питанка за ширина на пердета

  • 2 713
  • 11
здравейте
тъй като утре ще ходим да си поръчваме пердета,бих искала да ви попитам горе-долу колко "бонусче"се оставя,че да може пердето после да се дипли нормално?ох,ама и аз как го извъртяяях..искам да кажа,ако прозорецът е да кажем 3 метра широк,колко трябва да е пердето?примерно 4 метра или повече?хич не ги разбирам тези неща,сигурно утре и продавачите ще ме посъветват,но искам все пак да съм подготвена.. Laughingи какво,по дяволите.е перделик?! Laughing
сигурно са глупави въпросите ми..но нали за пръв път аз сама се изживявам като домакиня.. Laughing Laughing Laughing Laughing
Виж целия пост
# 1
аз като купувах пердета имах същото чудене,
но по препоръки от магазинерката взех три дължини
наистина стана хубаво
Виж целия пост
# 2
Зависи от плата който си избрала, ако е по-плътен може и по-малко плат да вземеш, но най-добре напр. 3 метра корниз - 6 метра плат. А и другото важно нещо е перделъкът (това е ширита, който се зашива горе на пердето и като му се дръпнат конците прави набора), повечето  фиксиращи  перделъци набират точно така - 6м набират на 3м.  Успех в избора  Hug
Виж целия пост
# 3
момичета,благодаря ви много!утре поне като отида ще знам какво да искам.  bouquetблагодаря!
Виж целия пост
# 4
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=343646.0  Hug
Виж целия пост
# 5
Един от прозорците ми е 3м. Взех органза 6,50 м.
Перделъкът ми набра на плисе пердето. Стана супер.
Също така има значение на какво разстояие ще поставиш кукичките една от друга.
На по-голямо разстояние не седи толкова хубаво.
Виж целия пост
# 6
И аз горе-долу така си взех пердета. На стаи от 3 метра взех окло 5.50 - 6 метра.
Виж целия пост
# 7
Двойна ширина. Peace
Виж целия пост
# 8
Обикновенно се взима двойна ширина, освен ако не е някъкъв специфичен плат. Но наистина в магазините за пердета дават обяснения, аз само си изпях размерите на прозорците и избрах плат, те ми казаха колко плат и колко пари. Това за перделъка не го знаех  Mr. Green
Виж целия пост
# 9
отново ви благодаря,момичета,вече знам каква ширина ми трябва..обаче то не е една беля..защото пък сега не мога да си харесам пердета..вчера обиколихме практикер,бриколаж,домко,един магазин до военна болница,един срещу тримонциум..обаче не намерих своите пердета.. Cryмоля всички сладурки от пловдив да помагат..къде има хубави пердета?
Виж целия пост
# 10
За тънки пердета тройна ширина стой по-хубаво.
Виж целия пост
# 11
И аз вземам две дължини и перделик - с него пердетата се набират много равномерно Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия