За играта на Глобул с Мерцедесите

  • 2 263
  • 36
Здравейте!
Става въпрос за тая прословута игра на Глобул с Мерцедесите.
Майка ми редовно праща смс-и, защото се надява, че може да спечели кола.Е, вчера по обяд й пратили смс с  текст: "Д****, току-що спечели Мерцедес!Прехвърли своите точки за колата като отговориш и на последния въпрос!".Майка ми не могла да повярва, разтреперила се(добре, че татко бил там  Laughing) и естествено отговорила и на "последния" въпрос.И си чакала жената да й се обадят, за да й кажат подробностите, това-онова.Ноо идва още един смс.Мама пак отговаря.И още един, и още един... Whistling Накрая майка ми разбрала, че всичко е вързация.Прибира се у нас и ми разказва, при което аз й казвам да се обади на оператора.Това и направи.Вдигна им огромен скандал.Татко й каза да каже, че ще се обърне към медиите.А операторът й казал, че било техническа грешка   #Cussing out Как така като те й пращат смс с новината, че е спечелила, има техническа грешка, а тя като им праща и си дава парите - не?! #2gunfire Обяснили й, че всъщност целта на смс-а била да й съобщят, че еди-си-кой бил спечелил  Shocked
Просто всички у дома бяхме адски изнервени!
На някой друг извъртали ли са същия номер?
Виж целия пост
# 1
Раздухайте ги по медиите.
Виж целия пост
# 2
Хм, че нали КЗК вече се произнесе, че тази игра е незаконна и трябва да я прекратят?  Thinking
Виж целия пост
# 3
Спрели са на баба си фърчилото.  Tired Още получавам СМС-и.
Виж целия пост
# 4
Играта първо е за балъци и второ е абсолютно незаконна. Миналата година КЗК глоби Глобул незнамси колко хиляди лева точно за същата такава игра. Обаче се оказа че мръсните гърци от Глобул си били предварително калкулирали глобата в цената на играта защото те знаели че ще бъдат глобени.
Виж целия пост
# 5
Ами... И таз година същото.  Mr. Green
Виж целия пост
# 6
Аз отдавна им се обадих на въпросните оператори,за да спрат с тези налудничави смс-и ,получавах ги по 2 един след друг ..... та накрая спряха ! Както винаги всичко е лъжа и измама с тези игри. Money
Виж целия пост
# 7
Ами... И таз година същото.  Mr. Green

Да и тази година. Ето официалното съобщение.

Цитат
Комисията за защита на конкуренцията (КЗК) глоби със 150 000 лв. Globul заради промоционалната игра „100 на 100”, съобщиха от комисията. Чрез играта Globul продава услугата SMS, като участието предполага изпращане на минимум 2 SMS-а на обща стойност 2,40 лв. с което се добива право на участие в разпределението на леки автомобили Mercedes Benz. Анализът на Комисията показва, че стойността на всяка една награда в играта надвишава изключително много допустимите прагове, предвидени в закона, а именно 10 минимални работни заплати или 100 пъти стойността на предлаганата услуга SMS.

Наред с това КЗК отчита психологическото въздействие от играта, което измества реалното търсене на съответния пазар и не е обусловено от съществените характеристики на услугата, а от хазартната възможност за печалба. При определяне на санкцията Комисията е взела под внимание продължителния срок на кампанията, количеството автомобили, както и необходимостта от съизмеримост на глобата с икономическото състояние на търговеца. Комисията постанови прекратяване на нарушението.

Всяка година едно и също... Ама мръсните гърци добре си правят сметката. Ще си платят глобата ама колко ще спечелят от СМС-и това е друг въпрос.
Аз се чудя как още се намират балъци да се хващат на такива евтини трикове
Виж целия пост
# 8
Аз отдавна им се обадих на въпросните оператори,за да спрат с тези налудничави смс-и ,получавах ги по 2 един след друг ..... та накрая спряха !

Наистина ли спряха?  newsm78
Когато поредният смс ми изписука в съвсем неподходящо време, вбесена набрах оператор. Нали всички тук твърдите, че като се обади човек да протестира - спират. Да, ама не! Момата отсреща твърдо ми заяви, че понеже не съм регистрирана в системата или нещо подобно, т.е. - не съм пускала досега никакви тъпи смс-и, не можело да спрат, защото това било реклама и такава им била рекламната политика. Не можеш да се откажеш да те замерят с реклами и толкоз! Но, ако участваш в играта, може да спрат да ти плащат такива смс-и. Недоумяваща, я помолих да потвърди дали съм разбрала правилно - за да спрат да ми досаждат с смс-и, трябва първо да се регистрирам, че искам да ми пращат.  ooooh!
Приключихме разговора на висок тон, поне от моя страна. Продължават - по-рядко, но пак пращат.
Виж целия пост
# 9
Как`Сийка спряха ги от раз попаднах на някакъв младеж.... и усети,че бях меко казано ядосана,защото поредният смс получих,докато бях в среща.При това ги спряха без да съм пращала нито един смс ....Обади се пак и пробвай.Отговора в моя случай беше,че могат да ми спрат смс-те само от текущата игра,а за други игри и промоции не можели.тъй като аз исках да спрат пращането на абсолютно всички смс-и.
Виж целия пост
# 10
 Naughtyне вярвам в тези игри
Виж целия пост
# 11
Въпросните СМС-и ме побъркват.Единият го получих преди 2-3 дена през нощта,изкарах си акъла.Родителите ми са на 200км от мен и си помислих,че нещо е станало.Обаждах се на оператора,каза ми,че не може да спре получаването им/Подобна история беше и с концерта на Мадона #2gunfire Когато си искат тогава ти пращат.Как мога да бъда защитена от собственият си оператор?????
Виж целия пост
# 12
Абе и майка ми хем знае, че са вързации, хем си дава парите на вятъра.Сега като я изиграха така да видим дали ще пусне за някоя друга игра!
Въпросът е в това, че са се изгаврили с нея, ако мога така да го кажа, защото тя толкова много се зарадвала, а после...  #2gunfire
Виж целия пост
# 13
Същата работа стана и с мен, понеже аз играх на тази игра.Вчера ми пратиха смс: "Нина туко що спечели мерцедес. Прехвърли своите точки и отговаряй на въпросите." Отговорих на един-два въпроса и нищо.Продължиха да изпращат други и други.В крайна сметка мерцедес нямам.Не съм си и правила труда да звъня на оператор, защото ще ми измислят някакво извинение подобно на майка ти.Ядосана съм на своята глупост, че изобщо се вързах на тия измишльотини и аз много се зарадвах пъроначално,но... радостта беше кратка като се усетих за какво става въпрос.Аз лично ще пиша до "Господари на ефира", защото съм сигурна,че има още много хора излъгани като нас.
Виж целия пост
# 14
Същата работа стана и с мен, понеже аз играх на тази игра.Вчера ми пратиха смс: "Нина туко що спечели мерцедес. Прехвърли своите точки и отговаряй на въпросите." Отговорих на един-два въпроса и нищо.Продължиха да изпращат други и други.В крайна сметка мерцедес нямам.Не съм си и правила труда да звъня на оператор, защото ще ми измислят някакво извинение подобно на майка ти.Ядосана съм на своята глупост, че изобщо се вързах на тия измишльотини и аз много се зарадвах пъроначално,но... радостта беше кратка като се усетих за какво става въпрос.Аз лично ще пиша до "Господари на ефира", защото съм сигурна,че има още много хора излъгани като нас.
Ауу значи има и други  #Cussing out
А това за Господарите е много добра идея!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия