Сухи чушки

  • 6 415
  • 17
Купих сухи чушки. Сега обаче как да ги направя?  Thinking
Дали е достатъчно да ги накисна в топла вода от чешмата или трябва да ги пускам във вряща вода?
И после след като ги напълня ( с кайма) в тавичка или в тенджера е по-добре?
Това ми е питането, защото за пръв път ще правя пълнени сухи чушки.  Grinning
Виж целия пост
# 1
Загрявам в каната вода,накисвам чушките.Като набъбнат и поомекнат,пълниш с каквото си решила.После може и в тенджера,може и в тава.Слагаш обаче водичка,да не са на сухо чушките.На мен лично и в двата варианта ми харесва,но има хора,които предпочитат в тава...Въпрос на вкус е... Hug
Виж целия пост
# 2
Майка ми ме съветва същото - за пълнене само се накисват в топла вода за да омекнат и набъбнат.Взех си към Испания малко сухи чушки,специално да си приготвя такива за Коледа.
Виж целия пост
# 3
Да, накисват се в топла вода. Едно уточнение - преди да ги накиснеш, много, ама много внимателно, да не се натрошат, махаш дръжката и семките  Peace
Аз лично също ги предпочитам в тава, пълнени с намачкан боб и смлени орехи  Flutter
Виж целия пост
# 4
Моля ви, за да не пускам нова тема, кажете ми как да си изсуша чушки? Има ли нещо особено при приготвянето, мият ли се, махат ли се дръжките Blush, къде е добре да се сушат - навън или вътре?
Виж целия пост
# 5
Благодаря за отговорите  Hug
Реших да ги направя в гювеча - нещо средно между тава и тенджера  Laughing

Блонди, те са изчистени тези, които съм купила, та направо накисвам  Peace
Виж целия пост
# 6
Моля ви, за да не пускам нова тема, кажете ми как да си изсуша чушки? Има ли нещо особено при приготвянето, мият ли се, махат ли се дръжките Blush, къде е добре да се сушат - навън или вътре?

Баба ми на село сушеше - нанизват се на връв за дръжките (не се махат) и се окачват нанизите на сухо и проветриво място.
Виж целия пост
# 7
Моля ви, за да не пускам нова тема, кажете ми как да си изсуша чушки? Има ли нещо особено при приготвянето, мият ли се, махат ли се дръжките Blush, къде е добре да се сушат - навън или вътре?

Баба ми на село сушеше - нанизват се на връв за дръжките (не се махат) и се окачват нанизите на сухо и проветриво място.

Само е добре да се избере тънкостенен сорт, защото има едни много месести - трудно изсъхват и понякога даже мухлясват.
И се сушат само червени - зелените горчат.
По същия начин се сушат люти или чорбаджийски чушлета, бамя, а мисля че в Родопите беше така сушат и зелен боб.
Ама това - на лято, естествено, сега ще преровя на мама запасите Laughing.
Виж целия пост
# 8
Сега ако провеся чушки на балкона няма ли да станат newsm78, ще ми се за Коледа да направя Confused.
Виж целия пост
# 9
Сега ако провеся чушки на балкона няма ли да станат newsm78, ще ми се за Коледа да направя Confused.
Мисля, че не - въздухът е прекалено влажен.
по-скоро опитай във фурната, ама не гарантирам.
По пазарите продават, потърси.
Виж целия пост
# 10
По същия начин се сушат люти или чорбаджийски чушлета, бамя

А, да, аз си изсуших миналата година бамя, стана екстра, още имам   Simple Smile
Виж целия пост
# 11
Сега ако провеся чушки на балкона няма ли да станат newsm78, ще ми се за Коледа да направя Confused.
Сега няма да станат.Купи си ,продават се.
Виж целия пост
# 12

И на мен сухите чушки са ми много по-вкусни от замразените във фризер примерно!

В топла водичка накисвам, докато омекнат и пълня!

Междудругото в Сирия издълбават тиквички и патладжани, нанизват ги на връв и сушат по същата технология като чушките.
 
Виж целия пост
# 13
Междудругото в Сирия издълбават тиквички и патладжани, нанизват ги на връв и сушат по същата технология като чушките.

Много интересно. И после?  Simple Smile
Виж целия пост
# 14
Междудругото в Сирия издълбават тиквички и патладжани, нанизват ги на връв и сушат по същата технология като чушките.

Много интересно. И после?  Simple Smile

И после пълнят с ориз и кайма  Wink  Те и домати сушат там, нарязани на парчета и после събират в буркан, все не проумявам как не прокисват  newsm78  но явно и климата е от значение  Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия