За думите....

  • 3 565
  • 32
Днес беше едно изложение, което организирах заедно с чужденците студенти за холандските студенти. Голяма работа падна по органзирането, по направата на плакат (никога не се бях занимавала с това), снимането на подходящи снимки и т.н. Стана хубаво и имахме голямо посещение.
Всички чужденци се изредиха да кажат по някоя мила дума и да благодарят (въпреки, че без тях нямаше да е нищо), но от работещите в нашият университет ни дума. Стана ми леко криво.
Някои работят в организирането на подобни прояви, знаят, че за пръв път правя нещо такова сама, дойдоха на оглед, шептейки изразиха, че има голямо посещение и си отидоха.
Докато оправях си мислех за думите. Лично аз винаги изразявам с думи неща, които някой е направил, органзирал, постигнал.....Не всички са, като мен, но все пак....

За думите....Как реагират другите, когато направите / постигнете/ покажете нещо. Изразяват го с думи, поглед, премълчават или....? 

п.с. Темата е за изразяването на нациите, където живеем, а не лично моят случай. Моля, да го имате предвид....
Виж целия пост
# 1
калинка, ....все пак в Холандия сме.  Peace . казвала ли съм вече, че са асоциални  Twisted Evil ?

сега , сериозно....сигурна съм,  доколкото те познавам, че си вложила цялата си душа в това мероприятие и те разбирам прекрасно.

относно това, как реагират другите спрямо мен - тук, абс никак Crazy Crazy  Crazy .

аз лично бих оценила с голяма охота и немалка доза лицемерие Laughing, дори и да не ми харесва.

в крайна сметка - в рим прави като римляните/или нещо такова беше  Mr. Green/.




Виж целия пост
# 2
Палмира,
засмях се на написаното, защото понякога явно забравям...Вчера седях в един рейс и все едно бях в България...Много странно чувство за няколко секунди беше, докато се ooooh!, че не съм там.

   
 
Виж целия пост
# 3
Наистина са си такива холандците, хич не се връзвай  Wink Аз пък наскоро ходих до работата с бебките и чак малко криво ми стана, че почти никой не им обърна внимание  Sad Даже една колежка, която има и тя дъщеричка с няколко месеца по-малка направо ни подмина  Confused Ние сме възпитани по друг начин, по-експресивни сме, понякога дори насила  Grinning
Виж, ако трябва да те разкритикуват обаче, никога не премълчават, за разлика от нас  Naughty

Виж целия пост
# 4
Интересно ми е как е в другите страни?

fata morgana,
права си...Въпреки, че не ми се иска да е така. В общи линии моят характер и възпитание, не са ми много полезни, но не мога да се променя.
Виж целия пост
# 5
4естно казано бих предпо4ела холандския метод-тук е направо като японска 4аена церемония-за всеки слу4ай си има специални фрази и отговори към тях
на децата също задължително се обръща внимание
абе ако не си наясно 4е поне 3/4 от фразите за зау4ени,ще останеш трогнат от целия поток слова и пожелания Grinning
Виж целия пост
# 6
Да, получавала съм такива думи от американците. Спомням си някои от тях с много топло чувство. Други пък освен думите, подкрепят и с дела, искайки например пак да направя нещото, за което съм чула думите, един вид ги доказват. Crazy (Какво беше това последното изречение, иди, че разбери.)
Лицемерието, аз поне, го улавям винаги, тъй че общо взето знам кога го казват от немай къде и кога са искрени. Аз съм същата, гледам като лицемернича да играя добре. Mr. Green А и съм се научила от кой тип хора да очаквам думи и от кой - крив макарон.
Не знам вече дали варианта с темерутниченето или с лицемерниченето ми понася повече....В смисъл - дали е по-добре нищо да не казват или да го кажат лицемерно.

Както и да е, личното ми усещане е положително, "за думите", от тях.
Виж целия пост
# 7
ейййй съхоландки -  аз какво да кажа, че свекито се скъпи за милите думи.. а вие от чужди очаквате Crazy


по мои скорошни наблюдения в Бг например също не възхваляват много-много, е на моменти дори и не знаят като хвалиш накъде да гледат и доколко си искрен Peace Peace

абе ако не си наясно 4е поне 3/4 от фразите за зау4ени,ще останеш трогнат от целия поток слова и пожелания Grinning
затова обичам да гледам блясъка на очите Wink
Виж целия пост
# 8
Трудно ми е да се абстрахирам от разказаната случка  Confused Бих се почувствала ужасно на твое място, аз обичам да ме погалват по главичката и да ми дават захарна бучка за награда Mr. Green
 
Конкретно на въпроса ти - има хора, които са подкрепящи, има и такива, които не са. Сериозно, имат си и определение за първите (мефаргеним). Израелците не се славят с добри обноски  Laughing но като благодарят или ако просто се въодушевяват от това, което си направила за тях, , го правят по много жив и автентичен начин  Peace (от което заключвам, че са искрени, но и да не са - достатъчно ми е, че оставят това впечатление)
Виж целия пост
# 9
Не мога да говоря за цяла Германия - общности много, немски племена - също, а обичаите най-различни.
При нас реагират спонтанно, искрено и сипят хвалебствия или критики според момента. Дори предварително окуражават много.
Няма да забравя концерта ни на 9 август. Моя милост с огромен тумбак - бях влезнала в 8 месец и много се чудех дали да участвам на концерта, още повече, че имах соло, за което трябваше да търсят нов заместник, защото мацката, която ме заместваше, беше заминала на почивка. Нямате представа с какви топли думи ме окуражиха всички, че концерта ще мине, както трябва. Успяха да ме убедят.
А след концерта всички се изредиха да похвалят колко добре е минало всичко и как отлично съм се справила. Имаше дори поздравления от публиката, че в такава напреднала бременност съм толкова подвижна и енергична.
Сега дори се надсмивам над страховете си и съм доволна, че ме убедиха да участвам.
А най-голямата ми награда беше, че статията за концерта ни беше ознаменувана със снимка, на която се вижда големия тумбак. Сега съм я сложила в рамка за спомен на сина ми.
Виж целия пост
# 10
При нас реагират спонтанно, искрено и сипят хвалебствия или критики според момента.

И в моето немско са така. Франконците са темерутести, но ако се случи нещо да се организира за първи път от едната куртоазия минават да те поздравят.
Виж целия пост
# 11
.... Аз пък наскоро ходих до работата с бебките и чак малко криво ми стана, че почти никой не им обърна внимание  Sad Даже една колежка, която има и тя дъщеричка с няколко месеца по-малка направо ни подмина  Confused Ние сме възпитани по друг начин, по-експресивни сме, понякога дори насила  Grinning

....


Стига,бе,Фата,сериозно ли  Shocked Хем твоите са две4ки и са голяма атракция  ooooh! Аз пък и двете ми девойки като го донесох за първи път в работата да ги представя не можахме сума ти 4аса след това да си тръгнем. Докато обиколим вси4ките етажи, докато ги нагуШкат вси4ките,4е и с дребни подаръ4ета ни изпроводиха. Blush
Калинка,извинявам се за ОФФ_а  Rolling Eyes

Ина4е по темата : италианците по принцип са по многото приказване и в добрия и в лоШия смисъл на думата. За похвалване не се стискат, макар, 4е е ясно ,4е понякога го правят "Щото така е прието" ама и Щом стане дума за критикита пак са бая ларж с приказите.  Twisted Evil
Виж целия пост
# 12
пас съм по темата, но не се сдържам
след вскичко, което съм прочела за холандско  вече знам, че това не е моето място.
особено силно впечатление ми направи споделеното от звездичка за бисквитите и гостоприемството Laughing Laughing
Виж целия пост
# 13
О'Хара,
това за бисквитката не е много вярно. Аз поне не съм била свидетел.
Обаче, за бебетата го вярвам (на фата моргана). Обожават да им кажеш колко са сладки децата им, да имм обърнеш внимание, но четсо към чуждите са лед. Не знам защо е така.....

 
Виж целия пост
# 14
ми хора разни...те лед и аз лед към техните тогаз, проклета съм.

аз пък не бих се впечатлила особено ако някой си не  обърне внимание на гарджетата ми, самата аз съм по-...холандка Laughing и не ми идват думи какво да кажа
трябва изключително много да ме впечатли някое хлапе, тогава наистина ми идва спонтанно да ахна и си го казвам.

тук са много по думите Grinning и по целувките също. дори аз самата не съм знаела как да отговоря на любезността им.
за децата става дума. комшийките са залитали по малката, целували са я, сипели са хвалебствия...ама какви очи, каква коса, идва им отвътре някак.
като ги срещна с техните  казвам само едно колко е хубав/a и все ми се удря в езика да почна да плюя по наш тъп обичай
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия