Следобедно хранене при 7 месечно бебе

  • 3 569
  • 14
Може и да има такава тема вече,затова предварително се извинявам ако се повтарям.Въпроса ми е такъв-бебо ще стане скоро на 7 месеца.Единствено не е захранен с месо и с глутен.Следобяд му давам понякога каша,понякога АМ,понякога плодово пюре с бисквитки.Мислех да му направя и кисел тези дни.Чудя се какво още мога да му дам като следобедна закуска освен горепосочените неща?
Виж целия пост
# 1
Давала съм още грис с ванилия или плодове, както и извара с плодове, ако си я въвела Simple Smile
Виж целия пост
# 2
Да попитам как го правите този грис - какво мляко използвате? newsm78
Виж целия пост
# 3
Правя го с вода, после, след като се охлади, добавям сухо АМ.

Gugalinka, на този етап му е достатъчно разнообразието  Simple Smile

Виж целия пост
# 4
Аз правих и фини овесени ядки . Варя ги във водичка около 5мин. после прибавям и плод ,АМ 30мл. и пасирам.
Виж целия пост
# 5
Давала съм още грис с ванилия или плодове, както и извара с плодове, ако си я въвела Simple Smile
нишесте,
Виж целия пост
# 6
blueeyes, Екатерина_СК, тя не е захранила с глутен  Wink
Виж целия пост
# 7
При положение че още не си захранила с глутен освен да направиш кисел с натурално царевично нишесте не се сещам какво друго.А и на вашата възраст е достатъчно разнообразието поне според мене.
Виж целия пост
# 8
давах различни видове каши - чисти еднокомпонентни (оризова, като въведох и глутена - овесена), подправени с различни видове плодови пюрета - пак еднокомпонентни. не съм правила други закуски, започнах да давам след кашата пресни плодове да се учи да яде с ръчички  Peace АМ задължително давам, независимо дали е ял каша или не.
Виж целия пост
# 9
каша,кисел,грис
Виж целия пост
# 10
За тази възраст и с оглед на въведените неща,  менюто е достатъчно разнообразно. По По-голямото разнообразие ще дойде с въвеждането на глутен. Тогава вариантите стават много.
Виж целия пост
# 11
За грис,нишесте,пудинг ползвам адаптираното мляко.
Виж целия пост
# 12
За грис,нишесте,пудинг ползвам адаптираното мляко.

как ги приготвяш с АМ? newsm78
Виж целия пост
# 13
ак се прави кисел? кой ще напише една рецепта за кисел? и за грис също
Виж целия пост
# 14
Ще се опитам да отговоря на последните два въпроса, макар и без точни грамажи, защото никога не готвила по рецепта.
Вариш една -две лъжици от въпросния продукт /грис, нишесте/ с малко вода. Най-добре  е да се бъркат постоянно и с дървена лъжица, за да не станат на буци. След това се оставят да се поохладят и се добавя адаптираното мляко, което се разтваря обикновено на около 60 градуса. По желание може да се добави пресен плод или плодово пюре.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия