Как да реагирам на лъжливи обвинения, казани зад гърба ми?

  • 2 523
  • 30
Здравейте мами,
въпроса ми е стар като света, но не знам как да реагирам. Семейна съм - при това доста доволна от семейния живот. Наши приятели ни канят задължително на техните тържества. Те си имат компания, която ние познаваме, но нищо повече. Във въпросната компания има един човек Х, който да кажем че в последните години доста нашумя - известен човек е. След един РД, въпросния човек ми се обади, незнайно от къде взел телефона ми, за да ми каже че сред компанията е разпространен слух, че аз и той сме гаджета. Реагирах с насмешка, защото подобно нещо никога не би могло да се случи (факт е, че господин Х нескрито показва големи симпатии към мен, което в никакъв случай не ме ласкае). Споделих и със съпруга ми, но той ме посъветва да не се занимавам с глупости. След това срещах един път господина на улицата и той предложи след като вече има слух, направо да си станем гаджета Shocked - поне да имало за какво да говорят. Държа се адски сериозно и предлагаше какво ли не, за да излезем заедно. Аз разбира се отказах. На последващи сбирки усещах как цялата компания следи поведението ми. Избягвам всякакви допирни точки с въпросния господин, седейки неотлъчно до мъжа си, но не е възможно да не говоря с него(като цяло общи неща, за живота, децата и т.н.) - противното би означавало, че има нещо между нас. Скоро отново трябваше да се съберем по повод с въпросната компания - нямах желание да ходя, но имам задължение към приятелите ни. Там отново бяха всички - господина също. Не сме говорили само се поздравихме отдалече с кимане и лека усмивка. А сега отново ме информираха, че цялата компания обсъжда "връзката" ми с господина. Най-неприятно ми е, че и нашите приятели вярват, че има нещо.....Започвам да си мисля, че господина сам разпространява подобна невярна информация, което не му прави чест... Със съпруга ми си имаме доверие, отново споделих с него, че пак имам "любовна връзка", а той каза да не обръщам внимание. В същото време обаче на няколко пъти виждам, че ми е ровил в телефона, опитвал се е да ми влиза в пощата......Това ме притеснява - възможно ли е и той да вярва че има нещо м/у мен и господина? Как да спра подобни слухове? Това ме мъчи ужасно - съпругът ми е точен човек, но недоверието му към мен в момента ме съсипва....
Искам вашето мнение....
Виж целия пост
# 1
Трудно ще оправиш нещата, особено като мълчиш. Поне с въпросните приятели говори. Оплачи им се от поведението и предложенията му. Обясни им, че ти е неприятно всичко това и ако продължава, следващия път няма да се отзовете на поканата им.
Гледай си мъжа и семейството. Хорската уста не можеш да запушиш.
Виж целия пост
# 2
Баба ми казваше: "Умната жена на другия ще откаже, а на мъжа си няма да каже". Долу-горе аз изобщо не бих се вълнувала от тази история, нито бих я навирала в очите на мъжа си грам. Нали си знам, че няма нищо, нека се говори на воля.

Ако продължиш да се обясняваш на мъжа си без причина, господина наистина може да ви развали семейството, докато ако си затраеш, всичко ще е ОК.
Виж целия пост
# 3
И аз не виждам причина да занимавам мъжа си с подобни глупости.На господина бих спряла да обръщам внимание.Дори и да говорят...Ако някой от компанията ме попита,какво става,защо го игнорирам въпросния,направо ще кажа,че не харесвам хора,които разпространяват слухове...
А тези приятели не те ли познават добре,за да знаят,че няма да постъпиш по този начин нито спрямо мъжа си,нито към въпросния?
Виж целия пост
# 4
Още в самото начало на поста ти бях сигурна, че  въпросния гус'ин  е инициатора на интригата.  Не се поддавай, избий си го  въобще от главата  като проблем, и покажи на гусина твърдост, защото подозирам, че няма да се откаже от теб току-така.
Виж целия пост
# 5
Аз пък не виждам нищо лошо, че е споделила с мъжа си. Щом "приятелите" знаят и гледат сеир, няма начин някой от тях да не каже на мъжа ѝ. И той с пълно право би я попитал защо не му е казала. И съвсем естествено би се усъмнил в нея още повече.
Друг е въпросът защо не предприема нищо, за да защити жена си.
Авторката, от колко време си семейна? Нищо чудно да ти правят проверка - милото и приятелчетата му.  Thinking
А ако не е така и мъжът ти също седи, и просто гледа сеир, май не ще да е толкова точен човек...
Виж целия пост
# 6
Ако още на първата обща среща, след като научи за слуха, се беше пошегувала на всеослушание, вече всички щяха да са забравили. Ти си внимавала да не го подхраниш и това е проличало, затова и сега компанията ви е още по- убедена в това.
Ако толкова ти пука какво мислят другите, покажи че си раздразнена, като кажеш, че си чула клюки по свой адрес и си се надявала че някой си прави шега и ще отшумят, но не е станало така и почваш да се дразниш. Имай предвид че всяка промяна в отношението ти към въпросния Х. ще се изтълкува с обратен знак.
Виж целия пост
# 7
Аз пък се чудя какво толкова деликатно има в цялата тази история? newsm78При сбирка като описаната,на която присъстват всички,бих станала и с полушеговит тон бих "държала реч"...Нещо от сорта на..."вижте сега,отдавна сме си близки,ама наскоро разбрах,че имам връзка с еди-кого си.Нямам нищо против човека,но имам против обстановката в компанията ни да се скофтва така,отделно,че това би повлияло на семейните ми отношения,тъй,че,ако позволите-да се изясним".Това е.Ако компанията неме разбере-не бих се появявала повече там,след като тази компания е станала място за интриги и клюки...
Виж целия пост
# 8
Ако още на първата обща среща, след като научи за слуха, се беше пошегувала на всеослушание, вече всички щяха да са забравили. Ти си внимавала да не го подхраниш и това е проличало, затова и сега компанията ви е още по- убедена в това.
Ако толкова ти пука какво мислят другите, покажи че си раздразнена, като кажеш, че си чула клюки по свой адрес и си се надявала че някой си прави шега и ще отшумят, но не е станало така и почваш да се дразниш. Имай предвид че всяка промяна в отношението ти към въпросния Х. ще се изтълкува с обратен знак.
Съгласна. Дори пред всички го "натопи".
Виж целия пост
# 9
Леле, аз никога не бих се майтапила с подобни неща пред публика, едно че не ми идва отвътре и второ, нали знаете, че във всеки майтап има 99% истина  Mr. Green Най-неправилния вариант ми се струва този
Виж целия пост
# 10
А защо една жена в подобна ситуация да не сподели с половинката си?Дали на мъжа й ще му бъде приятно да си играят така с жена му?Ако кажа нещо такова на моя мъж,сигурна съм,че ще постави господинчето на място!
Дали твоята половинка ти има толкова доверие?
Виж целия пост
# 11
За мен би било супер тъпо да "споделя" с мъжа ми подобен слух, незнайно откъде дочут из "приятелски" среди. Ако слуха стигне отдругаде до моя мъж, той не вярвам да даде ухо, но ако все пак се успъмни и дойде да ме попита, ще му кажа с чиста съвест, че няма такова нещо. И това е. Но да изпреварвам "информацията" за това, че уж съм гадже с някого, пък да се обяснявам, че не съм, си е като развален телефон (това си е моето мнение)
Виж целия пост
# 12
Аз ако бях на твое място, на следващата сбирка, направо пред всички го моля да си изясним ситуацията. В крайна сметка не може непрекъснато да се чувстваш виновна без вина и да се тормозиш заради поведението на другите.
Виж целия пост
# 13
Ако трябва да говорим какво всеки би направил в тази ситуация,следващия път,когато се съберете с компанията(много добре ще се получи и ако мистър Комплексиран е там),с иронична усмивчица ще кажа на всеослушание,че съм "поласкана" от факта,че някой си въобразява връзка с мен,но също така всичко си има граници.
Виж целия пост
# 14
Ако трябва да говорим какво всеки би направил в тази ситуация,следващия път,когато се съберете с компанията(много добре ще се получи и ако мистър Комплексиран е там),с иронична усмивчица ще кажа на всеослушание,че съм "поласкана" от факта,че някой си въобразява връзка с мен,но също така всичко си има граници.
Това ми се стори много добро,като решение  Peace
Ама да не се превърне в лафа," сестра ти е курва иди доказвай после, че нямаш сестра" Thinking
Хората по се кефят на клюки и интриги.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия