Осоляване на бебета-толкова жестоко

  • 18 706
  • 203
Вижте на какво попаднах - http://dnes.dir.bg/2008/12/05/news3696206.html и просто не мога да разбера как може да има такова нещо в 21 век и така да се отнасят хората към бебетата, направо е жестоко.вие чували ли сте за такава практика и мислите ли, че родителите трябва да бъдат наказани по съдебен път.благодаря за мненията
Виж целия пост
# 1
и аз го четох. даже мислех да пусна тема.

а ти явно малко четеш в "майки - бъдещи и настоящи" Peace
Виж целия пост
# 2
Рядко оставам безмълвна, но в случая просто не мога даже да измисля нещо да кажа, та камо ли да го изрека.

Тази майка и този баща трябва да са абсолютни малоумни дебили.......

Между другото Алегра и права, тук в този форум понякога се срещат подобни свежи идеи и защитници съответно не липсват
Виж целия пост
# 3
Е, че това в "Майки" е почти масова практика бе.
Виж целия пост
# 4
О да,още се практикува.Да не забравяме мазането с масчица,разтривките с ракия и другите подобни практики.Киснене в листа от орех-в отвара,миене на главата с яйце.Наскоро майка ми имаха подобен случай на бебе със салмонелоза,предполагат е къпано или натривано със сурово яйце...даже и неиска да мисли че е възможно и да са му дали сурово яйце.Вадене за главата от ваната за къпане,дърпане на кожата на гърба-все едно кученце носиш.Ами това е -на прости родители децата страдат.И за да не стават недоразумения-моето мнение е такова,че трябва да си изключително много прост да приложиш подобни методи върху новородено.Прост до степен гранична с идиотия!
Виж целия пост
# 5
За съжаление това все още е масова практика в някои региони.  Twisted Evil ooooh!
Виж целия пост
# 6
Да, аз рядко чета форума за майки, защото нямам дете, но следя темите там от време на време, но такова абсурдно нещо не съм срещала.
Виж целия пост
# 7
За съжаление това все още е масова практика в някои региони.  Twisted Evil ooooh!
Да така е!Преди 7 години когато родих дъщеря си, мои познати ми даваха съвети да слагам сол във водата когато къпя дъщеря си, за да не мирише на пот когато порасне #Crazy·Не бях съгласна и не го правех·
Виж целия пост
# 8
Нечетенето,неинформирането,не ползването на чужди езици и мъдрото попиване на думите на умствени капацитети като свекърви,тъщи и комшийки води дотам.И още нещо по-грубо-педиатрите в малките градове имам чувството че са забили в края на 50 те миналия век и там рият ли рият и думите на руските педиатри за тях са божие слово.
Познавате ли бебето Петьо-съвсем реален пациент на клиника гастроентерология в Пловдив.На 1,6 години с язва.Хранено от 3 месец с кисело мляко,сок и плодови пюрета.Като особенно ме потресе даване на ягоди на детето.Язва.
Виж целия пост
# 9
Не съм  и чувала за това-ама се замислям дали направо да не го сложат
в едно бидонче за по-лесно #2gunfire
Виж целия пост
# 10
Не знам как го е солила тази , сигурно направо го е трила със солта, но аз на моето дете като бебе съм слагала 1-2 лъжици сол във водата и с мас съм го мазала, жив и здрав си е.  Wink
Виж целия пост
# 11
Като прочетох сол, веднага се сетих за пасинет, и хей я на ! Joy
Абе да им дадат на тия хора пържоли бе, явно им се осолява нещо, и кат' няма ко, си го изкарват на бебето.
Виж целия пост
# 12
Вижте на какво попаднах - http://dnes.dir.bg/2008/12/05/news3696206.html и просто не мога да разбера как може да има такова нещо в 21 век и така да се отнасят хората към бебетата, направо е жестоко.вие чували ли сте за такава практика и мислите ли, че родителите трябва да бъдат наказани по съдебен път.благодаря за мненията

Гадост. Дано се оправи, без последствия момиченцето.
На мен ми е интересно, защо напоследък са се увеличили изгарянията на бебета със сол?
"Случаите на пострадали от сол бебета напоследък зачестили."

Бабите и дядовците ни /моите не знам да са го правили, но сигурно. За солта, научих от една приятелка преди време./ като са солили бебетата си, защо тогава е нямало толкова много пострадали деца, а сега?
Виж целия пост
# 13
Ми трябват няколко случая на осъдени родители и отнети родителски права примерно, с широка гласност, и на бърза ръка този обичай ще започне да умира.
Виж целия пост
# 14
Някога и мен са ме солили, но тогава не е имало интернет, не са били осведомени хората...
Знам че е било масова практика в миналото, но днес при положение,че има толкова информация, как е възможно да се прибягва до такива методи ooooh!
Тези малоумници, явно са го сложили в една торба сол.... Господи Боже.... нямам думи Close
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия