Ликьор с кафе

  • 3 195
  • 2
Здравейте ! Имам около килограм и половина  кафе, което е много хубаво и ароматно, но е смляно много ситно и ми се иска да го употребя за нещо полезно .... например ликьор  Blush.
Някой може ли да помогне с рецепта, че аз имах една с кафе инка, но съм я изгубила.
Помня само, че беше нещо такова:
2 есенции шоколад, една кутия кафе инка,вода, захар, ракия около 35 градуса, обаче от кое по колко ..... newsm78
Ако някой я знае или някаква друга рецепта, която да мога да използвам ... Praynig
Виж целия пост
# 1
На тази страница на края има подобна рецепта :
http://vlad-rm-corp.blogspot.com/2006/01/blog-post_23.html
Виж целия пост
# 2
Ето и рецептата на natalyna, дано се отвори линка, че при мен трудничко стана, затова я копнах.

Цитат
Кафеен ликьор

150г смляно кафе, 600г захар, една истинска ванилия или 2-3 на прах, 500мл. чист спирт.

150г смляно кафе прибавяме към 1л. вряща вода и веднага махаме от огъня(не трябва да се вари). Оставяме да се утаи около 5мин. и след това прецеждаме. 600г захар и 6 см ванилия(шушулка), вариме в 500мл. вода около 15 мин. и оставяме да се охлади. До вече студеният захарен сироп, наливаме прецеденото кафе и чистият спирт. Прецеждаме (най-добре през филтър за кафе) и наливаме в бутилките и слагаме на хладно
.

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия