Как да се подготвя за операция на киста на яйчника?

  • 4 188
  • 11
Предстои ми операция на киста на яйчника 5/8 см. В събота ще ме прегледа гинеколога, който ще ме оперира. Тогава ще стане ясно дали ще е лапроскопия или коремна операция, или може би по време на самата операция. Има вероятност да вляза в болница още в понеделник.
Моля момичетата, които са минали по този път да кажат какво да подготвя за болницата пижама или нощница обезкосмяване, дрехи какво да нося и т.н.
Ще имам само 1 ден за подготовка и искам да си помогна каквото мога.    baby_neutral
Виж целия пост
# 1
зависи къде ще бъде операцията и от къде си?

основно:нощница,самобръсначка,тоал.принадлежности и чехли
Виж целия пост
# 2
Оперирана съм преди месец,коремна операция от миома.Обезкосмих се сама вкъщи,в деня преди операцията.Иначе за болницате е удобно да имаш и ношница и пижама.Първите два дни не можех да ставам от леглото и с ношница ми беше по-удобно.Бях в нещо като реанимация и постоянно ме преглеждаха.Когато ме закараха в стаята облякох пижама.Бих те посъветвала да носиш два чифта чехли-за баня и за стаята.След операцията пиех вода от шише,като на спортистите.Съветвам те да си купиш минерална вода в такова шише,може да ти потрябва.И си вземи течен аналгин,не винаги дават обезболяващи.Ами това е.Успех! Hug
Виж целия пост
# 3
Кистите могат да бъдат отстранени и чреz лапароскопия. Както е писала и dar4e1 zависи къде си. Но във всеки случай би трябвало преди операцията да zнаеШ каква Ще е (лапаро или коремна).
Виж целия пост
# 4
Момичетата са ти казали какво  е хубаво да вземеш със себи си.
Аз само се включвам да ти пожелая успех Hug.
Виж целия пост
# 5
Ами аз съм от Велико Търново. Ще ме оперират в Плевен.
Сега почвам да се колебая за доктора. За събота прегледа ми е при д-р Стойков.
Тази вечер поразпитах и се чудя за д-р Григор Горчев(пак от Плевен). Изобщо сега проблема ми е кой да ме оперира. Някакви препоръки? Thinking
Миле, знам че преди операцията ще съм наясно какъв вид ще е.
katka72, dar4e1 благодаря за съветите Hug Hug Hug
Виж целия пост
# 6
Assia_Dimitrova, благодаря ти  Hug
Здраве и късмет и на теб  Simple Smile
Виж целия пост
# 7
При Горчев обаче се чака доста,първо за преглед,после пък когато има свободен ден за операция...ако имаш възможност да се вредиш ,няма да е лошо.Аз като ходих обаче ми дадоха час чак за след 2 месеца...с миома съм и не мога да чакам толкова дълго,иначе много исках да ме оперира той.
Виж целия пост
# 8
Ох и аз не мога да чакам толкова.
Току що четох добри отзиви за Стойков, може и при него да е. Проблема е не че нямам доверие в Стойков, ами че май ще може да ме оперира в Павликени. Той работи и там. Та резервирана съм към условията в павликенската болница, екипа и др. такива неща. Иначе на д-р Стойков и
 на гинеколожката която ме праща имам доверие. Не знам дали може да ме оперира в Плевен.
В събота ще разбера евентуално.
Виж целия пост
# 9
Желая ти лека и безпроблемно операция
Виж целия пост
# 10
Аз също препоръчвам Григор Горчев.Той оперира обаче не в плевенската болница,а в СВЕТА АНА.Клиниката му е частна и не работи по здравната каса.Една лапароскопия на киста на яйчника струва точно 1280лева.Моя приятелка се оперира там през юли.Всичко е въпрос на възможности.Друг е въпросът,че сигурно записват за февруари.Според мен не си заслужава да чакаш и да си мислиш,как ще мине толкова дълго време.
Виж целия пост
# 11
Бладоря на всички за подкрепата  Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия