ЛЕСЕН СЛАДКИШ С ВИШНИ

  • 33 624
  • 7
Като се посъберат пове4ко вишни, череши, малини и всякакви такива правя един много лесен сладкиш, наподобяващ плодова пита. В неделя го направих така:

ПРОДУКТИ:
4 яйца
1 ч.ч. захар
1 ч.ч. брашно
бакпулвер
ванилия
орехи
стафиди (по желание)
вишни
1/2 пакетке краве масло (около 60 гр.)


Яйцата се разбиват хубаво със захарта до побеляване. Прибавя се пресятото брашно, смесено с бакпулвера и ванилията и се разбърква. По желание в сместа може да се сложат стафиди или каквото там ви хрумне и обичате Simple Smile
Дъното на тавичката се намазва обилно с разтопеното масло и отгоре се подреждат изчистените от костилки вишни за да покрият плътно тави4ката. Залива се със сместа и орехите и се пе4е в умерена фурна. Като се опе4е се обръща в друг съд, така 4е плодовете да са нагоре. Поръсва се пожелание с коняк, вишновка или някакъв друг алкохол. След изстиване - стандартната пудра захар.
Ами това е... лесно и бързо става, а мисля и вкусно Simple Smile
Виж целия пост
# 1
Същият сладкиш става и с ябълки, круши, дюли. Аз предварително запържвам ябълките (плода) в маслото с една две лъжици захар. Не слагам пудра захар после. Добре е да престои с плодовете нагоре една нощ - сиропира се блата.

Няма отслбване и това си е...
Виж целия пост
# 2
Да Рая става с всякакви плодове, дори и от компот Simple Smile

Но понеже сега е сезона на донесените много вишни и почти отиващи си 4ереши и ягоди, загниващи по разни купи, реших да я предложа с вишни Simple Smile

и за друго си много права -  ОТСЛАБВАНЕ НЯМА Simple Smile
Виж целия пост
# 3
С ягоди не съм пробвала. А ако го правиш с ябълки - слагаш една чаена лъжичка канела.

Много е вкусно.
Виж целия пост
# 4
Аз правя нещо подобно, но с компот от праскови или кайсии. Само,.че в тавата на дъното карамелизирам захар, после редя плодовете=пека във фурната. Обръщам дъното с плодовете отгоре Като изстине го заливам с водата от компота.

Това е.

Ако някой иска да изглежда като торта може да направи всичко до тук + следните неща:

1). една кофичка изцедено кисело мляко ( ако ще цедите вие- изцедете 2)+150 гр. краве масло+3 желтъка( заради причия грип, ще слагам заквасена сметана вместо яйца)+1 ч. пудра захар
= разбърква се. намазва се сладкиша(само отгоре - не стените)

2).белтъците разбивам на гъста пяна( тук пак заради птичия грип може бита сметана- течна) с 3/4 ч. кристална захар
( за да се разбият добре белтъците се бият 2-3 мин.с щипка сол , после се + ЗАХАРТА).  Намазвам в/у киселото мляко.
Така сладкиша се слага във фурната и се пече на грил за да се стегнат бетъците.
( грила да е силен и да се наблюдава да не изгори). пече се около 2-3 мин. до порозовяване.

Многооооооо е вкуснооооооо
Виж целия пост
# 5
И аз ще се включа с една лесна и много бърза рецепта за сладкиш с вишни (става и с кайсии, ябълки, сливи)

3 яйца
1 чаена чаша захар
2 чаени чаши брашно
1/2 чаена чаша олио (или разтопено масло)
1 чаена чаша кисело мляко
1 балкпулвер
1 ванилия.

Предварително изчиствам вишните и ги поръсвам с малко захар.

Яйцата се разбиват със захарта, после се слага мазнината и след това млякото със разбития вътре бакпулвер. Разбива се добре и с бъркане (за предпочитане с лъжица) се добавя брашното и ванилията. Изсипва се в позмазана и поръсена с брашно тава и отгоре се нареждат плодовете.
Пече се в предварително загрята фурна, пъро 10 мин само отдолу, за да се надигне.

След като се изпече се залива със сироп, приготвен от сока, който са пуснали поръсените със захар плодове, още малко захар и вода. Тук не давам мерки, зашото го правя на око.

Да ви е сладко.
Виж целия пост
# 6
Цитат на: Gvendolin
Като се посъберат пове4ко вишни, череши, малини и всякакви такива правя един много лесен сладкиш, наподобяващ плодова пита. В неделя го направих така:

ПРОДУКТИ:
4 яйца
1 ч.ч. захар
1 ч.ч. брашно
бакпулвер
ванилия
орехи
стафиди (по желание)
вишни
1/2 пакетке краве масло (около 60 гр.)


Яйцата се разбиват хубаво със захарта до побеляване. Прибавя се пресятото брашно, смесено с бакпулвера и ванилията и се разбърква. По желание в сместа може да се сложат стафиди или каквото там ви хрумне и обичате Simple Smile
Дъното на тавичката се намазва обилно с разтопеното масло и отгоре се подреждат изчистените от костилки вишни за да покрият плътно тави4ката. Залива се със сместа и орехите и се пе4е в умерена фурна. Като се опе4е се обръща в друг съд, така 4е плодовете да са нагоре. Поръсва се пожелание с коняк, вишновка или някакъв друг алкохол. След изстиване - стандартната пудра захар.
Ами това е... лесно и бързо става, а мисля и вкусно Simple Smile
Виж целия пост
# 7
Confused:  Confused:  Confused:
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия