2 група в детската градина ...

  • 6 135
  • 26
Явно всяка година ще се шашкам от материалът, който ни възлагат да учим Tired
За тази питам - колко дълги стихотворения се паднаха на децата ви?
И колко дълги могат да наизустят?
Виж целия пост
# 1
нямам и идея какво учат. нямам никакво намерение да се осведомявам. да се оправя сам. ако има нужда от помощ ще ме попита. никога няма да откажа помощ. но не и аз да се вълнувам какво учи.
Виж целия пост
# 2
На нас ни ги връчват на листче и трябва вкъщи да за научени до Коледното тържество Tired
3 куплета, но тя въобще не се трогва, 1, максимум два ще научи, но третия не го виждам ...
Виж целия пост
# 3
ние нямаме такъв проблем. единственото домашно е някакви картинки за оцветяване от английския. но той сам си ги оцветява.
а госпожите в градината какво правят, с какво са толкова заети през деня, че и домашно дават?
Виж целия пост
# 4
Учат общите, м/у индивидуланите на всяко дете имат такива, коит са групови, на тях наблягат. Миналата година пак беше така.
Нямам нищо против да учим за тържествата вкъщи, но 3 куплета ми се виждат много и не знам как да се справя, най-вече с явната незаинтересованост на детето след първата половина Tired
Виж целия пост
# 5
По два, три куплета са. Но си ги учат в градината, не носят в къщи, у дома само се хвалят с вече научено стихотворение.
Дават листчета с по един куплет да ги учим в къщи само за тържествата, но моите деца и тях си научават в градината.
Виж целия пост
# 6
И голямата щерка носеше у дома стихчетата на лист.
Учихме ги, но и в градината същото си ги репетираха  Peace
За това дали са били кратки или дълги - нямам спомен.
Виж целия пост
# 7
я го напиши все пак да добием представа колко е дълго .
Според мен не е важно колко е дълго а дали са лесни римите .
Виж целия пост
# 8
Не е въпрос на подход или на задължителен материал, а по- скоро виждане на конкретната госпожа и организация в самата градина. За четирите години, през които детето ми беше в градината, никога не се е връщал с написано стихче или песничка за научаване у нас. Дори не знаехме за всеки от празниците какво се готви- тайна и изненада си беше, а имаше винаги програми и всяко от децата участваше. Готвеха ги изцяло в групата.
За ІІ група съм чувала стихчета от по 1-2 куплета и песнички от по най- много 3 такива, понякога е имало и кратки сценки, като за 4 годишни. Важно е наистина не толкова дължината, а римите и разбираемостта и достъпността на текста. На 4 години знаех на изуст "Работна мецана", ама стиховете са си професионално написани за тази именно възраст. Чувала съм стихчета уж за деца, но непонятни за тях- и един куплет да са научаването им ще е трудно.
Виж целия пост
# 9
Синът ми миналата година беше втора група, стихчето му за Новогодишното тържество беше от 1 куплет. Но той е по-малък по принцип, набор е на твоята дъщеря като гледам, но върви с по-големите защото е Януари .Имаше деца с по 2 куплета, общо взето стихчетата бяха съобразени с всяко дете-колко може да поеме.
По късно пролетта, бяха учили,,Родна стряха", въпреки, че и той хич не обича да учи стихчета го беше научил това. Тази година в началото бяха учили-,,Аз съм Българче", горе-долу, с малко помощ(за да не обърква куплетите) се справихме...
Сега все още не са почнали да се подготвят , поне не са ми дали никакво листче все още , а и като го питам, казва, че нищо не репетират там, даже се чудя тържество ще имат ли... Rolling EyesИначе там учат стихотворенията, но и в къщи ни дават домашно да ги препитваме.
Виж целия пост
# 10
Никол до дете си е. Александра от много малка помни текстове. Никога не е било проблем за нея дори и във втора група да наисусти 3 куплета. Че тя в момента може да изиграе "Трите прасенца" аудио варианта, с абсолютно точен текст, песни, интонация.
Това, което искамд а кажа е да не се шашкаш. Всяко дете има различни възможности. Поощрявай я, независимо дали ще научи един или трите куплета. Разбира се, трябва да я понатиснеш да научи трите, но ако просто не умее това няма как да се получи. Направи така, че следващия път да иска да научи цялото стихотворение. Това става като я похвалиш дори за един научен ред.
Ама трябва да имаш търпение. Аз го нямам...  Embarassed просто Саша учи всичко това в движение и не ми се е налагало да уча с нея. Дават ми текста, но като седнем да се занимаваме установявам, че тя знае текста.
Виж целия пост
# 11
В нашата група -2  също ,правиха  тържество за деня на Християнското семейство- имахме 3 куплета.
Имаше деца с по кратки, вероятно госпожите преценяват кои би се справил, и кой не.
Аз лично се възхищавам на дъщеря ми- много лесно запаметява стихове и няма проблеми. Рецитира мнага добре, ясно и с интонация.Сравнявам я с другите деца, които едва произнасяха думите и трудно се разбираха. ще преди това ми е казвала приказки, които слуша вечер на заспиване.Казва ги целите 1:1 с оригинала, и със същата интонация. Аз съм със слаба памет и това направо ме изумява. Щом и дядо и, след като чу, беше направо шокиран.
Освен това знаеше на всеки стихчето и ми ги каза още преди тържеството, имах представа какво ще чуем.
Но си репетират там, вкъщи не учим нищо, дори и домашно не е носила.


Виж целия пост
# 12
И Йони е втора група, но всичко което учат си учат там и нищо не дават за дома да се учи.  Казва какво е научил, учат неща по 2,3 коплета, някаде и 4. Те помнят песнички то 4 коплета, защо да не запомнят и толкова стихотворение. Маринка е на ясли техните са по 2-3 коплета.
Виж целия пост
# 13
И в първа група и сега дават на децата в нашата група по два куплета. Поне толкова имаше за последния празник преди седмица. Трябваше да ги учим вкъщи, но като почнах да ги чета, тя вече ги повтаряше след мен. След няколко дни знаеше и стихчетата на някои от другите деца. Но пък текстовете на песничките учи по - трудно. Така че си е до дете.
Никол, дъщеря ти може да има по - развита зрителна памет и да наизустява по - бързо, когато започне да чете.
Виж целия пост
# 14
нямам и идея какво учат. нямам никакво намерение да се осведомявам. да се оправя сам. ако има нужда от помощ ще ме попита. никога няма да откажа помощ. но не и аз да се вълнувам какво учи.
Свиквай, че знаеш ли в училище какво е?! Tired
Рая запомня на кака си стихотворенията докато тя ги учи. Каката вчера донесе 3 листа с по едно стихотворение- утре трябва да ги знае. Отделно от другото домашно- за писане, смятане и запомняне Tired
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия