Намалява ли кърмата с появата на менструацията?

  • 9 211
  • 32
Намалява ли? И колко време след раждането ви дойде месечния цикъл, при положение че кърмите?
Виж целия пост
# 1
мимолета аз имам бебе на почти 5 месеца и още нямам менструация и кърмя.И аз писах и всички казват, че е нормално ,но до кога не знам.Вече взе да ми липсва Joy Joy Joy
Виж целия пост
# 2
Аз бих казала по-скоро да, намалява. Менструацията ми дойде 3 месеца след като родих, по това време още кърмех.
Виж целия пост
# 3
На мен ми дойде 4 месеца и половина след раждането. Няколко дни преди това детето ден два искаше да суче преz два часа (по принцип вече е на три) и много се бях притеснила. Чак като ми дойде реших, че сигурно това е причината. Но веднага се нормалиzираха нещата след това. Ще видим как ще е следващия път.
Виж целия пост
# 4
На мен ми дойде МЦ5 месеца след раждането. Не съм забелязала да ми е намалявала кърмата.
Виж целия пост
# 5
Цикълът ми дойде около 10 м. след раждането, когато тръгнах на работата и доста понамалих броя на кърменията. Много майки казват, че кърмата им намалява и променя вкуса си по време на цикъл, но това е временно и отминава. Някои лакомници (като моят син) не се влияят от тази промяна на вкуса, а чрез честото си сукане си увеличават млякото лесно.
Виж целия пост
# 6
аз мисля че не ненамалява
Виж целия пост
# 7
При мен с първата щерка цикълът ми се възстанови 7-8 месеца след раждането. Около идването му, кърмата определено намаляваше и до няколко дни се възстановяваше, аз тъкмо бях се организирала за коремни преси и реших, че от тях ми намаля кърмата, пък то се оказа, че от цикъла. Сега с второто, почти 9 месеца след раждането още нямам цикъл, но не ми и липсва  Mr. Green.
Виж целия пост
# 8
Дойде ми  8,5 месеца след раждане (родих две седмици предварително). Не съм забелязала да ми намалява. Дори няколко дни преди да ми дойде имах повишена лактация (както и предишните месеци около датата на термина).
Виж целия пост
# 9
Дойде ми 2 месеца след раждането. Намалява малко преди цикъл, като ти дойде пак се възстановява. Намаляването не е драстично, просто бебето ще суче малко по-честичко, не е страшно.
Виж целия пост
# 10
Дойде ми 4 месеца след раждането и определено ми намаляваше кърмата, когато бях в цикъл  Peace
Виж целия пост
# 11
Промяна на количеството кърма с идването на ментруацията не съм забелязала. Определено знам че първата ментруация след раждането се влияе от количеството на хормона който стимулира лактацията. Първата ми меструация свързвам със захранването на бебето - на първото дете след 5 месец а на второто 8-9 месец.
Виж целия пост
# 12
вероятно намалява-  бебето суче по- често в онези дни
Виж целия пост
# 13
Трудно ми е да кажа категорично, но ми се струва, че намалява. Други кърмещи майки споделят, че обикновено преди да им дойде менструацията, кърмата им намалява, но с идването й - се възстановява. Моята М. се възстанови 1,6 г. след раждането, но вече правехме една пазуа от около 6-7-8 часа в кърменето, която вероятно позволи на хормоните ми да достигнат съответните нива. Струва ми се, че от тогава кърмата ми намаля и повече така и не се възстанови, но аз така или иначе кърмех на все по-големи интервали - вероятно това повлия на лактацията ми. И тъй като вече ми се струва, че почти нямам кърма, не мога да преценя дали намалява преди появата на менструацията, или не. Съдейки по възторга на дъщеря ми, когато суче, явно вкусово няма промяна.
Виж целия пост
# 14
И моята менструация дойде като понамалих кърменето към осмия месец. Но при по време на мензис кърмата леко намаляваше, а като ми свърши отново се увеличаваше.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия