"Бе"?

  • 2 408
  • 31
От около седмица Мая започна да употребява 'бе'. Много ми е досадно и некрасиво, но не знам как да я отуча, без да й обръщам внимание, за да не почне още повече да го употребява. В къщи умерено го употребяваме при нормални ситуации - "Абе, не знам си какво" и т.н.
Тя го казва на всяка дума - "Къде е колата, бе?", "Дай ми бебето, бе" и т.н.
Кажете как е при вас?
Виж целия пост
# 1
О, и при нас е същото, по едно време всяко изречение съдържаше "бе". Обаче аз все и повтарях, че не е хубаво така да говори и ще и се смеят другите деца, та вече почти не го употребява.
Виж целия пост
# 2
Много дълго време бяхме на "Без БЕ" абсолютно всеки път като кажеше БЕ. Ама всички без изключение - мама, тати, баба, дядо, всички му го казвахме, беше станало като мантра, механично. Аз лично съм го казвала без да се замисля и на колеги  Laughing
Обаче подейства без други усилия, разправии и т.н.
Само не трябва да се пуска край ушите по изключение.

При нас сега проблема е, че с всички дечурлига наоколо говорят на "уе" - "Ша излизаш ли уееееееее?", ужас!  #2gunfire
Виж целия пост
# 3
предполагам ще отмине
може би просто и е интересно в момента Rolling Eyes

@Бу извинявай,че използвам темата ти
но ние пък сме на "малеее" при все, че нито аз, нито баща му го употребяваме  Thinking
Виж целия пост
# 4
И Мони мина през този период на "бе"-то

Ние действахме като Birdy - "без бе" всеки път, когато го каже.
Сега вече почти не го употребява, но затова пък любим негов израз, когато се шегуваме, е "да бе да".
Виж целия пост
# 5
Излязоха ми пришки на езика да повтарям всеки път "без бе", но и при двамата имаше ефект. 
Виж целия пост
# 6
Първо и ние бяхме на "бе", след това преминахме на "бати" /предполагам от е..., чуто в детската градина/. Сега не ги използва и двете, но има огромно желание да си повтаря думи като пишо и дупе Embarassed.  Обяснявам, че не е хубаво да го прави, тъй като тези думи сами по себи си нищо не значат и със същия успех например може да повтаря "ръка" или "крак" или пък се правя, че не чувам, но за сега няма ефект... Е и това ще мине, ще дойде нещо друго Grinning
Виж целия пост
# 7
И Калина е така и аз не знам как да я отуча, защото ми е неприятно да чувам тази думичка от сладките и устенца  Twisted Evil
Виж целия пост
# 8
И ние сме в този "бе"-период!У дома не се употребява,но го е приловил от яслата сигурно.Казвам с пришка на езика ,че Naughty не се говори тъй,ама резултата е  #Crazy,че се хващам и аз да казвам "бе" StopИ това ще отмине с времето-не се притеснявай  bouquet
Виж целия пост
# 9
И при нас е същото положение,всяка втора дума БЕ
незнам каките неса го правили и до днес не говорат така
но засметка на това малката наваксва и за тях. Laughing
Говориме ,че така не трябва ама резолтат засега няма
Виж целия пост
# 10
Моята щерка не ходи на ясла или градина, но ходи на гости при майка ми и от там някъде го лепна това "бе" и още "а" Mr. Green.
Като каже "искам и аз, бе", а на последък и на всяка втора дума "аааааа" . Правя същото като мамма и бърди непрекъснато повтарям да не ми ъ-ка и да не казва бе.
Като че ли има някакъв ефект. Скоро не съм я чувала, все пак мина почти месец от гостито при баба.  Wink
Виж целия пост
# 11
И ние минахем периода на "бе"
И при нас беше "без бе" но това не помогна. Просто един ден му казх че щом ми казва "бе" няма да го чувам. И така правех се на глуха когато има "бе" и чувах винаги когато няма "бе"
Сега нещата вече са добре!
Виж целия пост
# 12
От около седмица Мая започна да употребява 'бе'. Много ми е досадно и некрасиво, но не знам как да я отуча, без да й обръщам внимание, за да не почне още повече да го употребява. В къщи умерено го употребяваме при нормални ситуации - "Абе, не знам си какво" и т.н.
Тя го казва на всяка дума - "Къде е колата, бе?", "Дай ми бебето, бе" и т.н.
Кажете как е при вас?

Ние пък сме на ве.
Виж целия пост
# 13
  И двамата минаха, през периода "Бе", досодното е, ч е трябва постоянно да повтаряш "Без бе, без бе....... #Crazy", накрая толкова механично го правех, че на една продавачка несъзнателно и се сецнах "Без бе" Embarassed
Виж целия пост
# 14
малко ОФФ, ама представяте ли си ако вика "ма"  #Crazy
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия