Кристали в урината

  • 3 432
  • 4
Здравейте!
Понякога (не много често, но все пак се случва) намирам кристалчета в памперса на детето (1.9 м). Приличат на парченца желе. Обикновено са по 1-2, рядко са били повече. На какво могат да се дължат? Дали са признак на заболяване или са нещо нормално при бебетата и малките деца?
Виж целия пост
# 1
Когато дъщеря ми беше бебе и аз се бях притеснила за същото. Оказа се, че тези "кристали" са от самия памперс. Нещо си от състава му реагирало по този начин на урината.
Виж целия пост
# 2
И на мен ми мина през главата тази "версия" за реакция от памперса. Надявам се да е това! Ще се консултирам, разбира се и с педиатърката, но бих искала да чуя и други мнения. За информация - никога не е имала някакви проблеми нито с урината, нито с кръвната картина, в смисъл - завишени стойности, бактерии или кръв в урината, болки в корема и кръста или някакви други оплаквания. Затова си мисля, че причината е по-скоро външна. А случвало ли се е на някое дете, което не ползва памперс и на какво се дължат тогава?
Виж целия пост
# 3
Ще ме уморите бе жени! ooooh! Памперса е пълен с вещество, абсорбент, което при намокрянето с урина се превръща в гел. Същото нещо е и в превръзките. Тези топченца гел виждате. Стига сте си мислили щуротии!
Виж целия пост
# 4
От памперса е и на мен ми се е случвало Grinning
Не се тревожи
Ако искаш да провериш разрежи един пълен памперс ,той е пълен отвътре с такива желирани топчета
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия