Данъчно облекчение за млади семейства с ипотечен кредит до 100 хил. лв.

  • 250 723
  • 2 974
# 1 740
здр някой да е пращал док.по пощата и да знае по какъв начин да  азбера че всичко е наред и щеми изплатят сумата
Виж целия пост
# 1 741
Благодаря Hug  bouquet Hug
Виж целия пост
# 1 742
здр някой да е пращал док.по пощата и да знае по какъв начин да  азбера че всичко е наред и щеми изплатят сумата

В декларацията си попълни задължително телефона.Ако има проблем ще ти се обадят от НАП.Ако ли не - значи всичко е ок
Виж целия пост
# 1 743
само се вмъквам, видях случайно темата, да кажа колко ме дразни, че е за семейства........ а ако си без брак или си сама майка с ипотека????? особено при второто несравнимо голяма нуждата е....

и така ми се иска да се направи петиция по въпроса и незнам някой организирал ли се е до момента?!
Виж целия пост
# 1 744
само се вмъквам, видях случайно темата, да кажа колко ме дразни, че е за семейства........ а ако си без брак или си сама майка с ипотека????? особено при второто несравнимо голяма нуждата е....

и така ми се иска да се направи петиция по въпроса и незнам някой организирал ли се е до момента?!

Действай. Нямаше ли в Семейния кодекс, че семействата без брак могат да се регистрират като такива, живеещи на семейни начала и по този начин ги обхващаха разпоредбите, важащи за семействата с брак.
Предполагам казусът не е толкова прост и едва ли ти си първата, която се сеща за това, но трябва юристи, запознати със семейното право да се изкажат.
Щото пък, от друга страна, май има и разни други предимства на тези без брак срямо бракуваните.
Виж целия пост
# 1 745
Здравейте,
миналата година се сдобихме с жилище с ипотечен кредит и искаме да се възползваме от облекчението (отговаряме на условията). Въпросите ми са следните:
- съпруга ми е титуляр на ипотечния кредит, а аз се водя солидарен длъжник; доколкото разбрахме всеки от нас би могъл да подаде данъчната декларация, т.е. не е задължително да е той, така ли е?
- в случай че доходите (и съответно удръжките) на единия са по-големи отколкото на другия съпруг, има ли значение кой от двамата ще подаде декларацията (има ли значение за сумата, която ще възстановят)?

Благодаря предварително  Simple Smile
Виж целия пост
# 1 746
Здравейте,
миналата година се сдобихме с жилище с ипотечен кредит и искаме да се възползваме от облекчението (отговаряме на условията). Въпросите ми са следните:
- съпруга ми е титуляр на ипотечния кредит, а аз се водя солидарен длъжник; доколкото разбрахме всеки от нас би могъл да подаде данъчната декларация, т.е. не е задължително да е той, така ли е?
- в случай че доходите (и съответно удръжките) на единия са по-големи отколкото на другия съпруг, има ли значение кой от двамата ще подаде декларацията (има ли значение за сумата, която ще възстановят)?

Благодаря предварително  Simple Smile

Всеки един от двамата може да подаде декларацията, като другия ще декларира, че няма да ползва и той облекчението. Ние с моя съпруг сме по същия начин-кредитополучател и солидарен съдлъжник и доколкото знам няма значение кой ще я подаде. Доходът не е от значение дали е по-голям/важното е да не е по-малък/, тъй като връщат 10 % от направените лихвени плащания  Peace Втора година подавам декларация, като и двете години участваме с дохода на съпруга ми, който е малко по-малък от моя и сумата като я изчисля и за двата дохода е една и съща-10 % от направените лихвени плащания през годината Peace
Виж целия пост
# 1 747
Imprevedibile много благодаря за бързия отговор  Hug
Една колежка в работата ми я попълни набързо, че аз щях да се дзверя сигурно цял ден коя сума къде да сложа, събера, извадя и т.н, а тя вече е правила на няколко колеги.
Може би като подаваме за 2013 ще има значение мъжа ми да я подаде, защото аз скоро излизам по майчинство...
Виж целия пост
# 1 748
Вчера разбрах, че с декларацията трябва да нося и бележки за имотното състояние. Издават се от търговският регистър и експресната услуга е 50 лв.
Никой не я споменава тук, поне не помня.
Виж целия пост
# 1 749
На нас такава бележка не са ни искали. Rolling Eyes
Виж целия пост
# 1 750
А служебна бележка за доходите, само на декларатора ли?
Виж целия пост
# 1 751
Вчера разбрах, че с декларацията трябва да нося и бележки за имотното състояние. Издават се от търговският регистър и експресната услуга е 50 лв.
Никой не я споменава тук, поне не помня.

Не са ни искали. Вече получихме и парите (за около 10 дена след подаване на декларацията).
Според мен нямат право да искат такава, изрично е написано какво искат. Обади се в НАП и питай.
Виж целия пост
# 1 752
Вчера разбрах, че с декларацията трябва да нося и бележки за имотното състояние. Издават се от търговският регистър и експресната услуга е 50 лв.
Никой не я споменава тук, поне не помня.

Не са ни искали. Вече получихме и парите (за около 10 дена след подаване на декларацията).
Според мен нямат право да искат такава, изрично е написано какво искат. Обади се в НАП и питай.

Обадих се, питах. Казаха, че не ми трябва.
Но моя близка твърди, че дава такъв и са и го искали.

Някой скоро да е ходил в НАП Пловдив. Има ли опашки за подаване?
Виж целия пост
# 1 753
А служебна бележка за доходите, само на декларатора ли?
Да  Peace
Виж целия пост
# 1 754
Здравейте,
първо се извинявам, че няма да мога да прочета темата, в която сигурно бих намерила отговор на въпроса си, но трябва да попълня декларацията тази вечер, за да не изпусна срока, а по стечение на обстоятелствата не можах да подам декларацията по - рано.
Аз съм в майчинство и през 2012 година съм работила само 2 седмици, имам ползван годишен отпуск 20 дни и болнични, след което излязох по майчинство от месец юни. Съпругът ми пък няма да успее да подаде декларация от негово име, тъй като постоянния му адрес е в Шумен, а той в момента е във Варна и е на работа, няма как да отиде до Шумен утре. Въпроса ми е мога ли аз да попълня декларация от мое име и какъв всъщност доход посочвам, майчинството, което получавам ли? Предполагам болничните не ги вписвам?
Ще съм Ви благодарна, ако можете да ми помогнете Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия