Слинг - какъв?

  • 4 678
  • 18
Тъй като се колебая между тези два вида слинг - този: и този: ,

въпросът ми е: вие какъв ползвате(-хте) и до каква възраст
?
Виж целия пост
# 1
Имам и двата типа. Първият е малко по-голяма хамалогията около връзването му, но е по-удобен, особено ако е за дълго ходене - тежестта се разпределя по-равномерно върху двете рамена и гърба. Има възможност за разнообразен тип връзвания и позиции. Предимството на втория е, че по-лесно се борави с него.
Виж целия пост
# 2
Извинявай,че не съм по темата,но откъде ще си купиш слинг,защото и аз си търся ?
Ще следя с интерес темата
Виж целия пост
# 3
Че Ка, благодаря ти за компетентния отговор! Само да попитам: до каква възраст  горе-долу ги използва?(виждам, че дечицата ти са над годинка)

hana30, съжалявам, че не мога да ти отговоря на този въпрос. Rolling Eyes Може би можеш да го зададеш във форума "На пазар". Grinning
Виж целия пост
# 4
С големия - докъм 2г. някъде, но след година и нещо - по-скоро инцидентно. С малкия - още, макар и по-нарядко.
Виж целия пост
# 5
Че Ка от къде мога да намери първия? Имаш ли идея?
Виж целия пост
# 6
Не живея в България. Специално шала обаче си поръчах от amazon.
Виж целия пост
# 7
Confused:
Виж целия пост
# 8
ето
Виж целия пост
# 9
  bouquet
Виж целия пост
# 10
 Такъв, същия като на първата снимка продават в Премама , но е 100-110лв. Този модел, който на каталога е в бяло не се връзва, а просто се пъхат ръцете в него, При него липсва поддържащото парче (има само две кръстосани), но е много лесен за поставяне .От ЗиЛана  и от Естествено може да се поръча слинг тип шал доста по-евтино.
 Втория вариант според мен (нямам опит) е удачен само за по-малки бебчета, но в началото сигурно ще е по-удобен, защото и по-лесно се поставя бебето в него. И аз се чудех  newsm78 дали за първите месеци да не си взема подобен (бях си набелязала слинговете на Премакс и Инфантино). Шал ще си взема със сигурност.
Виж целия пост
# 11
Баткото го изкарах с Премакс. Тогава нямах шал. Но сравнявайки с мъника, шалът ми беше по-удобен първите месеци. Бебокът бе по-плътно до тялото ми. Премакс обаче ми е по-удобен за по-нататък, когато детето не се задържа дълго време из слинга и когато по време на една разходка ту го вадя, ту го слагам вътре. Не че с шала последното е невъзможно, но трябва да стоя с шала увита, дори синът ми да не е в него. Няма проблем Премакс да се използва за по-голямо дете. Детето може да е седнало отпред или на хълбок.
Виж целия пост
# 12
Баткото го изкарах с Премакс. Тогава нямах шал. Но сравнявайки с мъника, шалът ми беше по-удобен първите месеци. Бебокът бе по-плътно до тялото ми. Премакс обаче ми е по-удобен за по-нататък, когато детето не се задържа дълго време из слинга и когато по време на една разходка ту го вадя, ту го слагам вътре. Не че с шала последното е невъзможно, но трябва да стоя с шала увита, дори синът ми да не е в него. Няма проблем Премакс да се използва за по-голямо дете. Детето може да е седнало отпред или на хълбок.

Да разбирам ли, че казваш, че този като торбичка (вторият на моите снимки) ти е по-удобен? Защото аз бих искала да се спра само на един вид.  Thinking Все пак са си доста скъпи! Rolling Eyes
Виж целия пост
# 13
Зависи. За мен и двата си имат предимста. Ползвам ги. За дълги разходки - определено шалът за мен е по-добрият вариант. За първите месеци - също. По-плътно е бебето до тялото. Това, което не ми харесва в Премакс бе, че някак си все трябваше да придържам сина си с една ръка. С шала ръцете ми са по-свободни. Но пък наистина отнема време докато се овържеш с него, и детето се слага по-трудно. Премакс - много по-лесен за боравене. Ако трябва все пак да избера един от двата - може би ще заложа на шала, но си мисля, че с него е по-голяма вероятността по-рано да се откажеш да го ползваш. Възможно е обаче да има други марки слингове от типа на Премакс, в които детето стои по-плътно до тялото и дават по-голяма свобода на ръцете. В такъв случай бих избрала такъв тип.
Виж целия пост
# 14
Аз ползвах от втория тип - направих си го от обикновен чаршаф (оранжево-червен цвят), отрязах колкото ми е необходимо и готово - бях разглеждала руски сайт как сами да си направим слинг и от там гледах. В слинга започнах да го нося като малко по-голям, може би от 6 м. нататък. Преди това все не ми оставаше време да си го направя, носих малкия в кенгуру (ако го нямах със сигурност щях да се мобилизирам по-рано). Носех го предимно дoкато проходи (1 г. 2 м.).
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия