пост
# 14
По 6 лв на човек + 1 лв за домашен любимец,нямаме портиер,чистачката  мие през ден с препарати...всеки си носи отговорност за етажа,в смисъл семействата на определен етаж,като крушки,освежаване и т.н....домоуправителя се сменя на всеки 3 месеца и не получава заплата.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия