Как се пере пухена възглавница?

  • 6 103
  • 16
Това ми е въпроса.
 newsm78 newsm78 newsm78
Виж целия пост
# 1








Когато имах пухени възглавници ги перях през лятото -
изваждам пуха и го изпирам,а после на балкона да съхне.
Виж целия пост
# 2
Как така изваждаш пуха?
Виж целия пост
# 3








Разпарям хасето и го вадя.После като изсъхне го връщам и пак зашивам.
Виж целия пост
# 4
Пера ги в пералнята,на 30 градуса, съхнат много бавно.

Виж целия пост
# 5
Аз възглавница нямам,но пухеното яке на малкия го пера в пералня на 60 гр и после го суша в сушилня-никакви проблеми няма.Все пак това са едни пера-какво да им стане Laughing
Виж целия пост
# 6
Зависи от възглавницата/пуха. Имам яке, което пукам от пране 3 зими, не е мръднало. Но изпрах възглавница и след това я хвърлих. Миришеше на мокра кокошка. Изсъхна, проветрява се сума време на терасата и пак си смърдеше. Та зависи.
Виж целия пост
# 7
пере се в пералнята, после съхне на проветриво място (най-добре навън) и си е като нова!
Виж целия пост
# 8
Пере се в пералня на 40 С и после задължително /поне на моите така пише/ се сушат в сушилна машина! Пише не перете ако нямате сушилна машина!

Прала съм ги и съм ги сушила нищо им няма!
Виж целия пост
# 9
Имах такава: http://www.como.bg/extra.html, пише. че се пере до 60 С , перях на 40 С. Тогава нямах сушилня, съхнеше си навън.  Peace
Виж целия пост
# 10
Пера на деликатни тъкани, на 30градуса с много малко прах+омекотител. После съхне 3 дни, като периодично я обръщам  ooooh!. Не знаех, че може в сушилня, ще пробвам.
Виж целия пост
# 11
Аз имам електричен сушилник на ADAX, дали мога да я суша на него или е по- добре навън? newsm78
Виж целия пост
# 12
Има ли значение качеството на възглавницата и по-точно пълнежа за начина на пране?
На химическо дават ли се?
Виж целия пост
# 13
Какъв е проблема с пералнята?
Пускаш на 30 градуса.
Виж целия пост
# 14
според мен си зависи от възглавницата, аз също съм хвърлила две. миришеха гадно и след сушилнята, но възглавниците бяха много сбити, пълни. майка ми има също пухена, но е по голяма калъфката /два пъти по_голяма от нормалните възглавници и по_малко пух/ и идеално се пере и дори изсъхва на слънце.
якето ми се суши без проблем, но количеството перушина е в много пъти по_малко от възглавница.
може би ще опитам пране пак в пералнята, после да извадя перата и да ги изсуша на слънце.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия