МОЛЯ ЗА СЪВЕТ!ЧХГ-то не спада

  • 2 720
  • 15
Мили момичета. Пускам отделна тема, защото съм в абсолютна патова ситуация. На кратко: на 24-ти октомври ми направиха инсеминация. 15 дена след това ЧХГ-то беше 94. В последващите изследвания хормона нарастваше, но не двойно за 48 часа. Започна и кафеникаво зацапване. Най-високото ниво на ЧХГ-то ми беше 970, на 21 ноември. В същия ден бях на преглед при д-р Стаменов, той нищо не видя, каза, че може да има съмнения за извънматочна, но да отида след 2 дена с ново ЧХГ.
И така на 24-ти ноември то беше 383. След прегледа казаха, че всичко се е спихнало и че трябва да прокървя силно и след около 5 дена да ми е спаднало ЧХГ-то. Да, но аз не прокървих като хората, а ми течеше само по малко кръв, по малко кафеникаво. След 5 дена обаче ЧХГ-то ми беше 447. Бях пак на преглед-нищо няма, всичко е чисто и да си чакам. Само при опипването усети леко удебеление при десния яйчник, но каза, че е нищо притеснително. Това беше в петък, а днес 5 дни след това, ЧХГ-то ми е 396.
През тези 5 дена, имах вечер болки, но поносими от дясната страна, и течението на моменти се засилваше, като си беше чиста кръв.
За днес успяха да ме запишат, чак за 7 часа вечерта за преглед, но до тогава не знам какво да правя и къде да се дяна. Много ми е притеснено, вчера прочетох малко и за гроздовидната бременност и се уплаших, дали не е нещо такова. Изпаднала съм в доста голяма депресия, и постоянно ми се реве, но гледам да се държа за сега.
Много ви се моля момичета да споделите вашето мнение, от какво може да се поддържа това ЧХГ.
Страшно ще съм ви благодарна за коментарите.

   
Виж целия пост
# 1
kalimma, разбирам, че си много объркана и уплашена. Не знам какво да ти кажа за твоя случай, искам само да се опитам да те успокоя. И да ти кажа, че си в ръцете на един от най-добрите лекари в тази сфера. Довечера поразпитай повече, не се притеснявай да зададеш всичките си въпроси на доктора. И дано той има отговори на тях. Кураж, мила, с теб съм. И пиши какво са ти казали.
Виж целия пост
# 2
Kolkoто и да ми е неприятно да поднеса това, мисля си 4е може да се касае за извънмато4на.  Моите две извънматочни бяха открити на време и слава Бога,  с помоща на лекар, който видя плода в тръбата  Sad Sad Пове4е такива бременност ги хващат прекалено късно, когато ве4е тръбата е руптирала. Съжалявам, 4е трябва да минеш през този кошмар, но ако нещата се установят на време всичко ще е наред.

Дано все пак да греша  Praynig
Виж целия пост
# 3
Благодаря ти за бързия отговор Зазолинка. И аз се опитвам да бъда спокояна, ама ме е яд, че не стига, че нищо не стана и този път, ами и сега това терзание. Аз довечера не знам при кой д-р ще се падна, но мисля, че ще ме гледа Персенска. Иначе общо взето са ме гледали по равно и Персенска и Стаменов, даже в петък ме прегледа Сигридов, защото другите двама д-ри бяха командировка.
Но който и да ме гледа искам да ми каже нещо успокоително или поне какво ми е, а не да ме кара пак да чакам. Само се моля да не мисе налага някаква интервенция-това най-много ме плаши.
Виж целия пост
# 4
kalimma съжалявам за това през което преминаваш , според мен извънматочна не би трябвало да е , доколкото знам тя е съпътствана със силни болки   Rolling Eyes , а при теб липсват . Знам също че и ЧХГ не пада много бързо , но както е казала Зазолинка , в добри ръце си . Дано всичко е ок днес на прегледа  Hug Praynig
Виж целия пост
# 5
Много ви благодаря момичета, че ме успокоявате. И аз си мисля, че може да е извънматочна, но ми е странно това, че всъщност ЧХГ-то нито се увеличава като хората, нито намалява. Ако в тръбата има нещо, то си седи заклещено там-така ли? Ако не мърда, какво следва-лапаро? Не тябва ли да тръгне да излиза или пък да си расте?
Виж целия пост
# 6
Не зная какво да ти кажа. Така ми се искаше вече всичко да е свършило... Tired
Риска от извънматочна още го има, за съжаление.
Ако има нещо в тръбата, то си стои там, да. Ако няма руптура на тръбата, има възможност да се приложи медикаментозно лечение, посредством метотрексат.
Другата възможност - салпинготомия, т.е. отстраняване само на имплантираната зигота без премахване на самата тръба. По този начин шансовете на пациентката за по-нататъшна бременност се запазват оптимални. Лошото е, че оперативната намеса върху тръбата повишава риска от повторна ектопична бременност.
При руптура се пристъпва директно към салпингектомия /отстраняване на руптуриралата тръба/.

Много се надявам да не е тубарна бременност! Praynig Пиши ни, след прегледа! Hug
Виж целия пост
# 7
Не искам да бъда черногледа, но веднага се сетих за Дживотинче. При нея беше точно така - не се виждаше нищо, но и ЧХГ не падаше. Тя също имаше нещо като цикъл по някое време. Уви, оказа се извънматочна, която не се развиваше, но за жалост след няколко месеца все пак се спука тръбата. Дано не е това  Praynig
И аз не знам какво да те посъветвам, освен да продължаваш да следиш ЧХГ и евентуално да поискаш диагностична лапароскопия с възможност за преминаване към оперативна такава ако се открие плоден сак някъде.
Прегръщам те и продължавам да се моля за добър изход!  Praynig
Виж целия пост
# 8
Прочетох историята на Дживотинче. И наистина доста прилича на мойта. Иска ми се да не е така, но...
Чудех се, освен този метотрексат, има ли други лекарства, които биха помогнали да се изчисти организма, ако има нещо някъде. Или просто прекалено се размечтах.
А и си мислех, днес на прегледа, дали да настоявам за лапаро, ако д-рката ми каже да изчакаме още или да я слушам.
Виж целия пост
# 9
Ех, kalimma, толкова много преживяваШ. Искрено се надявам да не е иzвънматочна, но попитай наистина дали една лапароскопия не е уместна в твоя случай. Стискам палци да се върнеШ с добри новини довечера.  Hug
Виж целия пост
# 10
Калима, с нетърпение чакам да пишеш и дано вече се намери някакво решение Praynig Praynig Praynig.
Още като четях постовете ти в темата за инсетата, ЧХГ-то ме притесни помолих Хоуп да ти пише, защото тя е минала по този път.Все се надявах да не съм права и да се размине всичко.
Моля се нещата да се развият по най-благополучния начин Praynig Praynig Praynig
Виж целия пост
# 11
Здравейте момичета. Страшно съм ви благодарна за съпричастността.
Значи прегледа ме д-р Персенска. Наистина страшно обстойно. Аз и обясних всичко мо-та-мо, даже бях и написала на едно листче всичките ми ЧХГ-та по дни. Д-рката каза, че не намира нищо притеснително и каза още да изчакаме. Аз я питах, не може ли аджеба нещо да е заседнало там в тръбата и да не иска да излиза, и тя каза, че не може. Казах и даже за историята на Дживотинче, и тя каза, че това рядко се случвало и да не си присвояваме чужди болки - за което до една степен е права де.
В крайна сметка я попитах-добре де, какво става. Нейното обяснение е, че просто по-бавно се чистя. Било нормално. И че по принцип ЧХГ-то се чистело до към 8 седмици. Каза, че състоянието на яйчниците и лигавицата ми, били все едно съм в средата на цикъла. Казах и, че точно преди прегледа, като се подмивах извадих по-голям съсирек, колкото възглавничката на пръста ми, и тя каза-че е видно, че се чисти нещо но по-бавно.
Питах я за диагностично лапаро и тя ми каза, добре де и да го направим какво ще видим. И аз: ми ще видим къде е запецнало нещо, но тя пак повтори, че няма нищо никъде, а в момента се чисти "остатъчния материал".
Питах я за лекарства, които биха ми помогнали по-бързо да стане процеса, но нищо не ми предписа.
Та да отида пак в сряда. Питах я да пусна ли преди това ЧХГ, а тя каза-стига си се взирала в това ЧХГ, в момента няма нищо притеснително.
Това е. Сори, че бяха толкова подробна, но исках да ви обясня всичко, за да знаете това, което и аз.
Ще се радвам да чуя мненията ви.
Виж целия пост
# 12
калимма радвам се 4е си по-добре и нещата вървят на добре, дано всичко се оправи без никаква лекарска намеса. Наистина ЧХГ се резорбира бавно аз също съм го 4увала от моя док. дано мила съвсем скоро да премине всяко притеснение и да се успокоиш! Стисакам палци и ни дръж в те4ение  Hug
Виж целия пост
# 13
Не искам да бъда черногледа, но веднага се сетих за Дживотинче. При нея беше точно така - не се виждаше нищо, но и ЧХГ не падаше. Тя също имаше нещо като цикъл по някое време. Уви, оказа се извънматочна, която не се развиваше, но за жалост след няколко месеца все пак се спука тръбата.
Здравейте, тук съм.   Hug
Само да поясня, че тогава като имах цикъл беше адски болезнен и изхвърлих огромно парче лигавица, ама наистина огромно - малко по-голямо от палеца ми  Shocked и си помислих, че с това се приключи въпроса. Да, ама не ..............то имало глава да пати, ама.......... Confused После вие знаете историята.
Здравейте момичета. Страшно съм ви благодарна за съпричастността.
Значи прегледа ме д-р Персенска. Наистина страшно обстойно. Аз и обясних всичко мо-та-мо, даже бях и написала на едно листче всичките ми ЧХГ-та по дни. Д-рката каза, че не намира нищо притеснително и каза още да изчакаме. Аз я питах, не може ли аджеба нещо да е заседнало там в тръбата и да не иска да излиза, и тя каза, че не може. Казах и даже за историята на Дживотинче, и тя каза, че това рядко се случвало и да не си присвояваме чужди болки - за което до една степен е права де.
Мила, права е докторката и искрено се надявам да е така, но ..............моля те, следи се и дано при теб се разминат нещата и не повтаряш моя път. Ама вероятно няма, че то аз съм едно "чудо на природата" дето го няма никъде!  Embarassed
Само за успокоение, ще ти споделя, че при третия ми опит Инвитро, яйчника десния, дето е без тръба, работи по-добре от преди. Това док го констатира!
Желая ти успешно приключване на ситуцията и скоро да се отървеш от ЧХГ-то(колкото и странно да звучи това точно в този форум).
Ако имаш някакви - каквито и да са въпроси - може и на лични да ми пишеш, насреща съм.
Още веднъж успех, миличка!
Виж целия пост
# 14
Здравейте момичета. Благодаря на всички ви за отзивите.
Минавам набързо само да ви кажа, че (колкото и да ви се стори странно) съм много щастлива, че изтичам като из ведро и доста ме боли, но точно като при менструация. Което за мен е доста добър знак, защото до сега нищо не ставаше, а следователно и нищо не се е чистило.
Така, че сега силно се надявам, каквото е имало и където и да е било, да изчезне и за всеки случай в сряда преди прегледа, за мое успокоение, ще си пусна пак ЧХГ. Мисля, че трябва да е намаляло, защото ако не е тогава мисля, че ще е обезпокоително.
Но силно се надявам да не е така и да завърши моята одисея.
Още веднъж ви благодаря момичета за подкрепата  Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия