МЕТФОГАММА 500мг. и лечение на яйчници.

  • 86 274
  • 193
Някой пил пи е "Метфогамма 500мг."във комбинация със "Селен " L-метил фолиева киселина" + "Естрофем 2мг." и "Ултрогестан 100мг" ? Всичко това ми бе предписано за подпомагане на функцията на яйчниците но най много ме притеснява "Метфогамма " 3*1 на ден , тъй като нямам проблеми със кръвната захар . Обадих се на лекаря вчера защото и във аптеката бяха много учудени и той ми каза да го пия имало и такова действие . Притесних се защото шофирам непрекъснато и ако почне да ми пада захарта да не стане нещо опасно . Моля ако някой от вас го е пил нека сподели . Благодаря предварително .
Виж целия пост
# 1
Кари,не се тревожи.Метфогама се изписва не само на диабетици,но и на жени с поликистозни яйчници и инсулинова резистентност.Спомага за по-добро качество на яйцеклетките.Няма да ти попречи на шофирането.
Виж целия пост
# 2
Кари,не се тревожи.Метфогама се изписва не само на диабетици,но и на жени с поликистозни яйчници и инсулинова резистентност.Спомага за по-добро качество на яйцеклетките.Няма да ти попречи на шофирането.
Благодаря ти защото ме беше стах да го пия а другите хапчета ги започнах а него не . Сега съм по спокойна .
Виж целия пост
# 3
И аз да те успокоя.Метфогамата се изписва не само за диабет и е от лекарствата, които не понижават кр. захар повече от долната нормална граница.Така че няма да правиш хипогликемии. Успех!
Виж целия пост
# 4
Не се притеснявай, както вече са ти казали момичетата Метфогама се изписва при жени с поликистоза. Аз също го пия 3 х 1 и нямам проблеми със захарта. Един съвет - възможно е в началото да ти прилошава от лекарството, за това най - добре е да се пие по време или след ядене.
Виж целия пост
# 5
Здравейте!И на мене док ми предписа преди процедура да пия Метфогама 500 2х1/2т. за подобряване качеството на я-те.Но на листовката пише да не се приема при планиране на бременност и незнам дали да го пия EmbarassedНямам поликистоза.
Виж целия пост
# 6
Здравейте, и на мен ми е предписано Метфоргама 2х 1/2 за подобряване к-вото на яйцеклетките преди инвитро.
Виж целия пост
# 7
И аз се присъединявам. Предписаха ми го за ПКЯ, но така и не го пих, смених лекаря. Crossing Arms
Виж целия пост
# 8
Аз  се радвам, че пих това лекарство.Попаднах на точния лекар  ,който ми го предписа и резултата се вижда в подписа ми ! Heart Eyes
Виж целия пост
# 9
Здравейте!Пих Метфогама 2 х 1/2 т.по време на стимулация за икси.Вече мина пункцията но док ми каза да продължавам да го пия.Не ми е ясно защо,при положение че е за качеството на я-те а такива вече няма в мен ShockedКак мислите,дали е възможно док да се е объркал?И има ли и други момичета които го пият така това лекарство и след пункция? Embarassed
Виж целия пост
# 10
Dgina, здравей,
И аз имам изписано също Метфоргама 2x1/2 - започнах стимулация за ИКСИ. Мислех че само до пункцията се пие ниаистина ... Sad Явно ще трябва да попитаме Simple Smile
Прочетох че е минала пункцията ти.Желая ти успех! Хубави ембриончета и бебета накрая!:)

А резултат имаше ли от лекарството?
Виж целия пост
# 11
Dgina, здравей,
И аз имам изписано също Метфоргама 2x1/2 - започнах стимулация за ИКСИ. Мислех че само до пункцията се пие ниаистина ... Sad Явно ще трябва да попитаме Simple Smile
Прочетох че е минала пункцията ти.Желая ти успех! Хубави ембриончета и бебета накрая!:)

А резултат имаше ли от лекарството?
Да мисля че имах добър резултат.Извадиха 11 я-ки от които 10 бяха зрели и качественни.Утре съм на трасфер.Благодаря за пожеланията и се надявам всичко да мине добре.Като отида ще попитам на място док за Метформина и после ще пиша.
Желая ти успешна стимулация и хубави ембриончета накрая Grinning
Виж целия пост
# 12
Аз пия Метформин или Метфогама вече няколко месеца заради ПКЯ. Аз също бях притеснена в началото, гледаха ме странно в аптеката и фармацефтите бяха много учудени. Прочетох доста неща за ПКЯ и всъщност разбрах, че често се предписва при такива проблеми. Аз не съм имала странични ефекти. 
Виж целия пост
# 13
Здравейте, момичета! Имам и аз един въпрос относно МЕТФОГАММА.....напълнях рязко с 25кг. след което цикълът ми  стана нередовен, вече трети месец не ми идва....изписаха ми МЕТФОГАММА 500 & Orgametril. Сега се опитвам да отслабна, а лекарката ми каза, че МЕТФОГАММА влия много на метаболизма - забавя много обмяната на вещества и задържаш вода. Ендокриноложката пък ми каза, че ако отслабна цикъла ми ще се нормализира и общо взето се получава един порочен кръг. Има ли изобщо смисъл да пия МЕТФОГАММА докато се опитвам да отслабна?! Някоя от Вас променила ли е телесното си тегло в следствие на приемане на това лекарство?
Виж целия пост
# 14
Лекарството помага за отслабване но само,ако се комбинира със строг хранителен режим-без сладко,тестено,движение-поне по един час на ден,по 1,5-2 л.вода.
Ако не се спазва хр.режим,неочаквай да ти помогне метфогамата за сваляне на килограмите,дори напротив може да доведе до обратен ефект.
Нещата се получават но се изисква воля и търпение,резултата идва бавничко но,като се появи дава стимул да продължиш,освен това и цикъла ще се нормализира,както ти е казала ендокриноложката. Peace
Успех.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия