Мога ли да разпозная дисплазия или луксация на бебето?

  • 2 483
  • 12
Здравейте майки,

Искам да ви попитам дали има начин да се разпознае дали бебето има луксация или дисплазия на тазобедрената става. Моята красавица е на почти 11 месеца, държи си все дясното краче по-навън, над дупето на гръбначния стълб се появи малка дъгичка ), дълга около 1см... и сме притеснени дали е нормално.
Виж целия пост
# 1
Най-добре е да заведеш детето на ортопед. Ако си от София най-добрите специалисти са в института в Горна баня, но мисля, че на тази възраст вече правят рентгенови снимки (ехография правеха май до 3-4 месец newsm78). Доколкото знам само гънките не са показател, но това, че си държи крачето навън... заведи го на лекар вместо да се притесняваш излишно. Дано всичка да е наред.
Виж целия пост
# 2
Благодаря Азира. А имаш ли някаква информация за гънките?Тези на дупето към краката изглеждат еднакви, но се е получила една отвесна дъгичка точно на опашката, където се сливат гръбначния стълб и дупето-от това се тревожа най-много
Виж целия пост
# 3
Заведи детето на ортопед той ще прецени най добре има ли проблем
Моята дъщеричка имаше една гънка в повече на дясното краче и носи специални ортопедични гащички
Не се притеснявай  Hug
Виж целия пост
# 4
Здравей,

А може ли да попитам къде е гънката повече на крачето и на колко месеца сте?
Виж целия пост
# 5
Гънката беше близо до дупенцето и бяхме на 4-5 месеца тогава , сега на 5 годинки и всичко е наред Peace
Трябва да се вземат мерки навреме , правихме ренгенова снимка и след това на специалист ортопед в Ст .Загора.
Виж целия пост
# 6
Аз не виждам втора гънка около дупето, но опашката на гръбнака се извива видимо преди дупето.
Не знам дали на 11 месеца ортопедичните гащички още вършат работа, или вече е късно за тях...
Както и да е, ние в петък сме на преглед, живот и здраве.
Виж целия пост
# 7
Всичко ще е наред,да пишеш как е минал прегледа.Успех! Praynig  bouquet
Виж целия пост
# 8
желаем ви успех newsm10
Виж целия пост
# 9
Успех
Не се притеснявай  Hug
Виж целия пост
# 10
Ох, всичко е наред, бяхме при Алексиев в Горна Баня. Каза да не се тревожим да пускаме детето да проходи.

Благодаря на всички за куража
Виж целия пост
# 11
Много се радвам за добрата новина за вас! Весели празници!
Виж целия пост
# 12
Много хубава новина Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия