как да спра кашлицата на детето ми?

  • 11 812
  • 28
Здравейте мили майчета. обръщам се към вас с молба да ми помогнете.Моята дъщеря е на 1г. и 9мес. и от два месеца има силна кашлица която понякога направо я задавя и дори повръща.Бяхме при двама детски лекари и двамата все ни казват, че дробчетата са й чисти и това са секретите от нослето който вместо да излизат на вън слизат надолу към дробчето.Не знам какво да правя.През ноща се събужда от тежката кашлица и това й прекъсва съня.А от скоро сме на ясли и когато плаче за нас кашлицата й се увеличава.
Ще съм ви благодарна и предварително благодаря на тези който ми дадат каквато и да е информация Heart Eyes  newsm44
Виж целия пост
# 1
Заведи я на УНГ.
Виж целия пост
# 2
Peace
Виж целия пост
# 3
 Освен на УНГ е добре да я прегледа и пулмолог, направете снимка на белия дроб, кръвни изследвания.Може да се консултираш и с алерголог.Пиша от личен опит, аз направих това, когато детето ми започна да кашля по описания от теб начин.
Виж целия пост
# 4
Детски алерголог и пулмолог.От личен опит.Щом на слушалка дробовете са чисти е излишно да се правят рентгенови снимки и облъчване.
Виж целия пост
# 5
Детски пулмолог. Задължително. Ако е нужно да ходиш на УНГ или на алерголог, пулмологът ще ви изпрати.
Виж целия пост
# 6
Доскоро и аз се борих с продължителната кашлица на дъщеря ми / 2г. и 2 м. /

Детски алерголог и пулмолог.От личен опит.Щом на слушалка дробовете са чисти е излишно да се правят рентгенови снимки и облъчване.

Настоявайте да ви направят рентгенова снимка, понякога вирусната пневмония не се чува на слушалки.
И аз ще препоръчам - УНГ, пулмолог и алерголог. Също можете да опитате хомеопатия или бабешки лекове, но първо трябва да ви поставят диагноза от какво кашля детето.
Виж целия пост
# 7
Може да се консултираш и с алерголог.
Peace А противоалергично изписвали ли са и'?
Виж целия пост
# 8
Моят син боледува много. След серия болести ходихме при трима лекари, които бяха единодушни,че е здрав. Стичащият се секрет в гърлото също беше преодолян, но кашлицата остана. Е, не е нормално да е здрав, а да кашля...Докато не ни дадоха направление за масаж и нагревки на детето. Още при първото посещение там ми казаха, че детето кашля от налепи по дробчетата (от тези носни секрети според мен) и започнаха процедурите. Резултатът е пове4е от отличен - след второто посещение кашлицата спря. Дадоха и лесноприложими упражнения за стимулиране отлепянето на секретите, а самите процедури са много приятни за палечко. моят съвет е да се поинтересуваш дали това е спасение и за вас. Пожелавам бързо възстановяване на детенце  Peace
Виж целия пост
# 9
Моят син боледува много. След серия болести ходихме при трима лекари, които бяха единодушни,че е здрав. Стичащият се секрет в гърлото също беше преодолян, но кашлицата остана. Е, не е нормално да е здрав, а да кашля...Докато не ни дадоха направление за масаж и нагревки на детето. Още при първото посещение там ми казаха, че детето кашля от налепи по дробчетата (от тези носни секрети според мен) и започнаха процедурите. Резултатът е пове4е от отличен - след второто посещение кашлицата спря. Дадоха и лесноприложими упражнения за стимулиране отлепянето на секретите, а самите процедури са много приятни за палечко. моят съвет е да се поинтересуваш дали това е спасение и за вас. Пожелавам бързо възстановяване на детенце  Peace

vessence, виждам ,че си от Варна. Би ли споделила къде ходите на тези масажи и нагревки . И малко повече за процедурите- може и на лични, за да не товарим темата.
Виж целия пост
# 10
Детски пулмолог. Задължително. Ако е нужно да ходиш на УНГ или на алерголог, пулмологът ще ви изпрати.
Бихте ли ми препоръчали детски пулмолог в София?
Виж целия пост
# 11
Бончил, може първо да пробвате с направление в Александровската Детска Клиника по Белодробни, приемат сутрин, отива се с направление код 17 - педиатър (мисля). Ако не - д-р Куфарджиева, но е само на частно - приема в "Закрила", записвате си час по телефона.
Виж целия пост
# 12
Може да се консултираш и с алерголог.
Peace А противоалергично изписвали ли са и'?
  Да, пила е Зиртек, Кларитин и още едно антихистаминово, ама му забравих името(не едновременно разбира се).
Виж целия пост
# 13
Бихте ли ми препоръчали детски пулмолог в София?
Аз водех дъщерями при д-р Гизова в "Св. Анна" (бившата Окръжна болница), страшно съм доволна.
 
Виж целия пост
# 14
Най-голямата ми дъщеря беше така. Заведох я в белодробна б-ца. Дробовете й чисти, но да останем в болница, за да ни правят инхалаций и пр. Но аз бях в 9 месец и отказах категорично оставането в болница.
Тогава ме изпратиха при д-р Улевинов - УНГ. Прегледа я. Изписа противоалергенен сироп+капки /негов патент/ правени в аптека. До 1 седмица всичко - и секрет от нослето и кашлица се изчистиха.
Сега, когато имаме проблем ги правя капките и ги използвам по предназначение.
Мога да ти изпратя рецептата със съставките на капките или ако прецениш се консултирай с него.
Успех !

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия