ГРАДИНАРСТВО-моето хоби! 5

  • 92 032
  • 594
Добре дошли в тема №5!    Flowers Four Leaf Clover

ГРАДИНАРСТВО-моето хоби!

ГРАДИНАРСТВО-моето хоби! 2

ГРАДИНАРСТВО - моето хоби! 3

ГРАДИНАРС& … би! 4

 Hug smile3525
Виж целия пост
# 1
Веднага прескачам в новата тема и да се похваля,че една съседка ми донесе цяла торба с луковички от червени лалета и бели нарциси.Обаче ще ги сея на пролет.Много е студено и май е късно вече за садене.
Виж целия пост
# 2
И аз в новата тема! Simple Smile
За ирисите -аз имам засадени от 2 години и странното ми е , че не са цъфтяли досега .Защо ли?  Thinking
Виж целия пост
# 3
да се разпиша в новата тема Simple Smile
не е късно за лалетата,даже напротив-идеално е времето!
Виж целия пост
# 4
Цоооп в новата ни темичка  Hug  bouquet
Виж целия пост
# 5
M3, и аз си бях взела от там бръшлян в жълто и зелено и вече втора зима кара навън.
Abigale, аз 2 години си взимах за Коледа елхички, засаждах на пролет и все не изкарваха зимата...
ljuboznatelna, ирисите наистина са просто вълшебни, за жалост прецъфтяват за 15-20 дни. Едва успяваме за 2 поредни недели да им се порадваме на вилата.  Извинявай, че ти писах че на пазара Красно село ги има, не зачетох откъде си. Ето още за Лизимахията http://flowersathome.org/index.php?a=1&b=1&id=129
Виж целия пост
# 6
Момичета, по колко са елхите в контейнери по разсадниците? Да се ориентирам. Мисля си, ако всеки купува по една елхичка за Коледа и после я засажда, за един живот всеки ще си има малка горичка... Heart Eyes

В петък гледах в Бриколаж Русе, малките 60-80 см бяха по 17лв, а големите-60лв.
На нас брат ми  ни подари миналата година малка, в кофа е, бяхме си украсили за Коледа. Още си е в кофата на двора, засега се чувства добре, даже е пораснала  за една година. Тази година обаче мисля да си я украся директно на двора, т.к. като я вкарам в нас на топло за 2 седмици и почва да пуска нови иглички...после ако я изкарам на двора няма да и е добре. Предната зима изкара на стълбите между двата етажа, но там беше доста студено. Мъжът ми нещо засега не дава да я садим в двора, той ни е малък като площ, а не мога да я местя все пак насам -натам. Същевременно знам, че не бива да е близо до къща, тъй като корените им отиват на дълбоко и могат направо да напукат основите на къщата.
Виж целия пост
# 7
17 лв е напълно приемливо. Аз ще проверя в един разсадник наблизо. Незнаех за корените. По принцип знам, че иглолистните имат вретеновидна коренова система- без много разклонения. Но ще се поинтересувам. Имаме елха (смърч) на около метър от външите стъпала на къщата... Rolling Eyes

Ирисите (по точно перуниката) са ми любимци от години. Имам бял, жълт, синьо със жълто. Много ми харесва жълто с винено- приличат ми на орхидеи. Бих искала да имам всички разновидности. Crazy
Има разлика от ирис и перуника- едното е с луковици, другото с коренища.
Виж целия пост
# 8
Съседна къща до брат ми направо им се пропука оградата...наложи се да го отрежат . Брат ми също така имат два бора в двора, единия го махнаха, по съвет на хора, занимаващи се с озеленяване. Обаче говоря за огромни дървета.
Виж целия пост
# 9
Ние имахме 4 бора садени през 5 м., два бяха сребристи, а от другите едното май е смърч. Единият сребрист за 5 години изсъхна, а сега другите 3 се бият за място и този в средата определено е губещ (на половина по височина от останалите). Казаха че трябва да го махнем, да не им пречи.  Sad
Има елхички по 7 лв. до 1 м. височина и борчета по 6 лв в близкия разсадник. На по-високите цената вече е според ръста и колко са разклонени.
И аз имам лилав ирис, светло син и шарен с керемидено.
А на далиите дали не трябваше да извадя луковичките отдавна, но си бяха зелени и високи стеблата, а сега може и да ги е попарило?
Виж целия пост
# 10
Здравейте, наложи се да сменя преди месец мястото на перуниките ми, които седяха там от години и ми радваха окото всяка година.Сложих ги на друго място в градината, но как мислите дали ще цъфнат тази пролет?  Моите иначе са от лилавите.
Виж целия пост
# 11
Ние имахме 4 бора садени през 5 м., два бяха сребристи, а от другите едното май е смърч. Единият сребрист за 5 години изсъхна, а сега другите 3 се бият за място и този в средата определено е губещ (на половина по височина от останалите). Казаха че трябва да го махнем, да не им пречи.  Sad
Има елхички по 7 лв. до 1 м. височина и борчета по 6 лв в близкия разсадник. На по-високите цената вече е според ръста и колко са разклонени.
И аз имам лилав ирис, светло син и шарен с керемидено.
А на далиите дали не трябваше да извадя луковичките отдавна, но си бяха зелени и високи стеблата, а сега може и да ги е попарило?

И защо да ги махате? Ако са в гората? Аз  не бих отрязала дърво, освен в краен случай.
Елхички по 7лв- ехааа. Жалко, че ссъм далеко, но след малко ще прескоча до тукашния.

Здравейте, наложи се да сменя преди месец мястото на перуниките ми, които седяха там от години и ми радваха окото всяка година.Сложих ги на друго място в градината, но как мислите дали ще цъфнат тази пролет?  Моите иначе са от лилавите.

Ще цъфнат, те са като бурени. Laughing
Виж целия пост
# 12
Хайде и аз да се запиша в новата темичка.

За ирисите - те са едни от малкото цветя, които отглеждам. Моите са с коренища  - мисля че научното име е iris germanica. Като цяло са невзискателни, имам някои, които виреят на почти пълна сянка, а други са на припек и цъфтят еднакво добре.
Най-любимият ми е от този цвят:


А ето малко стимулчета за почитателките та това цвете:


А този е направо царствен:


Снимките не са от моята градина, за съжаление.
Виж целия пост
# 13
Аз защо си мислех, че съм се записала тука, и чакам ли чакам нови отговори ooooh!
Ще трябва да си почакам до лятото за ирисите, никъде няма фирма, която да ги продава през зимата Simple Smile Иначе намерих безброй места, откъдето да поръчам, включително и в български сайтове. На ММ трейдинг обаче са на най-изгодни цени.
Ние засадихме овошки. Бадеми , череши, праскови,  дюля, круша, ябълка,слива, остана кайсия и вишня.Нещо май пропускам, защото не ми излезе бройката Rolling Eyes Искам високи дървета, защото са навън на това, дето ще стане някога си тротоар. Така който скъса, скъса, на високото ние ще си ги оберем и ядем. Обаче този, който ни продаде овошките ни заблуди в началото и отряза няколко твърде ниско, после се зачетох в един учебник по овощарство и се оказа , че така се оформят нискостъблените и сега много ме  е яд  #Cussing out Добре че не орезилихме много, само 2-3. Даже мислим да ги заменим с други Rolling Eyes
Виж целия пост
# 14
Ирисите са прекрасни, и аз ги обичам много. И са толкота непретенциозни.

Ето и от мене един сайт с невероятни ириси, мисля че е латвийски

http://www.hederagardens.lv/pages/index.php?l=lv&id_section= … _subsubsection=36



Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия