Гъбички след антибиотик..при дете???

  • 18 272
  • 8
Здравейте , дъщеря ми получи гъбички вследствие на антибиотик.. .. докторката ни изписа Дектарин гел през устата и бани със смрадлика и сода.......за колко дни ще премине всичко????
Виж целия пост
# 1
Нормално след АБ......Къде са гъбичките? Защо не и дадеш малко пробиотици?
Виж целия пост
# 2
Пишата и е зачервена и я сърби.
За пробиотика не съм се сетила.. .благодаря
Виж целия пост
# 3
Здравейте!
Днес и на дъщеря ми й откриха гъбички по срамните устни Cry. Според доктора това е следствие при смяна на памперсите, а ние ги сменихме преди месец-обрива е от вчера Shocked Доста съм притеснена...каза да махнем памперса....и да я мажа с Хлоркиналдол.
Споделете чували ли сте за такова нещо и от какво може да е...аз вече си мисля,че не е май от памперса........
Виж целия пост
# 4
Здравейте , дъщеря ми получи гъбички вследствие на антибиотик.. .. докторката ни изписа Дектарин гел през устата и бани със смрадлика и сода.......за колко дни ще премине всичко????


Обикновено с антибиотика детето ми е вземало Низорал .Само че дозировката трябва да ти я каже лекар.
Виж целия пост
# 5
Нистатин гел, но не знам за каква възраст е подходящ. Най-добре да се посъветвате с лекар, ще даде най-адекватното решение на проблема.
Известно е, че гъбичките никога не изчезват, веднъж получени. Изпадат в латентен период, но могат да бъдат активизирани от някои фактори, най-често замърсяване, лоша хигиена, медикаментозно лечение и други.

Сега ще открия информация и ще постна.
Виж целия пост
# 6
Гъбичките кандида са широко разпространени в природата, дори обитават богатите на захар плодове и зеленчуци, както и други хранителни продукти.

Те бързо и лесно се заселват по човешката кожа и лигавицата в устната кухина, храносмилателния и половия тракт.

При здравия човек гъбичките мирно си обитават червата заедно с другите микроорганизми. Но имунодефицитните състояния като инфекции, интоксикации, стресове, водят до бързо увеличаване популацията на тези гъбички. Така те започват интензивно да се размножават, прилепват се към епитела на лигавицата и постепенно я разрушават. Гъбичките продуцират токсини и редица ферменти, които предизвикват някои неприятни симптоми. В частност при урогенитална кандидоза се появява интензивен сърбеж.

Лечение на кандидозата
Клинично урогениталната кандидоза при мъжете и жените се проявява по различен начин в зависимост от мястото на увреждане. Възможно е да се възпали главичката на половия член, уретрата при мъжете, влагалището при жените. Точна диагноза обаче може да се постави само след подробно изследване.

За лечение на кандидозата се използват противогъбични препарати, но гъбичките лесно се приспособяват към тях, мутират и възпалението започва отново. Назначава се и витаминотерапия, физиотерапия, бифидобактерии.

При лечение на кандидозата с успех се използват смеси от лекарствени растения, съдържащи фитонциди и притежаващи активни противогъбични свойства.

Като спомагателна терапия при кандидозата фитотерапевтите препоръчват следната смес - по 10 г хвойнови и елови пъпки; 15 г брезови пъпки; 20 г градински чай и по 5 г бял равнец и листа от евкалипт.

За приготвяне на отварата се вземат 1 -2 супени лъжици от сместа и се заливат с една чаша вода. Ври на водна баня 5-10 минути, престоява 30 минути и се прецежда.

Приема се редовно по една четвърт чаша 3 пъти на ден след ядене в продължение на 2-3 месеца.

От тази смес може да се приготви не само отвара, но и настойка - при приготвяне на настойката сместа не се вари. Може да се добавят 10-20 мл сок от живовлек, настойка от невен или евкалипт. Настойката може да се прилага и във вид на клизма.

Важен е и начинът на хранене
За локално лечение на повърхностните форми на кандидоза може да се приемат настойки от брезови пъпки, невен или топола, но спиртова настойка. Една част от растението - на 10 части спирт.

По отношение на диетата, ограничете употребата на продукти, съдъджащи въглехидрати захар, плодове, сдадко вино, тестени изделия от бяло брашно.

Изключете от менюто си пълномасленото мляко, но наблегнете на киселомлечните продукти с живи бактерии. Така се нормализира микрофлората.

Полезно е да приемате витамини от групата В, препарати с фосфор, желязо и калций.

Желателно е да включите във всекидневното си меню продукти с високо съдържание на витамин С - черна боровинка, зеле, пипер, зелен чай, листни зеленчуци, зехтин, чесън.

Важно условие в борбата с всякакви форми на кандидоза е да се съблюдават правилата за лична хигиена.

И накрая, другият съпруг също трябва да се изследва, дори и да няма никакви симптоми и оплаквания за това заболяване.


Източник: http://www.lekar.bg/news-102/info-1629/%D0%93%D1%8A%D0%B1%D0%B8% … 0%B8%D0%B4%D0%B0/

Трябвало е на дъщерите Ви, заедно с антибиотиците, да се предпишат и витамини от групата В. Не знам какви са тия лекари, да не съобразят това и да причинят гъбични инфекции на дечица. Много пъти сама съм си взимала витамин С и В комплекс, когато са ми назначавали антибиотично лечение, защото съответният лекар е разсеян или некомпетентен...
Виж целия пост
# 7
Здравейте , дъщеря ми получи гъбички вследствие на антибиотик.. .. докторката ни изписа Дектарин гел през устата и бани със смрадлика и сода.......за колко дни ще премине всичко????

И при малкия ми син веднъж се получи така, но гъбите бяха в устната кухина, естествено Laughing След 1 антибиотик се появиха, но доки ги сбърка с гнойни налепи и предписа още един... стана мазало. Поисках си посявка и на нея се изолираха гъбите. Лекувахме го с Дактарин и за няколко дни всичко отшумя. Успех!
Виж целия пост
# 8
Трябвало е на дъщерите Ви, заедно с антибиотиците, да се предпишат и витамини от групата В. Не знам какви са тия лекари, да не съобразят това и да причинят гъбични инфекции на дечица. Много пъти сама съм си взимала витамин С и В комплекс, когато са ми назначавали антибиотично лечение, защото съответният лекар е разсеян или некомпетентен...
Peace Съгласна съм с това,но не мисля,че само витамините предотвратяват появата на гъбичките.Пие ли се АБ давам задължително някакъв пробиотик и много кисело мляко(естествен пробиотик). Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия