врастнал нокът-моля препоръчайте добър ортопед в София

  • 3 879
  • 3
Здравейте! Имам този проблем отдавна,но досега се оправях сама. Няколко месеца след раждането обаче палеца на левия ми крак ми направи проблем - подрязах нокътя както досега,но явно съм резнала и месо.Пръстът ми загнои и нищо не ми помогна-йодасепт,ихтиол,гентамицин,киснене в смрадлика.Бях в Гърция и се принудих да отида там на лекар - именно той каза,че съм се увлякла в рязането и съм се инфектирала.Пих антибиотик 8 дни и нещата се оправиха.Каза ми,че ако пак започне да ме боли ще трябва да се резне.С подробности не мога да кажа точните му думи, защото не знам гръцки.Бях с преводач от английски.Сега съм в България  и нещата са същите-започва да се събира гной.Явно нокътят е пораснал.Моля ви,който е имал този проблем и се е излекувал при добър ортопед да ми помогне-адрес,телефон.Четох много мнения на страдащи от това, но никой не дава информация за хирурга при който е ходил,или данните са стари.
Виж целия пост
# 1
За хирург си мила,не за ортопед. Аз имах същия проблем,сега е в затишие,но пак си го има....Та ходих във Вита при д-р Живко Кънев. Човекът беше много внимателен и ми обясни,че пиенето на антибиотик по такава причина е все едно да си забиеш пирон в ръката и да се мъчиш да оправиш това с лекарства, тоест трябва да се премахне първопричината, която в случая е болният нокът.Предложи ми или за оперира и отреже част от нокътната плочка или аз сама с едни големи и тънки ножици да изправям ежедневно нокътя,докато започне да расте без да се забива.Естествено избрах неоперативния вариант-лекарят ме упъти откъде да си взема необходимите инструменти..и така всичко се оправи.Само дето съм несириозна и не продължих по-дълго време,за това май пак си ме наболява като обуя затворена обувка.Това е,ако искаш иди там на преглед,мисля че няма да съжаляваш.
Виж целия пост
# 2
За хирург си мила,не за ортопед. Аз имах същия проблем,сега е в затишие,но пак си го има....Та ходих във Вита при д-р Живко Кънев. Човекът беше много внимателен и ми обясни,че пиенето на антибиотик по такава причина е все едно да си забиеш пирон в ръката и да се мъчиш да оправиш това с лекарства, тоест трябва да се премахне първопричината, която в случая е болният нокът.Предложи ми или за оперира и отреже част от нокътната плочка или аз сама с едни големи и тънки ножици да изправям ежедневно нокътя,докато започне да расте без да се забива.Естествено избрах неоперативния вариант-лекарят ме упъти откъде да си взема необходимите инструменти..и така всичко се оправи.Само дето съм несириозна и не продължих по-дълго време,за това май пак си ме наболява като обуя затворена обувка.Това е,ако искаш иди там на преглед,мисля че няма да съжаляваш.
Отидох на хирург-толкова започна да ме боли,че чак не е за вярване. Каза ми същото за антибиотиците.Оперира ме и ми изряза частта,която се забива в месото,но до корен.
Болеше само упойката,но всичко е поносимо.Аз се бях приготвила да ходя във "Вита" по твой съвет,но баща ми изнамери хирург в МВР болница,който веднага ме прие.Сега ,пих един Аулин и нещата не са толкова страшни-болката е напълно търпима след упойката.
Не ми дава 100% сигурност че пак няма да стане, но се надявам ако пак се случи да не е скоро. Благодаря ти че откликна на молбата ми.Надявам се да нямаш проблем и ти в бъдеще.
Виж целия пост
# 3
Определено си за хирург! Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия