Наддаване на бебе и въглехидрати, приемани от майката

  • 733
  • 9
Здравейте, надявам се въпросът ми да не прозвучи твърде профански.  Embarassed

Дъщеря ми е на изключително кърмене и на 5 месеца тежи 8100 гр. Роди се 2600 и, както виждате, наддава мнооого стабилно. Днес се замислих дали има това има връзка с факта, че аз си хапвам доста сладичко.

Как мислите, може ли това да е така и дали мога да й навредя? Да спра ли да ям сладко?  newsm78
Виж целия пост
# 1
Едва ли можеш да й навредиш, не се притеснявай.
Виж целия пост
# 2
Твоят прием на въглехидрати няма отношение към количеството въглехидрати в кърмата - в кърмата то е постоянно, така че не можеш да му повлияеш и не това е причината за доброто наддаване на бебето. Но заради теб самата е разумно да наблягаш на по-здравословни храни в диетата ти, още повече, че други вещества в кърмата зависят от приема на майката (напр. видът на мазнините - не количеството им, а дали са от полезни или недотам полезни видове! - а в повечето готови сладкиши мазнините са хидрогенирани, т.е. възможно най-лошия тип).
Виж целия пост
# 3
hedra, много благодаря за подробното разяснение!
  bouquet
Виж целия пост
# 4
Хедра, кои са полезните мазнини? Извинявам се за въпроса, но ако трябва да избягвам и друго освен бисквитките ..
Виж целия пост
# 5
Най-общо казано - полезните мазнини са ненаситени (марргарините и другите хидрогенирани мазнини може да са от растителен произход, но са претърпели хидрогениране, т.е. са превърнати в наситени и несъществуващи в природата, които организмът ни не знае какво да прави), а ненаситените мазнини са основно растителни мазнини и особено омега-3 мазнините. Омега-3 се набавят от някои растителни източници и от студеноводните океански риби - не само сьомга и риба тон, а и най-обикновената скумрия. Повече за мазнините, кои са полезни и защо, както и кои са неполезни и защо, има тук:
Facts about fats

Виж целия пост
# 6
Няма връзка между двете неща. Аз консумирах големи количества сладки неща, а децата ми не наддаваха много.
Виж целия пост
# 7
Най-общо казано - полезните мазнини са ненаситени (марргарините и другите хидрогенирани мазнини може да са от растителен произход, но са претърпели хидрогениране, т.е. са превърнати в наситени и несъществуващи в природата, които организмът ни не знае какво да прави), а ненаситените мазнини са основно растителни мазнини и особено омега-3 мазнините. Омега-3 се набавят от някои растителни източници и от студеноводните океански риби - не само сьомга и риба тон, а и най-обикновената скумрия. Повече за мазнините, кои са полезни и защо, както и кои са неполезни и защо, има тук:
Facts about fats



Мерси, Хедра   bouquet
Виж целия пост
# 8
Аз мисля, че няма  отношение  Naughty Аз зсъщо доста си хапвах сладичко, докато кърмех  Embarassed Хедра го е обяснила чудесно  Peace
Виж целия пост
# 9
Не мисля, че има връзка. През цялата ми бременност толкова ми се гадеше от всякакви въглехидрати, че ги ограничих до минимум. А родих едро, здраво бебе.
Въпросът е наистина, че с начина си на хранене подготвяш и храната на малкото човече. Още от околоплодните води то е свикнало с вкуса на храните, които ти обикновено приемаш, което го подготвя после и за вкуса на твоята кърма. Аз също много обичам сладичко и сега наваксвам за 9те месеца, в които съм се лишавала, но за радост на всички вкъщи правя домашни сладкиши и така знам какви продукти има вътре  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия