Харесва математиката

  • 902
  • 4
Синът ми е на 6г.7м и е в предучилищна група.
Догодина ще е първокласник!
Отдавна сме забелязали, че математиката много му се отдава, харесва я. До сега се опитвахме сами в къщи да развиваме тези му заложби с подходящи книжки по забавна математика и със задачки измислени от нас. Днес например реши без проблем задачите от някакво математическо състезание за първокласници.Те наистина бяха елементарни.Той спокойно събира и изважда двуцифрени числа,а понякога и трицифрени.
Но вече определено се замисляме за някакво специализирано обучение.Нещо като кръжок по Забавна математика или нещо подобно.
Единственото място , за което се сещам е Дворецът на децата.Звънях там и утре ще имам повече информация.
Ние живеем до в София до  Сити центъра и се надявам да открия нещо наблизо.
Ако се сещате за подобна група,  в която се занимават с дечица за развиване на логическото мислене и математическите наклонности, моля ви дайте координати!

Знам, че от 4 клас има прием на деца в СМГ, но моят син е много малък все още, за да мислим за там!
Виж целия пост
# 1
Ще следя темата с интерес.
Павел е на 5 и половина и също е голям любител на математиата. Отдавна събира и изважда трицифрени числа, има понятие от дроби, отрицателни числа и може с часове да седи и да се занимава с тези книжки, в които има логически задачки. Просто много се забавлява с такива неща.
Виж целия пост
# 2
Ирина, вие в кой квартал сте?
Сами също има понятие от дроби и прочие. Трябва да се използва случаят, че децата се забавляват с математиката, защото на тази възраст на сила не става.
Виж целия пост
# 3
В Стрелбище сме  Hug (засега).
Разбира се, че правим всичко във форма на игра. Той сам си пита, интересува се, разсъждава. Аз само помагам.  Wink
Ако научиш нещо повече по темата, ще се радвам да споделиш.  Hug
Обещавам същото.  Wink
Виж целия пост
# 4
Ами ние сме кажи речи съседи!
Звънях току що и говорих с ръководителката по математика.Ще го водим в събота сутрин  на занимания.Според нея 1 път седмично е достатъчно за тази възраст.като мине първия път ще ти разкажа.
Ето сайта на Дворецът
http://www.npc-bg.org/clubs.htm
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия