Колко пъти на ден хапват вашите 4-5 месечни бебоци?

  • 4 428
  • 65
Здравейте мами,
Моят син е на почти 5 месеца и все още яде по 6 пъти на ден.Още не сме се захранили, но предстои след няколко дни.Както и да е...та моята чуденка е по колко пъти на ден хапват вашите бебчета?Аз малко се притеснявам, защото моята педиатърка ми каза, че вече трябва да яде 5 пъти на ден, а той е и малко едричък и ме е страх да не наддава много, че рахити и др подобни.Абе ошашавила съм се яко.Споделяйте Praynig
Виж целия пост
# 1
Някъде на тази възраст минахме на 5 хранения. Стана естествено, просто забелязах че интервалът между последните две хранения ставаше все по-малък, т.е ако сме се хранили в 6, 9, 12, 15, 18  и 21 нито в 18, нито в 21 си изпиваше млякото, освен това беше много неспокойна след 18 и все бързахме да я къпем, пак да пие мляко и да заспива.
Така постепенно започнах да увеличава интервалът между хранения на 3 ч и половина и за няколко дни се получи. Успех
Виж целия пост
# 2
На 4-5 месеца синът ми ядеше 5 пъти.
8:00-АМ
13:00-АМ
16:00-АМ
19:00-АМ
22:00-АМ
Все още не бях захранила,захраних на 5 месеца и половина някъде и малко след това мина на 4 хранения.
Виж целия пост
# 3
Ние сме на 4 и половина и хапваме така:
7.30 - 140 мляко
10.30 - 140 мляко
13.30 - 80 пюре зеленчуково + 70 мляко
16.30 - 140 мляко
19.30 - 140 мляко
22.00 - 140 мляко
като го гледам поне за сега ще си караме на 3 часа, защото май още не може да си удължи на 3.5 часа, но няма и да го насилвам. Peace
Виж целия пост
# 4
И ние сме на почти 5 месеца и хапваме всеки ден различно: понякога 5 пъти а понякога 6 пъти на ден . Зави си кога се е събудил сутрин и иска да яде.   Laughing

п.п. Да спомена че и ние сме пълнички , но предпочитам да му дам да яде вместо да реве от глад. Все пак педи-то ако забележи нещо ще увеличи Вигантола (поне аз така мисля) .  Hug
Виж целия пост
# 5
На 5 мес. и моето бебе ядеше по 6 пъти на ден.От 6 месеца увеличих млекото и минахме на 5 хранения през 3часа и половина.
Виж целия пост
# 6
И ние по толкова пъти на денонощие ядяхме на вашата възраст!!!
Виж целия пост
# 7
и на 4, и на 5 ядеше по 6 пъти, макар че беше и захранен. някъде към 6-тия започна да яде редовно по 5 пъти. сам намали количеството на 6-тото хранене, докато накрая не стана 30 мл и просто не ядеше вече по 6 пъти. следвай детето  Peace
Виж целия пост
# 8
Ние след седмица ставаме на 4 месеца но вече от 5-6 дни яде по 5 пъти на ден през четири часа.
Виж целия пост
# 9
Някъде в третия месец дъщеря ми мина на 5 хранения и до сега е така.
Виж целия пост
# 10
6-7 пъти
Виж целия пост
# 11
Бебка е на 5 месеца и си яде по 6 пьти.
Виж целия пост
# 12
Нека си яде детето колкото му се иска.То си знае нуждите.Не се притеснявай излишно,И с тия рахити какво само стряскат педиатрите,просто незнам.Като ги слуша човек,все едно рахита е някакво хранително лразстройсто.Naughty
Синът ми пък като стана на 2 месеца и запобна бойкот на яденето.На 5 месеца е ял и четири,и пет пъти.Да видиш ти тогава що е зор ooooh!
Виж целия пост
# 13
Ще следя темата. Ние сме на три месеца и половина и сме на 5 хранения от началото на втория месец. В момента си хапва по 140мл и има нощен сън от по 9-10 часа. По едно време дори ми правеше по 4 хранения (голям сън му дърпаше вечер) Laughing.
Виж целия пост
# 14
Малката на 6-ти ще навърши 4 месеца и се хранехме по 5 пъти на ден(тя е само на кърма) , но от няколко дни започна да се буди и през нощта да яде и явно не и достига та сега сме на 6 хранения та понякога и на 7( явно скоро ще трябва да я захраня).
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия