Бащата в родилната зала?

  • 8 330
  • 165
Предварително се извинявам, ако такава тема вече е пускана! Сигурно е, затова, ако на никого не му се обсъжда отново, просто ми дайте линк към стари теми.

Винаги съм се чудела кому са нужни бащите в родилните зали. Обаче терминът ми практически чука на вратата и чакаме всеки ден, а мен шубето ме обзема със страшна сила. И започнах да се замислям, че - така и така ми влиза в цената на родилния пакет - защо да не завлека и мъжа ми там, за морална подрепа. Сигурно ще ви се види смешно, но ми се струва, че грубо отношение от страна на медицинския персонал е по-малко вероятнов присъствието на външен човек. Или си въобразявам?

Интересуват ме най-вече мнения на родили в присъствието на бащата, защото аргументите против са ми повече или по-малко ясни (и аз ги имам  Laughing)

Благодаря ви!  Hug
Виж целия пост
# 1
Здравей,  Simple Smile
Ами нужни са. Според мен са нужни. И не конкретно за родилните зали, а изобщо. Ние сме заедно, с или без подпис, за добро и зло. За хубаво и за лошо. За бременност и раждане - супер, радост, еуфория, разбира се, че ако се обичаме няма нищо срамно. Всъщност в човешкото тяло и функции няма нищо срамно. Така че... на Запад е ненормално да няма мъж, майка, сестра или приятел до раждащата  Heart Eyes
Виж целия пост
# 2
Въпреки че искаш мнение от мами, чиито съпрузи са присъствали на раждането, ще ти отговоря, че аз съм против.
Смея да кажа, че и двата пъти като раждах не съм изпитвала страх, първия път защото не знаех точно какво ме очаква, а втория - защото знаех, че не е страшно.
Грубо отношение не съм видяла от персонала, въпреки че не съм плащала Peace
Когато раждах дъщеря ми имаше малко усложнения и за мен постоянно се грижеше един млад лекар-специализант, който правеше това, което би следвало да прави мъжът ми, ако беше там. Честно казано се чувствах много по-спокойна с непознат човек до мен. Още повече, че това му е работата. Много съм благодарна на този млад човек Hug
Каквото и да решиш, пожелавам ти леко раждане и здраво бебче Hug И да се похвалиш Wink
Виж целия пост
# 3
Аз само веднъж подхвърлих тази тема на моя съпруг и той започна да се дърпа, страх го било.
Сега като се обърна назад... ами реално погледнато нямах нужда от него. В родилна зала всичко приключи много бързо.
А ако мъж ми се мотаеше в предродилна... щях да му откъсна топките Simple Smile Отърва се човека само с няколко заплашителни смс-и Simple Smile
Виж целия пост
# 4
Здравей,  Simple Smile
Ами нужни са. Според мен са нужни. И не конкретно за родилните зали, а изобщо. Ние сме заедно, с или без подпис, за добро и зло. За хубаво и за лошо. За бременност и раждане - супер, радост, еуфория, разбира се, че ако се обичаме няма нищо срамно. Всъщност в човешкото тяло и функции няма нищо срамно. Така че... на Запад е ненормално да няма мъж, майка, сестра или приятел до раждащата  Heart Eyes

И аз споделям мнението, даже настоявах да присъства - като сме го започнали заедно - до край да е!
Не, че съм предствлявала кой-знае каква умилителна гледка  Mr. Green, ама това си е преживяване за двама.
Не съм искала да е до мен от страх, просто смятам, че това ни направи по-близки.
Виж целия пост
# 5
Моят съпруг беше до мен в родилната зала. Исках да е там, за да съм по-спокойна и да има на кой да се оплаквам, кой да ме гушне! На следващото раждане пак ще присъства! Това малко или много помогна по-бързо да се осъзнае като родител! Леко раждане!
Виж целия пост
# 6
Твърдо съм против мъжа да е с мен в родилното.Не му е мястото там Naughty
Виж целия пост
# 7
...
Винаги съм се чудела кому са нужни бащите в родилните зали ...

Аз се чудя и кому е нужно присъствието на майката, ама ...
Родителите на това дете са двама. Защо единия да има право да го посрещне на бял свят, а другия не?

Ражданиията протичат по-леко, майката е по-спокойна, бащата по-лесно възприема идването на новия живот, това е според лекарите.

За съжаление в болницата, в която раждах бащи не се допускаха (за секцио всъщност в държавните никъде не дават), така че нямах това щастие и едва ли ще се осмеля отново да мина през това втори път сама. Но здраве да е, ще се примиря и с едно дете Peace
Виж целия пост
# 8
Никол го е казала. Родителите на детето са двама. Вярно, че може и без бащата, но е по-добре с него, ако той няма някакви съпротиви по въпроса. Аз за малко да оставя моят мъж да не присъства, но като си помислих какво му отнемам и веднага си промених мнението и го извиках  Grinning
Виж целия пост
# 9
Моят мъж е доктор и при двете раждания екипа го покани многократно да присъства на секциото.Отказа и двата пъти,не защото го е страх или не му е приятна самата процедура, а защото цитирам" Не дай-си боже нещо стане ,може да съм в пречка,отколкото да помогна или да стоя пасивен".Всичко си мина нормално и двата пъти и не съм усетила дори за секунда липсата му .Екипа беше невероятен Peace
Виж целия пост
# 10
 Според мен не е по силите на всеки мъж да присъства по време на раждането на детето му.Аз съм против това да настояваме мъжете ни да бъдат там без да се съобразим с тяхното желание и нагласа.
Виж целия пост
# 11
Според мен не е по силите на всеки мъж да присъства по време на раждането на детето му ...

Така е.
Всеки си преценява силите. Ако мисли, че може да стане родител - става, ако не - не става, просто е  Peace

С жените е абсолютно същото.
Виж целия пост
# 12
Моят присъстваше при раждането. Помагаше ми,подкрепяше ме, преряза пъпната връв, изобщо много беше доволен и щастлив, че присъстваше. Ако бащата има желание не се колебай Peace
Виж целия пост
# 13
Брей тези мъже,бе много кекави ще знаеш! Нас някой пита ли ни,дали ни е по силите да раждаме?

Просто в България е доста изкривена представата за раждането,като най вече женска и много много страшна работа и бая време ще мине,докато присъствието и на двамата родители се възприема като нещо абсолютно нормално и естествено.

Saule,направи така както го чувстват на момента! Отидете заедно до болницата,после до предродилното и т.н.Виж докъде ще стигнете!Ти сама ще прецениш,дали имаш нужда от присъствието му, дали ти е той от помощ,кара ли те да се чувстваш по уверена,сигурна или само ти пречи!

Пиши после, как е минало и леко раждане от мен!
Виж целия пост
# 14
За съжаление когато аз раждах (секцио) бяхме млади и бедни и не успяхме да уредим таткото да присъства.
По сама не съм се чувствала никога през живота си и се надявам да не ми се случва повече.
Сама сред чужди в мига, който трябва са е най-прекрасният. Ако има втори опит в моя живот няма да е вече така.
За мен забраната бащата да присъства на раждането е варварство.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия