Проблемно кърмене на второ дете

  • 1 183
  • 7
Здравейте, мами!Много съм отчаяна.Имам момиченце на 3 месеца и нейното кърмене направо е кошмар и за двете.Откакто съм я родила (със секцио) почти нямам нормално хранене, постоянно се дърпа и нервничи,цока 2-3 минути и започва да плаче,правим малка почивка и се повтаря същото няколко пъти така.Кърмата ту я има,ту става оскъдна и аз много се притеснявам дали се храни добре.Една вечер и дадох фризолак и тя го повърна след 1 час, нямам никаква представа защо.Моля,ви кажете ми какво да правя.Да я дохранвам ли или да я оставя да смуче на празни обороти.Също си имам и един бати който е на 3г. и 3 м.Него го родих нормално и кърменето му беше голямо удоволствие,но имах кърма за още 2 бебета.Продължихме кърменето 1г. и 2м.
Може ли такава огромна разлика в храненето на двамата?Малката по принцип не иска да пие от шише,но пък за сметка на това залъгалката я смече с огромно удоволствие.Направо вече съм пред нервна криза, а отчаяно искам да кърмя.


Виж целия пост
# 1
И при мен с каката кърмата беше доста повече. Този път имахме повече проблеми. Съвет мога да дам до толкова, колкото да ти кажа - кърми си детето. Ако трябва първоначално по-често. Ако имаш достатъчно количество напикани памперси и ако качва на тегло достатъчно - значи всичко е наред.
За повишаване на лактацията можеш да пиеш нещо - лактогонен чай, да хапваш повече ядки, месо и т.н.
За нейно успокоение - пробвай да се кърмите на тихо и тъмно (пък ако трябва и в банята).

Все си мисля, че ако веднъж е слязла кърмата може да се направи всичко възможно, ако го желаеш,  да продържи кърменето дълго. Ако не качва на кг - тогава можеш да мислиш за дохранване. (Аз колко кутии АМ купих и колко хвърлих... Но като купех - поне се успокоявах...)
Виж целия пост
# 2
Според мен във вашия случай едва ли има нужда от дохранване, а и предлагането на биберон може само да влоши нещата и ако и в момента предлагаш вода или чай с биберон, най добре е да него правиш! Незнам защо си мислиш, че кърмата ту я има, ту не е достатъчна, по какво съдиш за това, може би на тебе от притеснение ти се струва така, особенно, ако бебето си качва нормално и си пишка нормално, значи кърмата си му е достатъчна, през третия месец има и скок в растежа , когато бебетата имат нужда да сучат по-често за да увеличат, количеството на кърмата и е възможно и това да има някакво отношение към безпокойството на бебето.
Виж целия пост
# 3
 Генка Василева, хубаво е първо да разкажеш малко повече подробности за дъщеря ти- колко се роди, как е наддавала досега, как я кърмиш, от едната или от двете гърди, през колко време суче и спазваш ли режим или не, суче ли нощем, пишка ли повече от 6 пъти на ден, колко често ака, как спи, имало ли е бебето или ти някакви здравословни проблеми досега.
По какво съдиш че кърмата ти намалява?
Секциото само по себе си не е причина кърменето да не върви, причината за проблема (ако изобщо има проблем) трябва да се търси другаде.
Виж целия пост
# 4
Аз мисля, че ако не ти стига кърмата, то само ще си каже. baby_neutral

А за нервното сучене и при нас го имаше и ми "скъса нервите", но аз бях упорита и не се дадох.Оставях я по-дълго гладно и после сучеше по-добре.

А как спи през ноща?
Виж целия пост
# 5
Здравейте, мами!Благодаря ви за отговорите.Мисля, че започват да се нормализират нещата, от събота вечерта количеството на кърмата започна да се увеличава, усетих го по тежестта на гърдите ми.Бебка стана по спокойна и напълни памперса с ако 3 пъти.Бях много горда със себе си, защото наистина положих голямо упорство.Две вечери в четвъртък и петък малката сучеше на празни обороти през 2 часа, а през деня през 1 час и резултата е на лице.Не и давам нито чай, нито вода.Четох в библиотеката за лактационната криза и това много ми помогна и си мисля, че преминахме през това препядствие. Друга причина според мен беше и преумората,защото 3 седмици бях почти сама с двете деца и ми дойде в повече, а по принцип всяка събота и неделя пътуваме в провинцията при бабите и там малко по отдъхвам, а сега ми се събраха повече дни с малчоците.Много съм щастлива и бебка също изглежда така.Благодаря ви отново!!!!!
Сега се опитвам да събера кърма да замръзя,защото трябва да отсъствам за 1 ден,а не искам да пие АМ,пък и тя не го харесва.Тази нощ събрах около 40 мл.,но съм сигурна, че ще успея.Мислите ли ,че това отсъствие за 1 ден ще се отрази зле на бебка?С баткото не съм си позволявала такива отсъствия дори и за едно хранене. 
Виж целия пост
# 6
Лятото бебо беше на 3,5 мес и го оставих за 3 дни, та и аз да видя море.Притесненията ми бяха, че може и да се отбие - но не! Напротив!
Когато се върнах едвам я откъснах от гърдата - сучеше като за последно!!!

Не се притеснявай щом е само за 1 ден.Лошото е, ако трудно поема от шише, както бяхме ние, но то гладно няма да остане.
Успех.
Виж целия пост
# 7
Мармашотка, вие на кърма ли е била през тези 3 дни или на АМ.И ние не искаме шише и знам,че ще е трудно на баба и но и аз съм човек след 2 бебета едно след друго почти. 
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия