Бонсай

  • 15 139
  • 34
Здравейте  Simple Smile
Искам да купя за Коледа на майка ми бонсай. Рових в нета и намерих два варианта:
Готово дръвче  - http://www.florex-bg.com/products/view/66
И комлект за отглеждането на бонсай - http://dar.bg/product_info.php?currency=BGN&products_id=3947 … 65ab9e18eff4489e7
Въпросът ми е, ако знаете, кое е по-подходящият избор?
Ако купя комплекта, колко ли време ще мине докато стане дръвче  Thinking
Виж целия пост
# 1
И мен ме интересува... а искам да купя преди Коледа.
Виж целия пост
# 2
дръвче от семе се оформя като бонзай относително дълго.
започва да се подрязва след 2рата година.
бонзаите от семена са по-издръжливи на заболявания.

купешките са вече оформени - често набъкани с хормони, за да изглеждат като стари растения.
после без химията загиват бързо.
има и изключения.
но бонзай за 10 лв. не може да бъде кой знае колко дълго време оформян....
т.е. или не изглежда като на снимката или е бъкан с хормони...
Виж целия пост
# 3
Така си и мислех... Явно ще трябва сериозно да подходя по въпроса и да издиря нещо по-скъпо.
Виж целия пост
# 4
Благодаря, asyalein  Hug
И аз четох ( покрай тази ми идея изчетох куп статии  Laughing), че тези готовите са  наблъскани с химии и бързо умират.
Ще взема този със семената, пък ще си го отглеждаме  Grinning
Виж целия пост
# 5

Ще взема този със семената, пък ще си го отглеждаме  Grinning

по-добре й купи комплект за бонзай (клещи, ножица и прочие пособия) и от специализиран магазин семена за растения, подходящи за бонзай Peace

аз с едни лимони пробвах, но по едно време ми дожаля да ги режа  ooooh!

от цъфтящи дръвчета стават чудесни бонзай (декоративна дюля, дек. череша, азалия)
успех Peace Peace
Виж целия пост
# 6
Аз пък купих за детето подобен комплект да посади мимоза и не поникна въобще. Не съм го оставила само на тийнеджърските грижи, надзиравах го, но явно семенцата бяха стари.
Имам купен бонсай, вярно, че растението е форсирано с химия всякаква, ама при добро гледане расте.
Ето го моят http://www.flickr.com/photos/27903201@N05/3058583548/sizes/l/
Сега е изкарал нови листа, защото през есента го нападна някаква гад и му окапаха всичките.
Би трябвало да е вечнозелен, това е китайски бряст.
Ако майка ти има усет за гледане на растения, ще се оправи и с купен бонсай. Това, което не ми харесва, е, че са оформени не като по книжките... но като са подстригвани на конвейр, така е.
Иначе ми се струва най-добре да се вземе диво дърво, живяло при лоши условия - и то не е задължително да се носи от планината - в града гледам кестени, никнали в процепи на шахти, и подобни, прибрах един такъв кестен, пък ще видим...
Ако купуваш дръвче, по-добре го избери, а не поръчвай по нет, телефон и тн.
Виж целия пост
# 7
И аз бих те посъветвала за диво дърво, но го вземи или късно есента или рано пролетта. Препоръчвам ти да започнете се келяв габър, расте по по-песъчливи и скалисти места. Гледала съм в студентските си години и много бързо се приспособява и е наистина красиво като бонсай и не е взискателно на условия за отглеждане.
Виж целия пост
# 8
И аз бих те посъветвала за диво дърво, но го вземи или късно есента или рано пролетта.

аз не бих давала такива съвети.
знам, че го казваш, за да помогнеш, но даваш ли си сметка какво ще стане с природата като почне всички да си взима дръвче Thinking то не стига, че застроиха и защитените териротии Tired

на есен падат много жълъди, кълняемостта им е висока.
по-добре семе да си вземе...

Виж целия пост
# 9
И аз дадох подобен съвет, но нямах предвид да се вземе от защитена територия - а изрично уточних - в града много малки дръвчета поникват на недподходящи места, и така или иначе ще ги отскубнат или стъпкат.
Виж целия пост
# 10
Отглеждането на дърво-джудже изисква доста усилия и търпение, защото скоростта с която расте е като на голямо дърво. За две години се съмнявам, че ще получиш това което си мислиш.
Щом ще е за подарък, най-добре вземи готово оформено дърво.
Виж целия пост
# 11
И аз бих те посъветвала за диво дърво, но го вземи или късно есента или рано пролетта.

аз не бих давала такива съвети.
знам, че го казваш, за да помогнеш, но даваш ли си сметка какво ще стане с природата като почне всички да си взима дръвче Thinking то не стига, че застроиха и защитените териротии Tired

на есен падат много жълъди, кълняемостта им е висока.
по-добре семе да си вземе...

Напълно съм съгласна, но вида който препоръчах не е защитен, а горските го смятат като плевел Wink
Също апелирам да не се вземат растения от защитени местности.
Виж целия пост
# 12
Дикси, идеята за подарък на комплект, за отглеждане на бонзай страшно много ми допадна. Даже мисля да си я открадна  Wink .
Ти поръча ли вече?
Виж целия пост
# 13
Не съм поръчала, защото другата седмица ще съм в София и ще отида на място в този http://www.bezpanika.com/index.php?option=com_frontpage&Itemid=1 магазин . В сайта им го има същият комплект - http://www.bezpanika.com/index.php?option=com_content&task=v … 41&Itemid=114
Виж целия пост
# 14
Чак сега видях, че си от Плевен. Аз пък другата седмица ще съм точно в Плевен  Laughing . Там няма ли такива комплекти? На мен не ми се очертава ходене в София до края на годината  Crossing Arms
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия