Да попитам мамите на 6 -годишни

  • 621
  • 5
Въпросът ми е -какво умеят децата ви? В смисъл четене, сричане, писане, смятане. Тази есен започваме предучилищна и незнам дали да се подготвяме или да оставим това на учителките. Чувала съм много противоречиви думи за подготовката от родителите newsm78. Даже миналата година г-жата в детската градина каза, че е забранено да се учат децата да пишат, защото изискванията в училище са по-различни от това което е било по наше време. Да кажа само че ние сричаме и четем по-къси думички, смятане до 10 с плюс и минус, пишем печатните букви и думи.   bouquet
Виж целия пост
# 1
При нас каката като беше на 6г. можеше да чете и пише завидно добре,смятането не кой знае колко ама то детето от малко ученолюбиво та до днес.
Но средната дивачка и половина   на едно място не застава та чак първи клас почна да се учи нормално.
Мисла че няма какво дая подготвяш те в пред училищна ги подготвят достатъчно.
Остави детенце да дивее и лудее на воля.
Виж целия пост
# 2
Gurkinya, и ние сме като вас Grinning Не мисля. че трябва нещо специално да ги подготвяме, материала (поне досега) в ДГ е под нивото на повечето деца по мои наблюдения.
Госпожите хубаво думат да не се обучават децата предварително, ама то си е до дете. Аз не съм я учила нито да пише, нито да чете, ма като иска  сама си се научи, как да я спра! А, с изваждането сме "зле", нещо не може да го осмисли Laughing
Виж целия пост
# 3
И Марти е още на 6  Grinning, аз също мисля че в предучилищната ги обучават много добре поне аз останах много доволна, иначе смята до 20 добре, срича но е далеч от гладкото четене а с писането хич не го долюбва но ще се справи  надявам се  Rolling Eyes..А вие щом от сега знаете толкова много нямате грижи   bouquet
Виж целия пост
# 4
Иаз се включвам.Ицко като беше някъде на 2г.разпознаваше цялата азбука, на около 4-5 г можеше да брои до 500 и отгоре #Crazy, въобще от малък му дай книжки и писалки(обаче не го търси нито с топка, нито с колело Shocked), сега срича , смята до към 20, чете по-прости думи, но аз не се занимавам с него, е ако понякога настоява-да.Също така много рано се научи да пише печатни букви, а ръкописните все още не ги може всички.Моето лично мнение е-има време за всичко-сега трябва да играе, а после достатъчно време има и за учене, откъде да знам,че в училище няма да му е скучно , ако може и да чете и да пише newsm78
Виж целия пост
# 5
Деян още няма пълни шест години, но ще бъде предучилищна наесен. Може да прочете няколко срични думи, но без да има струпани съгласни, може да смята до 10, но прави и грешки. Забелязах че се опитва да пише повечето букви, но тъй като не съм го учила аз ги изписва по погрешен начин. Има деца които се справят доста по-добре от него, но така или иначе няма дете което да не се е научило да пише и чете, има време за всичко.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия