Интелектуалец= Неудачник

  • 7 642
  • 149
До не много отдавна това равенство важеше с пълна сила.  Как стоят нещата днес?
Не знам защо  и днес и тук зад високопарните и супер абстрактни постове все си предстявям някакви мънички или поне прозрачни човеченца, от тези дето на улицата ги подминавате и дори не ги виждате. Тук те наистина имат шанс да блеснат. А навън?
Само не ме карайте да дефинирам Интелектуалец и Неудачник, интерпретирайте, както ви е угодно.  gydi
Виж целия пост
# 1
Никога не съм забелязала да има подобно равенство, как ти хрумна?
Виж целия пост
# 2
Само да вметна  Wink
Джипа си е джип БАН-а си е бан  Sunglasses
Виж целия пост
# 3
Може би точно в интерпретацията е проблемът.
Виж целия пост
# 4
Точно така е, минзухар. Сега пусни тема "Неграмотниците цепят мрака" и ще се оформи цялостната картина.
Виж целия пост
# 5
1. До не много отдавна това равенство важеше с пълна сила. 
2.  Как стоят нещата днес?
3. Не знам защо  и днес и тук зад високопарните и супер абстрактни постове все си предстявям някакви мънички или поне прозрачни човеченца, от тези дето на улицата ги подминавате и дори не ги виждате. Тук те наистина имат шанс да блеснат. А навън?
3. интерпретирайте, както ви е угодно.  gydi

1. Никога не е важало. Било е изкуствено налагано, без да е било вярно.
2. Както и вчера!
3. Представяй си  Peace Реалността често няма допирни точки с представите.  Wink Къде е това тук? И с какво да блеснат? Да изкарат пари ли имаш предвид или да станат популярни личности?  Grinning
4. Няма какво да интерпретирам  Blush Да си неудачник е форма на духа, не на интелекта  Flutter
Виж целия пост
# 6
От доста време се усещам, че минзухар иска да ми каже нещо лично и все не смее... Само загатва ли, загатва... Минзухар, кажи си направо, какво те тормози... Или кой.
Виж целия пост
# 7
Интелектуалец - може да получи ясна дефиниция....
Но неудачник...За всеки неудачата е различно нещо....
С какви мерки да мерим?
Виж целия пост
# 8
От доста време се усещам, че минзухар иска да ми каже нещо лично и все не смее... Само загатва ли, загатва... Минзухар, кажи си направо, какво те тормози... Или кой.

 Shocked Тука наистина запецнах. За първи път те засичам,  момиче.
 
На въпроса кой, какво ме тормози: нещата, които ме тормозят нямат нищо общо с форума и съфорумките.  (Както и с интелектуалците)  Simple Smile
Виж целия пост
# 9
Не мисля, че думата интелектуалец има ясно значение. За някои би могло да бъде книжен плъх, зубрач, който има социални проблеми. За мен думата интелектуалец има малко по-друг смисъл.
Виж целия пост
# 10
    Да му мислят интелектуалците! Аз съм от работническата класа.  Пардон,сега съм дребен буржоа.
Виж целия пост
# 11
Все си мисля, че интелектуалците са с неоспоримо обществено значение...Разбира се, малко на брой. Да не ги бъркаме с интелигентните хора, най-малко пък с "природно" интелигентните.
За мен един интелектуалец никога не може да бъде неудачник.
Може да има тежка съдба, но не бих употребила етикета "неудачник".
Виж целия пост
# 12
Аз мисля че това му е хубавото на форума, защото ни дава възможност да контактуваме с хора, които бихме подминали на улицата, и да не изпускаме този шанс само заради външният вид, а след като си обменил 1-2 мнения пак може да му подминеш постовете ако не ти допадне. Разбирам те какво имаш предвид, и като прочетох - веднага си представих зет ми= Nerd Nerd
P.P. не се захващайте за думите мисля че по-скоро става въпрос за зубър/задръстеняк, а не за професор по археология с 3 развода

Виж целия пост
# 13
Интелектуалецът не може да бъде неудачник (по един интелектуален начин, де).  Laughing Виж, пишман-интелектуалци у нас има много. Повечето използват това, за да обяснят неудачите си. Много обичам да слушам такива люде, как се опиват и оплитат в глупоста си из "медийното пространство".  Mr. Green Много обичам и да ми дават акъл.  Mr. Green
А дали ще ги забележиш на улицата? Зависи. Един голям (в пряк и преносен смисъл) поет казва за себе си, че е виден интелектуалец. Виждал се отдалеч.  Joy Някои не се забелязват толкоз.  Laughing
П.П. За "форумските интелектуалци" ако питаш, и тях не знам дали ще ги забележиш. Нали не очакваш да се носят като фолк прима из молът нагоре-надолу и да правят впечатление? А хората да шептят зад гърба им: "Глей, глей, това е Василиндра, наживо изглежда по-дебела (с по-дълъг нос, с увиснало дупе и т.н.)." smile3533
Виж целия пост
# 14
Интелектуалците и Култур-трегерите една и съща група ли са?
Неудачниците ги има навсякъде, не съм забелязала да доминират в някоя прослойка...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия