Проблем с кърменето и наддаването на бебе

  • 481
  • 3
Здравейте майки,
Бебето ми навърши 4 месеца и е наддало едва 400гр. Суче по 60мл и ако я натисна да изсуче още 40мл започва да повръща и се гърчи, защото и е станало тежко. През ноща се буди към 4:30 и от там нататък сме на 3 часа. По обяд имаме 2 харнения с голям интервал от 3:30 до 5 часа, а вечер до 21(последното хранене) защото е будна я слагам на 2часа. Първият месец наддаде 1 600, втория 850, третия 500. Сега за 4ти месец не се вписваме дори и в минималнота наддаване на кърмаче. Какво ще ме посъветвате от вашия личен опит и наблюдения. Мисля да я захраня на 5 месеца, но ако се движи така дали да не я захраня една седмица по-рано newsm78? Благодаря предварително.
Виж целия пост
# 1
Привет Дитка  Hug. И аз имам същият проблем.Първите 2м. наддадохме по 1 кг., третия 600 гр. Сега сме на 3-и и половина м. и за 2-е седмици сме качили само 200 гр. От това което прочетох няма повод за притеснение, просто всяко бебе е различно и наддава по различен начин, освентова бебоците започват да се движат повече и съответно изразходват по повече енергия и с всеки изминал месец ще качват все по-малко.
Ето една статия която намерих относно наддаването:
http://xedra.wordpress.com/2007/07/05/gain/
Виж целия пост
# 2
Страхотна стания. Благодаря   bouquet
Виж целия пост
# 3
И мойто хлапе наддаваше точно колкото твойто. И аз като теб се чудих за захранване 1 седмица преди 5 месец. И така направих. За сметка на малко по раното захранване (всъщност 5 дни преди 5 месец) въведох храните много бавно. За 1 месец имах 4 нови вкуса - картоф, морков, тиква, ориз - в този ред. Ако имаш доверие на педиатъра най-добре е да се "водиш" по него.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия