Бирена мая и бременност

  • 7 923
  • 6
От години имам проблем с вътешен ечемик на дясното око. Когато реши, се увеличава, боли и за около 10 дена поспада, но не изчезва напълно. Стои като зрънце ориз в горния десен клепач. Отдадоха го на запушено слъзно каналче, замързяване и какво ли още не. Имаше период, в който използвах Хидрокортизон - маз и имаше ефект. Сега обаче не мога да употребявам никакви кортизонови препарати освен при спешна нужда и съм оставила ечемика. Не ми е комфортно, боли ме на моменти, естетически също не изглежда добре. Гадното при вътрешния ечемик е, че не избива и не изхвърля гнойта навън, а организмът сам трябва да се справи и да я преработи.
Ще се допитам и до лекар, но исках и вашето мнение - приложима ли е бирената мая по време на бременност? Нали е хранителна добавка, прочистваща организма, за това предполагам, че да. Четох тук, че в бирената мая се съдържа Фолиева киселина. От тук идва и другият въпрос - ако започна прием на бирена мая , да спра ли Фолиевата киселина, която взимам в момента, за да не се получи пренасищане в организма?
Моля за мнение и съвет.   bouquet
Виж целия пост
# 1
Не мога да ти кажа,но на твое място бих звъннала на гинекологът,който ми следи бременността,все пак той е запознат с твоето състояне.Успех и лека бременнот. Hug
Виж целия пост
# 2
Защо да не е приложима, в бирената мая има витамини А, Е, С, доколкото си спомням Rolling Eyes
Виж целия пост
# 3
в бирената мая има витамини А, Е, С, доколкото си спомням Rolling Eyes

Не  Simple Smile В нея има В1, В2, В3, В5, В6 и В9. В9 е т.нар. фолиева киселина. Има протеини и фибри. В 100гр (това обикновено са 9 таблетки, разпределени по 3 на три приема за деня) има 1500µg от В9. Препоръчваната фолиева киселина за нерисковите бременности е 400µg, така че може да спреш приема й, докато взимаш бирената мая.
Но все пак се посъветвай и с лекар, може да го направиш и в онлайн форумите  Hug
Виж целия пост
# 4
И мен ме интересува този въпрос.
По време на бременност е ясно, но преди планирана бременост дали може да се пие само бирена мая вместо синтетична фолиева киселина.
Ето какво открих за бирената мая.
http://www.bb-team.org/articles/2548/
http://krasota.rozali.com/prirodni-sredstva/p434.html
Като пуснах търсачката много малко излезе като информация за прием на бирена мая при планирана бременност.
Мен едно момиче ме насочи към нея за което съм и много благодарна Hug Hug Hug
Гледам, че има много коментирано за нея ,но по скоро в областта на козметиката.
Иска ми се да прочета обаче повече за нея точно като източник на ценни витамини.
Момичета които сте я ползвали споделете моля опит Praynig
Като страничен ефект пише - подуване на корема Rolling Eyes.Това малко ме притеснява Rolling Eyes
Виж целия пост
# 5
Хайде и аз да се запиша в темата.
Не подува стомаха а по скоро го регулира, ако имате проблеми с ходененто ще се почувствате доста по добре.
Освен това наистина тя се продава като бирена мая + витамини А, С и Е.
Виж целия пост
# 6
на мен ми казаха че бирената мая е за апетит
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия