неразположение вследствие на имунизация

  • 9 961
  • 23
Днес водихме бебето на имунизация. Предният път се възмутих, че докторката така и не ми каза каква ваксина поставя. Сега пък ми каза, но така и не си спомням вече, защото бебето започна да плаче в тоя момент и се отплеснах да го успокоявам. Засега няма Т, но искам да питам дали е възможно да го боли самата ръчичка / ваксините са две, едната за полиомиелит, биха ги в двете раменца малко по-надолу/. Цял ден като е буден плаче. Какви неразположения имаше при вашите деца? Васкините бяха от безплатните. Моля темата да не се превръща в спор за и против тях. Въпросите ми са свързани само с неразположенията при бебчетата. И за момента изключвам други причини за плача днес, защото той по принцип не плаче изобщо /да сме го чували 3-4 пъти за тези два месеца откакто е роден/.
Виж целия пост
# 1
Аз бих дала половин доза Панадол!
Виж целия пост
# 2
Докторката ми изписа свещички ефералган, но каза само при нужда да му сложа.
Виж целия пост
# 3
Това са ваксини за ДТК и полиомиелит. След поставянето им е нормално детето да вдигне температура, въпреки че не е задължително. Тези ваксини са поставят 3 пъти, мисля че бяха поредни.  Моята дъщеря вдигна температура само първия път, а следващите нямаше проблем. Педито ми каза да и дам Панадол 1 час преди ваксинацията, а след това да повторя, ако се налага. Доколкото ми е известно, свещичките са по-сериозно средство за понижаване на температурата и се прилагат в случай, че сиропите не помагат или пък детето повръща и поради тази причина не може да задържи лекарството, за да подейства. Ние предпочетохме комбинирана ваксина, но лекарката ми препоръча да правя студен компрес на мястото на убождането.
Виж целия пост
# 4
... лекарката ми препоръча да правя студен компрес на мястото на убождането.

А на мен ми каза да направя компрес с риванол, но така и не разбрах дали да го направя непременно или ако се зачерви или подуе newsm78. Абе направо къде блях и аз незнам Sad. На всяка консултация съм така. Бебето плаче, педито ми говори и аз нищо не чувам, като се приберем и почвам да се чудя какво беше и що беше. Дано да изкараме спокойно тази нощ.
Виж целия пост
# 5
Ние веднъж бяхме вдигнали висока температура почти цяла нощ се дера като луд ,дори не можех да му сменя памперса  #Crazy и дадох панадолче и се по успокои ,но аз не спах цяла нощ. Знам че също така не трябва да се къпе бебето в деня   когато е сложена ваксината.
Виж целия пост
# 6
Случва се често. Давай Панадол, до ден-два ще отмине  Peace
Виж целия пост
# 7
На моето дете му биха Пентаксим на тази възраст в крачето и ми казаха задължително да правя компрес с риванол. Обаче той го изрита и все едно не бях правила, не се зачерви, нито се поду. Давах превантивно Калпол.
Виж целия пост
# 8
Педито на моята приятелка също и беше казала да прави компрес с риванол на нейното дете.  Спомням си, че тя му правеше и без мястото да се е зачервило, но все пак аз не съм много наясно, защото на мен ми казаха друго. Иначе това за къпането според мен не е вярно. Първо, че никога не са ме предупреждавали за подобно нещо и второ, аз винаги съм къпала малката след ваксинация, но не е имало някакви негативни последици. Може би в миналото, когато ваксините са били по-примитивни е имало някакво значение къпането, но сега, едва ли.
Виж целия пост
# 9
дай панадол
Виж целия пост
# 10
За къпането лекарката ми каза два дни да не мокря мястото. С риванола също мисля да не бързам. Бебето вече е спокойно, започна пак да се весели Joy. Искам да си повторя въпроса. Възможно ли е самото място на убождането да го боли?
Виж целия пост
# 11
Дай панадол и дано бебчо е по-добре и спи спокойно тази нощ. Защо не се замислиш за Пентаксим следващите два пъти?
Виж целия пост
# 12
... Защо не се замислиш за Пентаксим следващите два пъти?

Знам ли newsm78?
Виж целия пост
# 13
На нас миналия ден ни сложиха и третата ваксина. Леко се зачерви мястото (на крачето), но мина само, без да правя нищо. Бебка беше спокойна и трите пъти и реакции нямаше. Много съм доволна.  Peace
Виж целия пост
# 14
А ако сега не вдигне Т и няма някакви странични реакции /засега няма освен плача днес/, това означава ли, че и следващия път ще е така, или гаранция няма?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия