Конюктивит и Пентаксим

  • 1 026
  • 1
Здравейте д-р Слънчева !

След хрема придружена с конюктивит на голямата ми дъщеричка, която е на 3 г., малката ми дъщеря, която е на 4 месеца също получи конюктивит и вече 6 дни го лекуваме - до вчера само с мехлем Фуситалмик и видимо положението се беше подобрило, но от вчера слагаме и капки Цилоксан, тъй като едното й оченце много се зачерви, поду и пак силно залепна. Днес видимо е много по-добре, но тъй като в понеделник ни предстои трети прием на Пентаксим, бих искала да знам дали при това положение може да сложим ваксината - ще се пада 11-ти ден от както получи конюктивита за първи път, като се надявам до тогава и очичките да й се изчистат напълно. Между другото каката както се беше изчистила и тя вече отново е със залепнали очи и отново слагаме капки и на нея.
Вие как бихте ме посъветвали - да отложим ли приема на Пентаксима или можем да го сложим на планирата дата - 1 декември, като тогава се пада все още да слагаме горните два медикамента.


Предварително ви благодаря за отговора.
Виж целия пост
# 1
Добре е да отложите ваксината с една седмица- няма да е фатално. Детето трябва да е напълно здраво и да е минало поне 5 дни от болестта.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия