"Вторият триместър си замина - нека идва МАРТ и догодина"

  • 17 717
  • 291




133 щастливи бъдещи мами тук сме се събрали и очакваме 134МАРТенчета красиви!!!
Най-много бебчета са с термин 12 и 30 март

Имаме 57 и 45

Все още се крият 32 срамежливи бебока




1 март
Nefertity - втора бременност, Бургас - 
m@m@ - първа бременност, София - 
Bibian - първа бременност, София -
MimitoIv – първа бременност, София - 
SZA - втора бременност, София
azi84 - първа бременност, Германия -
SmOkIe - София
oki4a - София
-
2 март
sisi_dqvol4eto – София - 
beba_km - Варна - 
Stasy83 – първа бременност, Девин
Darina Petrova – първа бременност, Хасково
cvetka-koketka - Перник -
3 март
poli24-първа бременност, Шумен
simeonka-първа бременност, Пловдив
nereneia-първа бременност, София
Elwing - втора бременност, София -
BOMBOLINA - втора бременност,София
MiaMIa - втора бременност, Пловдив
diana_vr – втора бременност, Враца
4 март
slancetoo® - втора бременност, Стара Загора - 
Белла - първа бременност, Стара Загора -
annabell - първа бременност, Пловдив -
Danielkka – първа бременност, Пазарджик
ангелина_ан - Пловдив
-
5 март
glafira - първа бременност, София  -
6 март
yani_ta -първа бременност, Испания - 
Ivema - втора бременност, Варна -   
*Nikita* - втора бременност, София - 
Tony_st - първа бременност, София -
7 март
dilein - първа бременност, Стара Загора - 
dani81 - София -
8 март
Джейн-втора бременност, Бургас
mama_bebcho - втора бременност, Благоевград -
sacred - първа бременност, Испания - 
bebok_86 – Казанлък
gaijin1008 - първа бременност, София
jerri -
9 март
Слънчоглед - Варна
viki_075 - Бургас
10 март
Janitsa - първа бременност, Бургас - 
melinda - първа бременност, Париж - 
stasi8510 - първа бременност - 
6u6ulka -
milenium - Варна
11 март
Вече жена му - първа бременност, София -
juffy9 – Пловдив -
Ivet82
shushi_13 - първа бременност, Перник - 
The_light_2008– Пловдив - 
зелено човече - първа бременност, София
12 март
veselina_s_p - втора бременност, София - 
pinit - втора бременност, Плевен -
marty24 - втора бременност - 
phoenix- първа бременност, Варна - 
Есме Вихронрав - първа бременност, Варна - 
vesel4e –  първа бременност, София -
dideto  - втора бременност, София -
kasparita - София -
Мечо Пуух - втора бременност
13 март
TaniaR - първа бременност, София-
adenis - трета бременност – Костинброд
-
14 март
sia – втора бременност, София -

зайка втора бременност, София -
videlina -

15 март
poli+ - втора бременност, София -
munito -  
16 март
red_girl8602 - втора бременност, Холандия -
Dez - трета бременност, Прага -
marussia - втора бременност, Бургас -

babyface – Варна -
savage_17 - Бургас
17 март
Daao - първа бременност
ivelina - втора бременност, Шумен -
18 март
БОДЛИВКА - втора бременност, София -
rossykv - първа бременност, София -
lanselota - втора бременност -
veroniki - втора бременност, София -
labulgara - първа бременност, Италия - 
Шу - втора бременност, София -
marcela83 -
 
19 март
kikoimery - първа бременност, София - 
miramar – София
20 март
Halkidiki - втора бременност, София
21 март
heli_heli - първа бременност, София -  
DiVeNa - втора бременност, София -
Катерина78 - втора бременност, Пловдив - 
radi_i_bebe - първа бременност, Варна -
rosita_ta - втора бременност, София -
22 март
ЛЮБИМА - втора бременност, София-
zori_tv - София
-
23 март
Айрис - втора бременност, София -
DESIR - втора бременност, Варна
Incognito
inea – първа бременност, Варна
  -
24 март
emily  - първа бременност, Варна -
Polly-Wolly - трета бременност, София - 
tan4eto_rs – първа бременност, Русе - 
rusana - Хасково -
25 март
ivros - втора бременност, Варна -
bellabu - първа бременност, София -
Linka_bubulinka - първа бременност, Варна - 
Sissoni  - втора бременност, Велико Търново -
adi_i_bebe - първа бременност, Пловдив -
26 март
bobsinka - София
dobro_nastroenie - първа бременност, София -
Дърта маймуна – София -
27март
Poli_D - първа бременност
tedsan - втора бременност - 
dimginjan - втора бременност, Бургас - 
melihamel - Велико Търново -

Azalea24 - първа бременност - Испания -
kremmyto  - първа бременност, Димитровград -
 

28 март
mp3lp3 - първа бременност, София
Nagaina - първа бременност, Варна -

vesi_petrovska - първа бременност - Етрополе
29 март
jivotinche - първа бременност, София -
30 март
Elg - първа бременност, София -
an_iv - втора бременност, Пазарджик
angel_for_you - първа бременност, Сливен
tai - първа бременност, Пловдив -
iliana2 - втора бременност, София
dyMa - втора бременност, София -
<dudolina> - София
annimm - първа бременност - София/Бургас -
dessiss -  първа бременност, Пазарджик-
Slunchice – първа бременност - Пловдив -

 
31 март
Gery_baby - втора бременност, София
1 април
Io_io – София -
.....март 2009

magi_nesh
didi_hs  - втора бременност, Хасково - ]
toni_bs  - Бургас

fever - мама на ангелче  Flowers Rose Flowers Rose
maria_d - мама на ангелче
Flowers Rose Flowers Rose

 
Аз съм бременна


Календар на бременността
Ръководство за успешна бременност
Признаци, по които да разпознаеш, че си бременна
Моята бременност в снимки


Бременност и развитие на бебето

Да видим бебето си в реално време
Подробно описание на развитието на плода по време на бременността
Календар на бременността по седмици
Развитие на сетивата на бебето
Бременност
Какви ще са очите на нашето бебче?
Много неща на едно място
Снимки от УЗ
Портал за бременност
Лекарства и бременност
Подготовка за кърмене
Продукти на HIPP
Акушерска таблица – много полезна!
Витамини и бременност
Таймер на контракциите
Бенджамин Спок - Грижи за бебето и детето

Раждането

Раждането
О-пааа, започва!
О-пааа, започва (2)

Полезно за майката

Къпане на новороденото (клипче)
Всичко необходимо за мама и бебе

Дрехи за бременни

Дрехи за бременни МИА
Дреги за бременни CONTI
Дрехи за бременни ДЕВА
Дрехи за бременни ORCHID

Размерите на бебето и начин за определяне на пола

Размерите на бебето по седмици
3D календар-седмица по седмица
Биология на вътреутробното развитие
Развитие на сетивата при бебето
Видове ултразвукови изследвания
Формула за пола на детето
  Наследник по поръчка
''Бабешки” методи за определяне пола на бебето
Бебешки калкулатор - определяне на пола
Японски метод за определяне на пола
Друга таблица за пола на детето


Хранене, спорт и секс по време на бременност

Секс по време на бременност
Как да контролирате теглото си като сте бременна
Кой е най-добрия хранителен режим при бременност
Напълняването по време на бременност
Видове спорт по време на бременност
Видове спорт по време на бременност - част 2
Йога за бременни
Курсове по йога за бременни
Плуване по време на бременност

Училище за бременни

Организация “Бременна”
Събития –с “9 месеца на училище”-кога, къде
Център „Съвременни родители”

Списъци за бременни и бебета

Списъци за бременни при постъпване в родилното и за изписване
Списък за бебето Всичко нужно за да го посрещнем
Списък с необходими вещи, оборудване и аксесоари за бебето

Майчинство, Обезщетения, НОИ и др.

Таблица на НЗООК
Брошура по програма „Майчино здравеопазване”
НОИ и обезщетения за майчинство
Обезщетение за бременност и раждане
Молба-декларация за получаване на еднократна помощ при бременност

Имена, нумерология, хороскопи

Избери име
АЗБУЧНИК на българските имена
Българските имена
Астрология на името
Тълкуване на името
Нумерология

Предишни теми




Нашите снимки

Предложения за заглавие на темите


"Колко е студено вече - Март не е далече"
"Януари и февруари остана, а МАРТ ще съм вече МАМА"
"Няма време вече - МАРТ не е далече"!!!
"Хайде още малко със коремче - МАРТ ще имам момиченце или момченце"!!!
"Тиха нощ, свята нощ над нас искри, над мартенските ни съкровища звездата Витлаемска бди"
” Иде студ, но бебето е хитро, знае - че до Март на топло в мамино коремче ще играе”
“Тази Коледа с коремчета празнуваме, а следващата мартенчета ще целуваме”
”Времето сякаш бавно минава, нямам търпение март да наближава”
“Март дойде ли веднъж- ще видим кой е мацка, кой е с мъж”

Виж целия пост
# 1
Пу първа Hug

Добро утро и от нас Hug

Както се очертава и аз може да се класирам за срещичката в неделя ако навия свеки да гледа Елена, че само мъжа ми ще пътува в този студ Mr. Green. Та за сега съм на линя Peace
Няма да мога да дойда точно в 12:00, защото трябва да нахраня Елена и докато дойда от Плиска  може би ще стане към 13:00 часа Rolling Eyes. Надявам се да успеем да се видим Hug
За полижинакса - аз не съм слагала, защото бях секцио и сега ще е така Peace
За подаръците - съгласна съм да са до 10лв, но нека да си ги разменим на срещата преди Коледа. Мисля си, че тогава повече мами ще успеят да дойдат, особено ако си я направим около почивните дни. Така и работещите мами (като мен Wink) ще могат да присъстват Peace. Само предлагам, както решите Peace На тази среща ако искате може само да теглим имената, а пропусналите я ще си изтеглят на Коледната среща и тогава направо ще си подарят подаръчетата Peace


  bouquet
Виж целия пост
# 2
Привет и от мен,

Зачетох се за този Полижинакс - имам спомен, че и аз преди съм го ползвала, но моя док до сега не ми е споменавал, че има нужда да го ползвам. И аз си имам засилено течение, даже си бях втълпила, че ми изтичат околоплодните води.... това по темата с лошите мисли, но док ме успокои, че не е такъв случая. Имате ли предства, дали се ползва това лекарство при предвидено секцио, че аз нали съм в тази графа...

И още нещо леко странично искам да ви запитам. Виждам, че част от вас сте в ремонт и обзавеждане (ние го минахме това в началото на годината - от март сме новодомци), а други си хвалите сушилните. На нас по списъка с предстоящите покупки следва точно сушилня, че си нямаме тереска. Може ли да ми препоръчате някаква или поне да споделите дали сте доволни от ващите. Мъжо за сега се е ориентирал към Wirlpool....

Много ще съм благодарна на мнение

А за подаръчетата моля до края на деня да уточним дали да носим за тази неделя, на мен лично ми е малко раничко, но ако се разберем няма проблем

А за място в центъра - като ще е Джепето има едно симпатично Джепе на ул. Гурко, а в околностите има и Дон Домат и Уго и Дивак....
Аз при всички случаи ще съм с кола, така че мога и в Люлин и където кажете всъщност

Хайде и аз в новата тема, мноооооого е хубавичка Да ни е  честита
Виж целия пост
# 3
Привет и от мен в новата страхотна тема  Hug
Зелено човече, това долнище от Кауфланд ми го купи любимия преди около 3 седмици. Хич не съм доволна да ти кажа. След като го изпрах се скъси и развлече долу в крачолите и горе ластичния колан на корема. Но си го нося вкъщи като няма кой да ме гледа.
Днес грее слънце и мисля след като си напиша отчета за работа да изляза малко да се поразходя. На племенницата ще и правят прощапулник в събота. Имате ли идея нещо по специално дали се носи или какъвто и подарък да взема все ще е добре? До момента на такова мероприятие не съм присъствала.
Виж целия пост
# 4
цоп и аз тук пак   bouquet

Тони- ще разпитам за раждането в Токуда, но доколкото знам и е струвало около 2000лв. (следенето на бремеността + раждането с избора на екипа). Но тя имала допълнително здравно осигуряване и те са поели всичко.
Аз лично не мисля да плащам раждане (освен ако не се наложи).
За срещата- аз нямам против и да е в Люлин и да е в центъра.
Подаръците- и аз съм на мнение, че ще е добре да са на коледната среща.
Виж целия пост
# 5
Ха, честита нова тема... веднъж и аз на първа страница...Simple Smile
Днес грее слънце и мисля след като си напиша отчета за работа да изляза малко да се поразходя. На племенницата ще и правят прощапулник в събота. Имате ли идея нещо по специално дали се носи или какъвто и подарък да взема все ще е добре? До момента на такова мероприятие не съм присъствала.

Ми аз ходих преди време на прощъпулник и специално питах (не помня вече в кой точно под-форум тук) и ми препоръчаха да купя играчка, която се търкаля, бута и т.н. Тогава си спомням, че купих едно от тези колелца, които са закачени на дръжка и като ходи детенце си го бута, а то издава някви странни звуци. Много беше смешно, да видиш едва проходило човече да се клатушка и да бута подобно колелце. Joy

Ели, знам за цените - обаче имат и планирани раждания по здравна каса, които включват всичко: избор на екип, сестра, грижеща се за майката и сестра грижеща се за бебето, както и престоя в болницата и са на преференциални цени - та сега проучвам тази възможност. Т.е. плащаш пакетната цена и всичко е включено в нея. Аз като си направих една сметка...то излиза почти като в нормална болница да родиш с вип стая и всички допълнителни анджаклами... та май ще е там.

Таня, и аз съм на тема сушилня за новия апартамент. Вчера доста се порових из нета, да ти призная освен новите немски машини, други не се препоръчват...
Виж целия пост
# 6
Ехее,нова темичка-супер! Hug slancetoo   bouquet

Вчера като се метнах на колата в 7.30 с мъжО,оставих го на работа и като се отприщих на един пазар,та съм се прибрала чак в 19ч. ooooh! Crazy Хич не ми попречи лошото време и това шопинга наистина има лековита сила. Mr. Green Накупих страхотна коледна украса от Хит,Практикер и едни кв.магазинчета в Надежда.За каката има голям/почти колкото нея снежен човек.Тя на всички снежковци им вика Страхил- от една песничка.Взех и една страхотна картина за детската с мечо Пух и приятели,нали всичко ни е на тази тема-големи сме фенове и двете с щерката/и аз се уредих с пижама с Пух  Crazy/ И на бебката  взех дрешки на Caramell и бокалски ританки,а за мама-Кастинг крем глос /кестеняво фрапе/,че другата седмица е на каката тържеството в градината и да си пооправя малко фасона. Flutter и депилатоар Veet-незнам защо му се плашите толкова,аз и предната бременност с него се оправях пък и сега нямам никакви оплаквания,течения и течове. Mr. Green Много по-лесно е с него,а и като влязох да раждам ме похвалиха/аз и без това не исках да ме доопрявят с незнайно колко пъти ползвана самобъсначка  Stop/
Обхванало ме е едно коледно настроение,сега се залавям да чистя/мъжа ми купи нова прахосмукачка-твърди,че не е към коледните подаръци  Mr. Green/ че утре си взимаме щерката и чака с нетърпение да украсяваме, и да пише  писмо на дядо коледа.
 santa2

За срещата съм още под въпрос. Rolling Eyes

TaniaR не мога да те посъветвам за сушилня,но се разрови обстойно за инфо,ако смяташ ти да я ползваш. Wink

п.п. Аз пък търся столове за трапезарията/ако знаете някъде, до към 60лв./ свиркайте.
Виж целия пост
# 7
Ето ме и мен в новата темичка,
Момичета за срещата,на мен в люлин ми е малко далеч,защото съм без кола а в градцкия транспорт ми става много зле,но ако това е окончателното решение ,ще се постарая да дойда,МНОГО МИ СЕ ИСКА ВЕЧЕ ДА ВИ ВИДЯ И ДА СИ ПОБЪБРИМ ЗА ПОКУПКИ УСЕщАНИЯ И ДР.ГОТИНИ НЕщА.

Днес следобед съм на преглед дано новините са позитивни и да ме заредят с пол енергия за срещата.
това е от мен
Виж целия пост
# 8
Здравейте и от мен !!!
Аз пък с течението нямам проблеми, обаче имам болка много ниско под корема, нещо като мускулна треска ... споделете има ли друга с такива проблеми. А като вземе и бебо да рита е направо става нетърпимо, чак сълзи ми избиват на очите  #Crazy
Това от мен, че нещо не ми е ден днеска, снощи и колата са ни ударили, както си е паркирана пред вкъщи  #2gunfire
Виж целия пост
# 9
Привет и от мен в новата тема!Много ни е хубава и само добри вести в нея да има!
Лек и спокоен ден.  Hug
Отивам да си мия прозорците!  Crazy
Виж целия пост
# 10
............................
И още нещо леко странично искам да ви запитам. Виждам, че част от вас сте в ремонт и обзавеждане (ние го минахме това в началото на годината - от март сме новодомци), а други си хвалите сушилните. На нас по списъка с предстоящите покупки следва точно сушилня, че си нямаме тереска. Може ли да ми препоръчате някаква или поне да споделите дали сте доволни от ващите. Мъжо за сега се е ориентирал към Wirlpool....

Много ще съм благодарна на мнение

...........................

Относно сушилнята - моята е на "Горенье" (gorenje) и съм повече от доволна Peace Тя е кондензаторен тип - със чекмедже, което събира водата от сушенето на дрехите. Нямаш тръби, ако искаш можеш да си я сложиш където пожелаеш, даже в средата на хола - стига да не ти пречи Laughing Другия вид сушилни са по-евтини, но задължително трябва да имаш излаз от стената навън или към сифон, за да се направи там да се стича по маркуча водата. Моята сушилня е  със система п/в намачкване - не помня да съм гладила други дрехи, освен памучните ризи Peace

Да питам за пловдивската среща, организирана от red gurl - колко ще идват? На мен ми се струва малко времето отсега да се събираме за тая събота, newsm78 и ако няма много мами, по-добре да отложим за декември - никой не ни гони. Хайде, предлагайте пловдивчанки!!

Виж целия пост
# 11
Как сте мамчета  Hug
Напоследък нямам време да ви чета  Sad И тъкмо пишех в старата тема и се чудя що няма нова, а ето я и нея... Grinning Чудесна е, Коледна  Heart Eyes

Ние с беба растем, от 2 дена киселините пак ми започнаха, а в същото време ме мъчи и глад, въпреки че си похапвам добре и качвам кг непрекъснато.  Laughing
Гледам за течения говорите, при мен също се е позасилило и става все по-жълто  Confused, но ще чакам доки да го изследва някъде 8 месец и тогава ще видим дали ще го лекувам. Всъщност ако раждате секцио няма значение. Миналата бременност слагах Вагизан през ден и през ден Тантум роза - промивки, които ми бяха много противни и почти не правех. Никакви симптоми нямах, ама доки като каза и слагах. Ефект почти 0. Между другото се оказа, че и лабораторията има голямо значение. Преди да забременея 2 пъти се изследвах и лекувах и 2 пъти ми изолираха гъби, след това доки ги пусна в друга лаборатория и нямаше нищо.
В Полижинакс-а май пишеше, че трябва да се прилага внимателно при бременни. Аз знам, че в този период става Вагизан и Гино-певарил, но всеки доктор сам си решава.
Настроихте ли се вече за Коледа? Всички магазини вече са украсени и на мен ми е едно коледно...само, че съм напънала рекламните агенции за материалите, че май няма да станат навреме и си имам и главоболия, свързани с Коледата.  Laughing Освен това тази година ми е трудно и с подаръците - зълва ми е тук на гости със семейството си, та и на тях ще трябва да измисля нещо, отделно миналата година подарихме на малката всичко, което ни дойде на ум и за тая година идеи не останаха. Пък и мъжо с неговите разбирания ме убива - за Коледа трябвало да е нещо голямо  Shocked Тая сутрин идва свеки и ми казва "Аз нямам време да обикалям по магазините, ще гледам да й купя нещо голямо"...как може толкова да си приличат майка и син  ooooh! Но да не ви занимавам с моите терзания...
Чао от мен и лек ден!
За среща в събота съм навита!
Виж целия пост
# 12
Привет мами! Хубав ден желая на всички. Относно срещата и подаръците, както писах, за мен няма проблем да са и коледни, но дано се организира среща тогава, че като гледам колко сме трудни на срещи... за място и на двете ще ми е удобно, може би съм за Люлин все пак...незная...давайте още предложения. Tony_st, моля те ако имаш информация за раждане в Токуда, мен по специално ме интересува секцио да споделиш, че и аз за там май съм се насочила, по едно време се бях отказала защото чух, че излиза над 2500 лв, ако е надолу може би ще се класирам, благодаря ти предварително. Момичета и за подаръците за срещата дайте да го уточним по скоро, че време не останааа! ku-ku
Виж целия пост
# 13
Привет!
Слънце, страхотна е новата тема!  Hug
Наистина сме трудни на организация и не знам дали ще успеем и втора среща да направим.  Rolling Eyes Ако има - супер.  Simple Smile
Виж целия пост
# 14
 Здравейте мамчета! И аз вече съм на коледна вълна даже си пускам и пея коледни песнички... Close-mas:Въпреки , че днес е много начумерено времето във Варна аз мисля да си хвана шапката и шала и да се поразтъпча малко , че после съвсем като стегне студ трябва да ховя във блока по стълбите нагоре-надоло като ме стегне шапката... Laughing
Ланселота това са крампи на краката-наистина е адски болезнено и става изведнъж  smile3517Аз ги имам много преди да забременея, беше поизчезнала болката, защото ми предписаха стелки на SHOLLЕ, но сега през бременността пак се появиха.Аз даже вчера ходих на ехограф на съдов хирург, за да видят налягането но вените-едната причина за крампите е разширени вени и така се установява ако имаш,лично при мен е от моя стара дископатия, която си мъкна от години и дава отражение в краката.Аз сега си слагам едно одеало и си подпирам краката само петите, за да са на по-високо и се мажа с Венорутон прасците, долната става и коляното-отпред и отзад и доста облекчава,е не става веднага , но има ефект! Дано съм била полезна. За мазилата за бактерии и аз трябва да питам докито newsm78
Усмихнат коледен ден от мен! santa2
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия