Сушене на резени портокали - как?

  • 10 888
  • 22
здравейте момичета  Simple Smile искам да си правя елха, украсена със сушени портокали и лимони като тази тук:



нарязах портокалите на кръгчета и съм ги сложила върху хартия. притеснявам се, че май ще изгният така. можете ли да ми кажете как могат да се изсушат най-качествено в домашни условия? много благодаря предварително   bouquet
Виж целия пост
# 1
Във фурната  Peace

Редиш ги на две нива - горе директно на решетката, долу върху друга решетка:



Няколко часа на отворена фурна и на 100°.



След това няколко седмици (до Коледа ще е ок) на сухо и проветриво място и ето:  Simple Smile



Виж целия пост
# 2
Другата техника е със сол - натриваш резените и пак във фурната на 70° за 12 часа. Ако не са върху решетка - обръщаш понякога:

Виж целия пост
# 3
А захаросани няма ли да стане? Да се потопят в захарен сироп и после пак така да се изсушат? Че това със солта някак не ми допадна като вариант...  newsm78
Виж целия пост
# 4
Ама те не са за ядене, Сийке, за ядене е друга технологията  Simple Smile Имам и със захараен сироп, искаш ли?  Simple Smile
Виж целия пост
# 5
Ха, нямало да се ядат! Не ги ща тогава Crossing Arms

Ама пусни и другата рецепта, аз няма да седна да правя, но може за някой друг да е полезна.  Laughing
Виж целия пост
# 6
Портокалови корички с шоколад

Корите на 2-3 портокала
2 ч.ч. вода
2 ч.ч. захар
100 гр. разтопен тъмен шоколад

Портокалите измиваме добре с четка, за да премахнем колкото се може повече от химията, с която са напръскани за по-дълга трайност. След това ги обелваме и нарязваме корите на клечки с ширина около 0.5 см. За да пуснат аромата си, а и за да не нагарчат после, ги заливаме със студена вода и бланшираме три пъти. След третото бланширане трябва вече да са отпуснали формата си и да не са на сърпове, както и, разбира се, да не горчат.

След това ги отцеждаме и подсушаваме. В дълбок тиган или тенджера приготвяме захарния сироп, като разтопяваме захарта в двете чаши вода. Когато започне леко да бълбука, прибавяме коричките, разбъркваме добре, и оставяме да къкрят на тих огън около 75 минути.

Готови са, когато изглеждат леко прозрачни. Тогава ги изваждаме от сиропа с решетъчна лъжица и ги подреждаме една по една на хартия, без да се залепват. Това занимание не е трудно, но изисква здрави нерви и търпение. Оставяме ги да се изсушат 3-4 часа, докато почти спрат да лепнат.





От "нож и виличка" е  Peace

Има и друга рецепта от форума, но пустите архиви пак не работят  Tired
Виж целия пост
# 7
Блонди, много ти благодаря! много, много! спаси ми вдъхновението  Grinning   bouquet ще ги хвърлям във фурната, без сол  Grinning
Виж целия пост
# 8
Блонди, много ти благодаря! много, много! спаси ми вдъхновението 

Няма за какво  Hug После да докладваш  Simple Smile
Виж целия пост
# 9
нeпременно  Grinning
Виж целия пост
# 10
а нещо подобно, но да не са само корички? т.е. като това във фурната, но за хапване? аз ще пробвам и с грейпфрути.
Виж целия пост
# 11
Само вметвам, че правих портокалоите корички по рецептата, дадена от Блонди, станаха страхотни, но не съм ги топвала още в шоколад обаче (може и да не останат за него, май ще се прави втора доза).
Виж целия пост
# 12
Ох, назлъндисвам им се и аз, но май тая неделя ще удари техния час Laughing
Виж целия пост
# 13
мен ме притеснява това бланширане, че хич не съм по тези неща. Blush аз си мислех дали ще стане, ако се изсушат на фурна парченца и се топнат пак в такъв сироп...
catty m, колко време долу горе ти отне цялото приготовление?
Виж целия пост
# 14
abs, тези сушените не са за ядене. Стават ужасно жилави, твърди, не могат да се дъвчат. Те са за украса, за ароматизиране...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия