Съседските бебета и докъде се простира толерантността към тях

  • 6 541
  • 85
Роднина на съседите от апартамента под нас от десетина дни е на гости в тях с няколкомесечното си бебе. Нямам нищо против хората, но вече започвам да полудявам. За най-малкия шум (в позволените часове) съседката се качва и започва да се кара. Първоначално й пречеше пералнята ми (а тя никак не е шумна), която бях пуснала в към 19.30 вечерта. Хубаво, спрях я. Вчера към 17.00 се качи, защото бях пуснала прахосмукачка, пък бебето спяло. Добре, бебе е все пак, спрях и прахосмукачката. Преди малко (към 18.00) дойде да се кара, защото без да искам изпуснах метална чиния на плочките в кухнята. Извиних й се за което, но вече започва яко да ми писва. Някак не ми се струва особено приятна идеята едва ли не да спра да живея, защото имат бебе на гости. Разбирам, че малкото човече има нужда от сън и спокойствие, но и аз имам нужда да се пера, да не живея в мръсотия и понякога по неволя да изпускам предмети без да идва някой да се опитва да ми вика. Та, седя си аз в момента афектирана и се чудя, права ли съм, колко още е разумно да търпя съседката  и изобщо доколко решението на някой да има бебе и да го доведе при роднини в жилищна кооперация следва да засяга моето ежедневие...
Виж целия пост
# 1
Съседката ти май прекалява.... Мисля, че достатъчно ти се е качила на главата. Но вие не можете да спрете живота си заради съседите.
Виж целия пост
# 2
Отдавна съм си махнала звънеца и на потропване рядко реагирам Simple Smile
Като започнат с такива превземки - нищо му няма на бебето, моята докато спеше прахосмукачка съм пускала и музика е кънтяла - е оживя хайванчето.
Виж целия пост
# 3
Ако се съобразяваш с общите норми на пазене на тишина, няма никакво право да иска от теб да спреш да живееш. Бебетата спят чудесно и на шум, ако на някой не му изнася- да си седи в къщи, където ще му е тихо. Ако живее в къща сам. Иначе пак си има шум. Та следващия път изясни на съседката си, ако иска ти да спреш живота си заради бебето, когато то не спи, тя да идва у вас да върши всичко което и пречи.
Виж целия пост
# 4
мисля, че си прекалено толерантна
Виж целия пост
# 5
Наистина си доста толерантна. Още при второто посещение щях да я поставя на място. Имам дете на 1 год и 8 мес. и откакто съм го родила никой от съседите ни не се е съобразил с факта, че трябва да се пази тишина дори от 2 до 4 следобяд. Търпението ми е страшно, но всички които вдигат страшен шум са ми големи приятели и  не искам да си разваляме отношенията. Не се е случвало от шума им да не може чак да спи и толкова да го тревожи нещо, че да отида да правя забележки. По-скоро аз не мога да спя, защото до 2, 3 часа през нощта си правят събирания, ама какво да ги правя готини са.
Виж целия пост
# 6
Права си ,съседката ти прекалява.
Виж целия пост
# 7
Потретвам ,ама и аз мисля ,4е съседката прекалява. Confused
Виж целия пост
# 8
Аз бих изпуснала още една чиния и като дойде съседката, бих й казала, че това е панелка и ако иска абсолютна тишина 24/7 за бебето, което й е на гости, да се премести в собствена къща.

Баси, това бебе дори не живее постоянно там. Егати претенциите.
Виж целия пост
# 9
Бебетата не са чак толкова чувствителни на шум,колкото твоята съседка твърди.

Аз бих спазвала общоприетото-тишина от 14.00 до 16.00 часа и това е.Както се казва прати я у лево.

Заради бебето целия ти живот да спре ли?  Shocked
Виж целия пост
# 10
   Че резкият шум пречи,пречи ама и аз въпреки цялото си старание и изпускам и пера ,пък и колкото и да не ми е кеф пускам прахосмукачка.За съжаление в панелните блокове е така,аз преди 10 дни изтърпях в 21.00ч (вечерта да уточня) слагането на алуминиева дограма шумът беше  невъобразим и какво.....Мисля,че съседката прекалява, а ти проявяваш криворазбрана толерантност следващият път и обясни,че това са нормални шумове,.....абе я нищо не и обяснявай и не се ядосвай.
Виж целия пост
# 11
Не се шуми от 14.00 до 16.00 ч и след 22.00 ч - доколкото съм запозната! Кажи и че няма право на претенции във времето извън тези часове. Извинявай, ама един ден ако съседката ти роди, значи ли това че трябва да се изнесеш оттам за да не и пречиш. Peace
Виж целия пост
# 12
Съседката ти май прекалява.Обясни и,че все пак часовете за спазване на обществения  ред не ги определя тя!Ако все пак има претенции да си напише графика и да го окачи на вратата си та хората да знаят кога да си вършат домакинската работа !!! Mr. GreenЩо не я изпратиш на м.... ..та й Laughing
Виж целия пост
# 13
хич не й отваряй....няма как да спреш да дишаш...а и за бебето не е полезно да свиква на абсолютна тишина...ще му направиш услуга....
Виж целия пост
# 14
 Толерантността ми се простира дотам, че пазя тишина между 14 и 16ч. и вечер след 22ч.Аз също имам дете и не се чувствам длъжна да му ограничавам шумните игри извън посочените часове.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия