на 2мес. иска да седи, на 4 да ходи нормално ли е или?

  • 2 517
  • 45
привет, мойта дъщеря на 2 месеца искаше само седнала да седи, но не я държах много понеже ме беше страх за кръстчето й. От скоро обаче щом я хвана за ръцете и се надига до седнало съвсем сама и продължава докато стане. Притеснява ме , че е на 4.1/2м., но стъпва здраво на крачетата и се радва. Кажете дали да подкрепям това и желание или да я държа легнала... чудя се.
ходихме на ортопед и той каза, че всичко ние  наред и да я държа седнала в скута, но това беше преди да "проходи"  newsm78 Thinking
Виж целия пост
# 1
Честно казано заглавието наистина ме разсмя.
 LaughingАми нормално е бебето ти да прави така.
Не знам какво те учудва. Нали не смяташ, че до годинка децата все лежат и нищо не правят.
Детето ти не иска да ходи в буквалния смисъл на думата просто проявява нормално двигателно развитие за възрастта си.
А дори това упражнение с хващането на ръцете и изправянето го показват педиатрите като част от гимнастиката на бебетата.

Ето тук има доста полезна информация за двигателното развитие на бебетата


http://www.amber-bg.com/index.php?option=com_content&task=vi … 103&Itemid=27
Виж целия пост
# 2
 Flutter ами не , но си мислех, че по късно почват да ги правят тези неща....
Виж целия пост
# 3
Нормално е бебето ти да прави така. Моята ги прави същите номера, а и други бебенца на нейната възраст. Не е желателно все пак да я слагаш да седи преди 6-ия месец. Също така, подпирането с възглавници на бебетата е доста неправилна практика. Те започват да седят напълно самостоятелно след 8-9 месец. Иначе рискуваш да натовариш гръбнака на бебето, също така и да се причинят нежелателни изкривявания.
Виж целия пост
# 4
нормално е да искат,но е рано да и помагаш да сяда Wink
Виж целия пост
# 5
напълно нормално е.Обаче не бива да я оставяш седнала преди 6 месеца.Търси начини да я заиграеш.Да седи по корем и т.н.Все пак бебето е човешко същество.Ти би ли лежала нон-стоп?
Виж целия пост
# 6
Не съм сигурна дали е нормално (за мен не е), но със сигурност е вредно и опасно да се поддавате на тези мераци  Peace
Виж целия пост
# 7
Не съм сигурна дали е нормално (за мен не е), но със сигурност е вредно и опасно да се поддавате на тези мераци  Peace

Абсолютно подкрепям  Peace
Виж целия пост
# 8
нормално е да има стремеж на бебето да иска да сяда ,да се надига....не е нормално е да се подпомага от родителя такъв ранен процес.
Виж целия пост
# 9
До скоро Алекс нямаше такива желания - за сядане, изправяне и т.н.
Тези действия са нормални за бебетата. Не мисля, че обаче би трябвало да се насърчават от родителите.
Предполагам, че си водила бебето на ортопед. Той какво каза по въпроса?
Виж целия пост
# 10
така си мислех и аз и за това ви питах за съвет.
не я оставям да седи сама, а седнала в моя скут с облегнат гръб на корема ми колкото се може по-легнала. инат е мойта дъщеря още от сега та и угаждам от време на време така. Инак съм съгласна , че е много рано.
Виж целия пост
# 11
нормално е да има стремеж на бебето да иска да сяда ,да се надига....не е нормално е да се подпомага от родителя такъв ранен процес.
да
Виж целия пост
# 12
Не съм сигурна дали е нормално (за мен не е), но със сигурност е вредно и опасно да се поддавате на тези мераци  Peace
Подкрепям това мнение Peace
Виж целия пост
# 13
Не съм сигурна дали е нормално (за мен не е), но със сигурност е вредно и опасно да се поддавате на тези мераци  Peace
и аз така си мисля .
Виж целия пост
# 14
Не съм сигурна дали е нормално (за мен не е), но със сигурност е вредно и опасно да се поддавате на тези мераци  Peace
То може много работи да иска, въпросът е дали може самО.  Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия